Swap 1UZ-FE Toyota Crown MS65 RS60

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
Dziendzilla
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 00:19
Model Lexusa: Crown
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Swap 1UZ-FE Toyota Crown MS65 RS60

Post autor: Dziendzilla »

Witam
Pomysl powstal dosc dawno, chyba zaraz po zakupie Crowna, ale nigdy nie bylo cisnienia. Do czasu kiedy silnik z Crowna nie postawnowil wyciagnac nogi.
Prace dobiero rozpoczete i przewiduje wiele utrudnien, ale na wszystko jest juz jakis plan. Ze wzgledu na dosc specyficzny zawod ktory wykonuje, moge pracy przy aucie poswiecic tylko tydzien i 5 tygodni jestem w pracy, tak tez licze koniec nie predzej niz sierpien. Aczkolwiek bede staral sie informowac was w miare na bierzaco o postepach.
Na razie nie bede was zasypywal pytaniami bo na to jeszcze przyjdzie czas, ale poki co chetnie sam odpowiem, jesli jakies bedziecie miec.
Dzis pokaze zdjecia biorcy i dawcy, a jutro postaram sie dorzucic opis i zdjecia z poczatku prac.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Swap 1UZ-FE Toyota Crown MS65 RS60

Post autor: forest »

WTF... Gorzów Wlkp.

Pozdrawiam, mam nadzieję że się spotkamy na drodze niebawem :D
SC430 '2002
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Swap 1UZ-FE Toyota Crown MS65 RS60

Post autor: Ralfx »

Powiem Ci że ciekawy temacik. Stary Crown też mi chodzi od jakiegoś czasu po głowie tak więc masz moją zazdrość :D

To ja mam pytanie:
Nie wolałeś 1UZ w wersji 245KM na pancernych korbach i bez VVTi ? Moim zdaniem bardziej by pasował do tego auta, prostszy konstrukcyjnie i absolutnie niezawodny. Bo Twój dawca to zapewne wersja 98r. z VVTi czyli chyba 290KM. No i starszy taniej wychodzi :)
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Swap 1UZ-FE Toyota Crown MS65 RS60

Post autor: maniek_ls400 »

Ralfx pisze:Powiem Ci że ciekawy temacik. Stary Crown też mi chodzi od jakiegoś czasu po głowie tak więc masz moją zazdrość :D

To ja mam pytanie:
Nie wolałeś 1UZ w wersji 245KM na pancernych korbach i bez VVTi ? Moim zdaniem bardziej by pasował do tego auta, prostszy konstrukcyjnie i absolutnie niezawodny. Bo Twój dawca to zapewne wersja 98r. z VVTi czyli chyba 290KM. No i starszy taniej wychodzi :)
A co się ma psuć w VVTi ? A 45KM potem trzeba będzie pozyskiwać jakimś turbiszonem lub dłubaniem przy motorze. VVTi robi 100kmph w 6,7 a poprzedni w 8,8..
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Swap 1UZ-FE Toyota Crown MS65 RS60

Post autor: ledziu »

maniek_ls400 pisze:
Ralfx pisze:Powiem Ci że ciekawy temacik. Stary Crown też mi chodzi od jakiegoś czasu po głowie tak więc masz moją zazdrość :D

To ja mam pytanie:
Nie wolałeś 1UZ w wersji 245KM na pancernych korbach i bez VVTi ? Moim zdaniem bardziej by pasował do tego auta, prostszy konstrukcyjnie i absolutnie niezawodny. Bo Twój dawca to zapewne wersja 98r. z VVTi czyli chyba 290KM. No i starszy taniej wychodzi :)
A co się ma psuć w VVTi ? A 45KM potem trzeba będzie pozyskiwać jakimś turbiszonem lub dłubaniem przy motorze. VVTi robi 100kmph w 6,7 a poprzedni w 8,8..
Również uważam że 1uz VVTi jest ok, ja nawet poszedłbym w 3uza który ma taką samą moc jak 1uz 98r ale lepszego Nm.
Wybieranie najstarszych UZetów ma sens jak będziemy coś dłubać dalej a w takiej tojce to i tak seryjny UZ VVTi zrobi przeciąg :biggrin2:
Awatar użytkownika
Dziendzilla
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 00:19
Model Lexusa: Crown
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Swap 1UZ-FE Toyota Crown MS65 RS60

Post autor: Dziendzilla »

Wybor padl na vvti bo jest mocniejszy i ma skrzynie 5biegowa. Auto nie jest robione pod wyscigi czy drifting, tak tez zadne trubo, kompresor nie wchodzi w gre, ma to byc zwykly daily car, ktory czasem pociagnie lawete ;)
Na chwile obecna Crown zostal czesciowo rozebrany:
Obrazek
Musielismy przyciac troche rame i wyrzucic stara przekladnie:
Obrazek
Lexus tez zostal rozebrany:
Obrazek
Najwazniejsze co po nim zostalo ;) :
Obrazek
Po przycieciu paru zbednych mocowan przy 1uz'ecie, usunieciu kompresora klimy, pompy wspomagania i alternatora zaczelismy pierwsze przymiarki, jeszcze kilka drobnych ciec przy aucie i silnik prawie wskoczyl na swoje miejsce, skrzynia juz wisi na hybrydzie poduchy lexa z belka toyki. Przod poki co na drewnianych kolkach bo czekam az wytna flansze pod poduszki. Wiec, tak to wyglada na dzien dzisiejszy, a w miedzyczasie biore sie za prucie wnetrza pod nowe kable:
Obrazek
Obrazek
Pozdro ;)
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Swap 1UZ-FE Toyota Crown MS65 RS60

Post autor: klexus »

ale projekcik az sie morda cieszy heheh. I podoba mi sie tempo prac
ja trzymam kciuki :ok:
Awatar użytkownika
Dziendzilla
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 00:19
Model Lexusa: Crown
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Swap 1UZ-FE Toyota Crown MS65 RS60

Post autor: Dziendzilla »

Dzieki ;)
Tempo prac i tak zbyt wolne bo zapewne za tydzien wyjazd, takze projekt stanie w miejscu na kolejne 5tyg.
Co do prac to dzis jeszcze zdazylem oddac pare wzmocnien, blache pod lampy, zamek itp do piaskowania, pozniej proszek a zamek zloty ocynk.
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Swap 1UZ-FE Toyota Crown MS65 RS60

Post autor: forest »

to co najważniejsze zostało z LSa to nie tylko silnik i skrzynia... ale też dobre koło ;)
SC430 '2002
Awatar użytkownika
Dziendzilla
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 00:19
Model Lexusa: Crown
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Swap 1UZ-FE Toyota Crown MS65 RS60

Post autor: Dziendzilla »

Koła pozyczone od kolegi z GS'a bo LS niestety zostal sprzedany mi bez kół ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości