[sc400] Kompresor

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

[sc400] Kompresor

Post autor: maxkow »

Moze ktos ma ochote wsadzic do swojego Sc400 lub Ls400 kompresor model Eaton M90 , moze i nas na forum ktos zrobi taki projekt.

Oto kilka zdjec.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [sc400] Kompresor

Post autor: janasek »

Rozmwiałem dzisiaj z mechanikem na temat uturbienia ( w sumie to nie jest kompresor, ale zawse jakaś alternatywa :)) silnika co prawda R6 a nie V8 w modelu SC i twierdzi że dużo łatwiej (nawet taniej ) jest zrobienie kompletnego SWAPA z Soarera 2,5 tt. 280 KM bęz problemów pasuje nawet do skrzyni, tyle że trzeba wymienić dzwon razem z silnikiem (od Soarear) i wszystko będzie śmigać.

Gość twierdz że uturbienie SC-ka to koszt 10-15k (a nawet mnie). Mówie tutaj o nowej turbienie a nie o SWAPIE.

Chyba się troszkę znają bo robił ostatnio takiego Soarera z UK (po zalanu defakto) i odpalił. Ktoś go zabrał do Belgii na częśći ( sil nik ponoć świetny i porządany przez maniaków :biggrin2: )

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [sc400] Kompresor

Post autor: Ralfx »

Powiem Ci tak - ja wole uturbić swoje 3.0 niż wstawiać 2,5 tt - wiem że taniej jest swapować i miałbym już manuala z dzwonem. Przynajmniej wiesz co masz (chyba że masz silnik na wykończeniu :D ) a tak to możesz kupić silnik żyłowany, po drugim szlifie w którym nie wiadomo co sie pierwsze skończy - turbo czy głowica :D

Jak bym ja miał 400 to wolałbym raczej też kompresor. V8 to mocny silnik który ma dużo momentu i nie bedzie mu przeszkadzać kompresor, który jak wiadomo jest zasilany z silnika (trzeba mu dać nieco mocy żeby się odwdzięczył ). Poza tym podobno kompresor w 1UZ jest plug&play więc nie powinny być to duże koszty. A ostatnim i najważniejszym "za" jest dźwiek V8. :)

Jeśli chodzi o pytania czy skrzynia wytrzymie to podobno skrzynia automatyczna od UZ wytrzymuje 500+ koni więc spokojna głowa

Pogrzeb Janasek troche w necie, podlicz koszta i sprawdź i czy nie chciałbyś wydmuchać 500KM z V8 :D
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [sc400] Kompresor

Post autor: janasek »

Zobaczymy, ja na razie naliczyłem doprowadzenie auta do stanu bdb i serwis bieżący za co najmniej 5k i już mam plan na mody za przynajmniej 8k. Więc na razie mam na co odkładać :biggrin2:

A wrzucenie kompresora pod maskę... :biggrin2: hmm, bardzo smakowity kąsek, ale koszty mnie chyba zabiją :), więc na razie nawet nie liczę kosztów. Może kiedyś, jak nie będę miał co z kasą robić ... :beach:

Pozdro
Luxusem jadę... :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości