IS200/300 Poliuretany??

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 451
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: Damian91 »

Czy któraś firma robi gotowy zestaw do wymiany wszystkich gum w przednim zawiasie? Jaki jest tego koszt?

Pytanie do użytkowników - czy rzeczywiście po zastosowaniu poli mocno spada komfort podróżowania (twardość, walory akustyczne)? Czy rzeczywiście jest to tak pancerne rozwiązanie, że można wtedy o zawieszeniu zapomnieć na dłuższy czas? Czy mechanik mocno mnie znienawidzi jak będzie musiał mi to montować? ;)
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: endrju1 »

To może odpowiem od końca:
Dla mechanika robota łatwiejsza niż oem, bo nie trzeba nic wprasowywać, smarujesz, wkładasz i zamontowane.
Co do wytrzymałości, miałem w hondzie i po kilku latach nadal jak nowe, mam teraz w lexusie i również bez najmniejszych problemów, więc myślę, że wytrzymałością przebijają oem.
Co do komfortu, ja mam założone czerwone poliuretany z GT4 i nie zauważyłem żadnego pogorszenia komfortu, niektórzy podobno czują, ale albo ja mało wymagający jestem, albo oni przeczuleni.
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: boyar »

Olkusz nie ma tulei przedniego dolnego wahacza na przód?
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: rafiq2144 »

Do olkusza piszcie lub dzwoncie, oni maja bodajze wszystko, procz gum tylnego stabilizatora jak sie nie myle. Do strongflexa tez przeciez nie zaszkodzi napisac maila, albo zadzwonic, bo pewnie byliby w stanie zrobic czerwone gumy jak sie ladnie poprosi;) jak cos to potem podesle jedno zdjecie jak lezy strongflex u mnie. I tu od razu podkreslam ze zdjecie bylo robione na podniesionym kole na lewarku(!), wiec tuleja lekko odstaje, ale jak kola sa na ziemi jest bello. Mam jeszcze z tylu zalozone pare ich gum i rowniez jest ok. W miare zuzycia bede montowal kolejne poliuretany i spokoj. Jedyne o co sie boje to to, ze jak zawias bedzie sztywniejszy, to sworznie beda najslabszym punktem i beda co chwila padac. Jak bede mial stabilniejszy dostep do neta to zedytuje posta, albo napisze nowego z zalaczonym zdjeciem.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: baniaq »

Jak ktoś ma ochotę na tył z GT4, kompletny, nieużywany, to chętnie odsprzedam.
Cena: 650 złotych z wysyłką paczkomatem.
Kontakt PW.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
dragmen
Lex user
Posty: 20
Rejestracja: 13 wrz 2012, o 19:35
Model Lexusa: is200
Skąd:: N T
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: dragmen »

Pisałem jakiś czas temu ze Strongflex'em i się dowiedziałem że nie robią czerwonych poli na przód ponieważ są zbyt miękkie do IS'a i by za długo nie potrzymały.
boyar
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 16 mar 2015, o 23:58
Model Lexusa: IS 200 SC
Skąd:: Chrośle
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: boyar »

ma ktoś strongflexy i może coś powiedziec?
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: rafiq2144 »

Mam w kilku miejscach poli zolte i nie ma takiej tragedii(obnizony zawias na sprezynach tte i zoltych amorkach koni), zawieszenie pracuje po prostu troche inaczej. Gdzies spotkalem sie z okresleniem, z ktorym zgadzam sie w 100%, czyli ze w koncu zawieszenie ugina sie tam gdzie powinno.
juri_is
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2015, o 12:37
Model Lexusa: IS200 Sportcross
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: juri_is »

Witam wszystkich kiedyś pisałem o zamówieniu kompletnego zestawu na przednie zawieszenia żółtych poli dla mojego is'a od kolegów z ukrainy. Przepraszam wszystkich zapomniałem napisać ze już je mam i czekają na montaż w załączniku fotka zestawu tylko bez gum stabilizatora bo akurat nie było ale zamówię z kompletem na tył. Pierwsze wrażenie wykonanie solidne w dotyku są elastyczne przypominają gumę ale twardszą myślałem że będą bardziej "drewniane" :-). Jak by ktoś chciał je zobaczyć na zlocie jutro bede je miał. Cena komplety wyszła 320 zł :-)
Załączniki
Poli żółte
Poli żółte
20160825_192756.jpg (114.58 KiB) Przejrzano 2559 razy
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: IS200/300 Poliuretany??

Post autor: baniaq »

Wow, OEMlook. Wyglądają konkretnie!
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości