[IS 200] redukcja masy.

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [IS 200] redukcja masy.

Post autor: Narf »

IgoR_KilleR pisze: Myślałem o Civicu 6gen, ale w liftbacku, tam kupujesz wersje z 1,8 176km i jedziesz i jedziesz :)
1.8 w angliku nie jedzie ;)
IgoR_KilleR pisze: Ja kupiłem lexusa nie dla bajerów tylko dlatego, żeby mieć japońskiego RWD. Co mi po bajerach jak auto stoi na podwórku bo się nie opłaca jeździć?
bylo brac S14 :)
Ralfx pisze:Po to się kupuje lexusa żeby mieć te bajery, jeśli Ci za ciężki i za dużo pali polecam Civica 6gen w sedanie. Bardzo zacne auto, wstawisz tam swap 1.6 vtec 125KM bedziesz mieć auto 1100kg, z lepszymi osiągami od IS200 i spalaniem 9 litrów w mieście.
9litrow? sporo... moj pali 10l srednio (1.6 vti) a osiagi duuuzo lepsze, a ze to sedan, to jest taki niepozorny. Oczywiscie nie ma co porownywac 160KM w Hondzie do 155KM w Lexie, troche sie boje przesiadki na Lexa, ale to chyba jest nieuniknione...

moze na probe wyrzuc wszystko z bagaznika, jak mozesz to tylna kanape tez, zrob 100km i zobaczysz czy wiecej zaoszczedzisz i czy sie lepiej jezdzi.
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: [IS 200] redukcja masy.

Post autor: michalm320 »

Powiem Ci że pod względem osiągów nie przesiadłbym się z VTi na IS200. W moim przypadku byłaby to najgorsza rzecz jaką bym mógł zrobić. Mój dobry kumpel ma poliftowe EK4 i nie raz tym jeździłem albo byłem wożony. IS200 może nie jest wolny ale do EK4 brakuje mu bardzo dożo
Obrazek
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS 200] redukcja masy.

Post autor: ledziu »

Co do porównania hondy i lexa

Miałem ostatnio szalony pomysł :szok: i zabrałem lexa gs300 MKII i honde type r model 03 na sprawdzenie, czyli kreska i rolka. Mój kolega od hondy jechał na pewniaka no bo 200 KM i 1200 kg a ja 220 KM i 1630 kg. no i skrzynka aut.

Dostałem po tyłku z rolki i z kreski ale............ja byłem zadowolony a kolega nie bo bidok myślał że odbędzie się to w spektakularny sposób czyli honda zniknie. Niestety nie zrobiła tego miałem ją na oku :ok:

W przyszłym miesiącu następna próba MKII V8 i ten sam type R :?:

Nie na temat panowie :rtfm:
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS 200] redukcja masy.

Post autor: IgoR_KilleR »

Jako autor tego wątku chciałem tylko powiedzieć, że nie mam nic przeciwko, dowolnemu rozwojowi tego tematu w wolną rozmowę. Zastanawiam się cały czas co dla mnie najlepsze, czyżby LPG to było jedyne wyjście?
Co do S14 niby spoko pomysł, ale jest ich mniej i są droższe w dodatku turbo to dla mnie wada... czekam jednak na więcej tego typu propozycji. Japoński RWD o niskiej masie i silniku do 2.0 bez turbo 4 cylindry najlepiej. W sumie nieważne, czy 2,3,4 czy 5 drzwi, byle co najmniej 4 osoby weszły. No no i coś nie starszego jak 15 lat.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [IS 200] redukcja masy.

Post autor: legato97 »

Ty nie masz nic przeciwko, ale forumowicze szukajacy jakiejs tresci nie koniecznie maja ochote przegladac 100 postow nie na temat, jak cos to mozna zalozyc nowy temat, pozdro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości