[IS 200] redukcja masy.

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] redukcja masy.

Post autor: carinus »

W Twoim przypadku pozostaje tylko zmienić styl jazdy i dopasować szerokość opon do minimum jakie może być.Silnik jest cięższy od 4-cylindrowca i do tego cały napęd daje większą masę.Zamist rozbebeszać dobry samochód możesz jeżdzić emerycko i wtedy zejdziesz do 8l,cos za coś.
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS 200] redukcja masy.

Post autor: IgoR_KilleR »

Jeżdżę emerycko, ale do 8l nie zjadę bo jeżdżę tylko w mieście jednak jak było cieplej to miałem ok 10l/100km jak temperatura spadła, to spalanie drastycznie wzrosło. Lipa, że w europie nie było Isów z Beamsem.
Rada z tymi oponami ciekawa, muszę obadać ten temat.
Awatar użytkownika
luxus
Lex Maniak
Posty: 700
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:03
Model Lexusa: IS200 2GS300 2GS430
Skąd:: JAWORZNO-ŚLĄSK
Lokalizacja: JAWORZNO-ŚLĄSK
Kontakt:

Re: [IS 200] redukcja masy.

Post autor: luxus »

a myślisz że z kompressorem pali mniej???? przynajmniej dołóż 2 litry więcej
GDYBY BÓG PREFEROWAŁ PRZEDNI NAPĘD TO WSZYSCY CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH...
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: [IS 200] redukcja masy.

Post autor: andrej7 »

Pewnych faktów nie da sie ominąć, auto nie spali tyle co panda. Dziwne byłoby wybebeszać go z wygłuszeń itp to chyba się mija z celem, tylna kanapa to waży może 10kg ale jak auto ma wyglądać takie ogołocone? całkiem nie praktycznie. Cena paliwa tez nie spadnie.
Chyba nie ma złotego środka na Twoj problem, parę kg można zaoszczdzic ale i tak wydaje mi sie ze nie wiecej niz 0.5-1l. Jeśli chodzi o opony to możesz tez ciśnienie zwiększyć trochę i założyc pełne kołpaki co by zawirowań powietrza nie było :) ale ja tego jakos sobie nie wyobrażam.
W poszukiwaniu mocy...
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: [IS 200] redukcja masy.

Post autor: IgoR_KilleR »

luxus pisze:a myślisz że z kompressorem pali mniej???? przynajmniej dołóż 2 litry więcej
Nie mówię tu o kompresorze, tylko o 4 cylindrowym silniku yamahy. 4 cylindry taniej zagazować i wydaje mi się, że taki silnik może trochę mniej palić na niskich obrotach.

A spadek cen paliw walczymy w protestach. Jakby tak obalić rząd Tuska to mogłyby się pokazać nowe możliwości:)

Generalnie wychodzi na to że Lexus pomimo że fajnie mi się nim jeździ (nie licząc długich tras, na których wg mnie nie siedzi się w fotelu zbyt komfortowo) to nie jest jednak auto dla mnie :(
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] redukcja masy.

Post autor: tomekb »

beams mniej pali? nie mozliwe. taniej zagazowac nie wydaje mi sie wysoko obrotowe silniki bardziej nie lubia gazu. mysle ze nie ma co biadolic tylko zalozyc lpg do IS200 i jezdzic cieszyc sie cena za 100km jak w tdi podobnej mocy i tyle gaz przy tych cenach zwroci ci sie po 10000km
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: [IS 200] redukcja masy.

Post autor: ledziu »

IgoR_KilleR pisze:
luxus pisze:a myślisz że z kompressorem pali mniej???? przynajmniej dołóż 2 litry więcej
Nie mówię tu o kompresorze, tylko o 4 cylindrowym silniku yamahy. 4 cylindry taniej zagazować i wydaje mi się, że taki silnik może trochę mniej palić na niskich obrotach.

A spadek cen paliw walczymy w protestach. Jakby tak obalić rząd Tuska to mogłyby się pokazać nowe możliwości:)

Generalnie wychodzi na to że Lexus pomimo że fajnie mi się nim jeździ (nie licząc długich tras, na których wg mnie nie siedzi się w fotelu zbyt komfortowo) to nie jest jednak auto dla mnie :(
Silnik beams-a o którym napisałeś nie będzie super oszczędniejszy (typ wiertarki), gazu też nie przyjmie a co do niskich obrotów to ......pomyłka.

Ja o mały włos nie zraziłem się do :LEXUS: przez automat i spalanie w moim IS200 dopiero IS300/GS300 naprawił mój światopogląd czyli spalanie na poziomie IS200 z aut. a doznania x5 :ok: . i w przypadku GSa komfort inna baja.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] redukcja masy.

Post autor: carinus »

Jestes w stanie zagazować lexa za 2,5 tysiaka na dobrych gratach i cieszyć się tańszym paliwem,chyba ze wstawisz poprzednią generację silnika yamahy ale taniej nie będzie,spytaj się ile w celikach palą te silniki.Ja miałem ten silnik 176KM w carinie i spalanie było mniejsze o 1-1,5 l niż w lexie,a to był ten oszczędniejszy silnik niż beams.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: [IS 200] redukcja masy.

Post autor: tomekb »

dodac nalezy ze carna ma przod naped i mniejsza mase od isa
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS 200] redukcja masy.

Post autor: carinus »

tomekb pisze:dodac nalezy ze carna ma przod naped i mniejsza mase od isa
Dokładnie,i to daje dodatkowy plus,więc w lexie za różowo nie bedzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość