WANIARY pomysl na zwiekszenie mocy w IS200

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: WANIARY pomysl na zwiekszenie mocy w IS200

Post autor: ledziu »

klexus pisze:załaduj mu to pod maske http://moto.allegro.pl/silnik-yamaha-3s ... 20963.html
Pan nawet nie wie co sprzedaje a poza tym taka charakterystyka motorowni do 1450kg to kiepski pomysł.
Lex

Re: WANIARY pomysl na zwiekszenie mocy w IS200

Post autor: Lex »

ledziu pisze:
Pan nawet nie wie co sprzedaje a poza tym taka charakterystyka motorowni do 1450kg to kiepski pomysł.

no raczej ... coś tam sobie sprzedaje z ALTEZA 250-260KM :sarcastic: , na niecałe 1,5 tonki musiały by wjechać 2 takie serca z ALTEZY :sarcastic: żeby cokolwiek poczuć jak nie 3 , ledziu dobrze tu wkręca i skutecznie hamuje wybujałe zapędy :piwko:
Awatar użytkownika
mikrus
Lex Driver
Posty: 525
Rejestracja: 6 mar 2012, o 12:05
Model Lexusa: GS430 mkII
Skąd:: ok. Poznań
Kontakt:

Re: WANIARY pomysl na zwiekszenie mocy w IS200

Post autor: mikrus »

może też jestem świeży na forum i nie powinienem się udzielać zbytnio w tematach technicznych tj. jak ten, ale tak jak ktoś już napisał. 155KM i 195Nm to i tak dużo jak z jednostki 2.0 R6 inne auta z tego okresu miały gorsze osiągi. Dziwi mnie tylko fakt zakupu takiego auta jeśli ktoś chcę wyścigówkę nie wydając przy tym większej kwoty. Osobiście wcześniej poruszałem się Vectrą B 2.0 DTi (101KM i 205Nm) i przechodząc z niej na IS'a wiedziałem, że szału nie będzie, bo przed zakupem "przetrzepałem" prawie całego wujka google poczynając od awaryjności poprzez moc, spalania aż do zawieszenia. IS 200 to po prostu bardzo fajny samochód do normalnego przemieszczania się i albo się to akceptuje, albo nie. Oczywiście są wersje z kompresorem, ale jakoś mnie osobiście takie coś nie bawi. Także tak jak poprzednicy pisali, jeśli chcesz zwiększyć moc swojego IS'a 200 musisz wyłożyć troszkę pieniędzy lub po prostu zrobić swapa co chyba w tym momencie jest najbardziej opłacalne.
Pozdrawiam
Mikołaj
bonares89
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 4 wrz 2012, o 02:22
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Dublin
Kontakt:

Re: WANIARY pomysl na zwiekszenie mocy w IS200

Post autor: bonares89 »

silnik beamsa juz jest wpiety w bude ale myslalem tez o turbinie ale nie wiem jaka zda najlepiej egzamin z turbocharge :D:D:D ogolnie chodzi mi o zabawke do driftingu jeszcze mnie interesuje z czego wsadzic szpere zeby byla w miare wytrzymala bo poprzednie szlak trafil przy silniku beama :/
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: WANIARY pomysl na zwiekszenie mocy w IS200

Post autor: ledziu »

bonares89 pisze:silnik beamsa juz jest wpiety w bude ale myslalem tez o turbinie ale nie wiem jaka zda najlepiej egzamin z turbocharge :D:D:D ogolnie chodzi mi o zabawke do driftingu jeszcze mnie interesuje z czego wsadzic szpere zeby byla w miare wytrzymala bo poprzednie szlak trafil przy silniku beama :/
Silnik beamsa jest troche bardziej "tajemniczy" niz zwykły 3sge. Z tego co sie orientuje bez otwierania (kucia) wytrzumuje do 400KM ale info nie poparte dowodami. Fajnym tematem jest głowica która w połączeniu z turbawą może dać super efekt chociaz kiedyś widziałem wykres beamsa 350km to dupy nie urywał charakterystyką ani mocą w stosunku do zastosowanych graciszy. Z podobną głową SRy nissana czyli VE są kopalnią mocy tylko jest jedno ale ....udany montaż który prawie nikomu się nie udał w PL (prawie :biggrin2: ). Wracając do Twoich wątpliwości z turbo to przedewszystkim nie pchałbym się w duże turbiny ani w duże moce nawet jeżeli okaże sie to technicznie możliwe chyba że beams pokaż coś wyjątkowego.
Co do szpery to sądzę że szbciej wykończył ją zły olej niż beams, LSD w moim GSie żyje więc beams nic jej nie zrobi nawet po modach. Jak poczujesz sie pewnie to zastosuj po taniośći elektro szpere albo kaaz-a.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: WANIARY pomysl na zwiekszenie mocy w IS200

Post autor: carsik »

nie wiem czy wytrzymałby 300KM. Nic w nim tajemniczego nie ma. Cieniutkie korby. Zwykłe 3SGE da radę ale Beams już nie bardzo z turbo tzn jak zawsze z dużą dozą ryzyka.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
sniper
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 18 lip 2012, o 18:46
Model Lexusa: brak
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: pomysl na zwiekszenie mocy w IS200

Post autor: sniper »

Ralfx pisze:4. Tzw. świnia czyli Piggyback. Po powyższych modyfikacjach trzeba przeprogramować komputer a że komputer w IS200 jest nietykalny potrzebna jest świnia.
Czyli nie da się wystroić auta inaczej niż przez "świnkę"? Rozumiem, że nie ma możliwości zmodyfikowania komputera, aby dało się wystroić auto lub jest to nie opłacalne. Prosiłbym o rozwinięcie tematu, bo jest dla mnie interesujący.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: WANIARY pomysl na zwiekszenie mocy w IS200

Post autor: carsik »

w ECU Denso nie ma możliwości ingerencji w oryginalne skrypty, mozna zastosować świnkę lub stand alona, ale świnka w większości przypadków wystarcza np Ecumaster DET3
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ledziu
Lex Master
Posty: 2499
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: WANIARY pomysl na zwiekszenie mocy w IS200

Post autor: ledziu »

carsik pisze:nie wiem czy wytrzymałby 300KM. Nic w nim tajemniczego nie ma. Cieniutkie korby. Zwykłe 3SGE da radę ale Beams już nie bardzo z turbo tzn jak zawsze z dużą dozą ryzyka.
Użyłem słowa "tajemniczy" ponieważ ilość uturbionych 3sge beams-ów jest dosyć mała w porównaniu do innych JDMów. Jak składałem 2JZta to mogłem wybierać spośród kilkudziesięciu konfiguracji mając przed sobą wykresy oraz info dotyczące modyfikacji więc nie musiałem nic nowego odkrywać.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: WANIARY pomysl na zwiekszenie mocy w IS200

Post autor: carsik »

fakt z JZ-ami jest o wiele łatwiej. Ale jakby co mam na półce rozebrane Beamsy :biggrin2:

Za jakieś 2 miesiące 1G-FE powinno śmigać z suszarką i będzie już co nieco wiadomo :dance3: . Przewidywany koszt w założeniach ma nie przekroczyć 8kzł ale doświadczenie pokaże.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości