Lexus is200 SC z filtrem K&N na hamowni

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Lexus is200 SC z filtrem K&N na hamowni

Post autor: carinus »

dzibi pisze:Generalnie, po zmianach parametrów wydechu, należy skorygować dolot. No i odwrotnie. Wstawienie po prostu sportowej rury, wycięcie tego, czy tamtego, bez "obliczeń", może spowodować zupełnie odwrotny efekt od zamierzonego.

Ale zaciekawiło mnie aż ile u mnie, we Wrocławiu ktoś może polecić po znajomości hamownię? To się przejadę i zmierzę, czy jest u mnie chociaż te 200 kucy :)

Kolega dobrze prawi.Tutaj swoje do powiedzenia ma fizyka przepływu gazów i zjawiska falowe,tego nie ominiemy.Z drugiej strony jak popatrzymy na osiągi naszych silników to w sumie nieważne co jest na wykresie z hamowni a jedynie czy odczuwamy radość z jazdy.Można olać moc max. bo dla nas najbardziej odczuwalny jest moment obrotowy,najlepiej jak najniżej i w miarę dużo.Na papierze może być nie wiadomo ile mocy, jednak zależy czy my ją odczujemy,chyba to jest najważniejsze w tym wszystkim.
Dlatego jak ktoś chce wycinać to niech wycina,jak po wycięciu stwierdzi ze odczuwa pozytywną różnicę to nie widzę sensu robic pomiarów tylko dalej jeździć.
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus is200 SC z filtrem K&N na hamowni

Post autor: ledziu »

carinus pisze:
dzibi pisze:Można olać moc max. bo dla nas najbardziej odczuwalny jest moment obrotowy,najlepiej jak najniżej i w miarę dużo.Na papierze może być nie wiadomo ile mocy, jednak zależy czy my ją odczujemy,chyba to jest najważniejsze w tym wszystkim.
Dlatego jak ktoś chce wycinać to niech wycina,jak po wycięciu stwierdzi ze odczuwa pozytywną różnicę to nie widzę sensu robic pomiarów tylko dalej jeździć.
Właśnie zastanawiam sie o czym tu jest dyskusja??? Jakie to ma znaczenie czy będzie miał 155KM czy 165KM jak to jest nie odczuwalne... i musze Was zmartwić nawet jak byłoby 20KM więcej od serii to też nikt by się nie zorientował.
Tak naprawdę istotny jest Nm i to on odpowiada za to co czujecie... dołożenie nawet sporej ilości koniów może jedynie spowodować że auto bedzie jechać lepiej od 180km/h do 190KM a wcześniej bedzie jak w serii.

Jak tak bardzo interesujecie się przyśpieszanie to lepiej poszukać lekkich felg i opon to będzie konkretna różnica w spalaniu i rozpędzaniu... :ok:
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus is200 SC z filtrem K&N na hamowni

Post autor: baniaq »

Jeżeli doczekam lata, to przebadam swojego lexa przed wycięciem katów w kolektorze, założeniem wkładki K&N w miejsce ori filtra i zamontowaniu przelotowego końcowego oraz po tych operacjach. Zobaczymy, czy akcja była warta świeczki.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus is200 SC z filtrem K&N na hamowni

Post autor: ledziu »

baniaq pisze:Jeżeli doczekam lata, to przebadam swojego lexa przed wycięciem katów w kolektorze, założeniem wkładki K&N w miejsce ori filtra i zamontowaniu przelotowego końcowego oraz po tych operacjach. Zobaczymy, czy akcja była warta świeczki.
Zapominasz jeszcze o efekcie placebo... :biggrin2: testowałem różne konfiguracje w róznych samochodach jedno jest pewne przyrost pałera na zasadzie wymiany czegoś tam... bez strojenia jest zabawą w papierowe konie.
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus is200 SC z filtrem K&N na hamowni

Post autor: baniaq »

ledziu pisze:Zapominasz jeszcze o efekcie placebo... :biggrin2: testowałem różne konfiguracje w róznych samochodach jedno jest pewne przyrost pałera na zasadzie wymiany czegoś tam... bez strojenia jest zabawą w papierowe konie.
Niestety zdaję sobie z tego sprawę... Ale przez politykę Denso, strojenie odpada...

Rozsądek podpowiada mi, że IS200 jest przeciętnym daily, a zabawką jeszcze gorszą... Auto ma coś w sobie, ale jak inwestować w projekt, to raczej nie na bazie IS200 (choć jeszcze chwilę temu był w planach 1UZ na przyszłą wiosnę). Aktualnie zrezygnowałem z większych akcji, będą tylko budżetowe przeróbki, taki OEM+. To ma być jedna z nich.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus is200 SC z filtrem K&N na hamowni

Post autor: baniaq »

Bump,
W IC znalazłem filtr o numerze TUPP1562.
InterCars pisze:Filtr powietrza panelowy Pipercross, zamiennik seryjnego papierowego wkładu filtrującego
Warto próbować, czy lepiej od razu wziąć K&N?
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1776
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus is200 SC z filtrem K&N na hamowni

Post autor: Dawid0ss »

Panowie, ale żaden z tych filtrów nic nie da poza względami estetycznymi :-)
Pzdr
Awatar użytkownika
Alex200
Lex Driver
Posty: 343
Rejestracja: 22 sty 2014, o 18:17
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: W-wa
Kontakt:

Odp: Lexus is200 SC z filtrem K&N na hamowni

Post autor: Alex200 »

baniaq pisze:Bump,
W IC znalazłem filtr o numerze TUPP1562.
InterCars pisze:Filtr powietrza panelowy Pipercross, zamiennik seryjnego papierowego wkładu filtrującego
Warto próbować, czy lepiej od razu wziąć K&N?
Latam na tym. Po zamontowaniu specjalnej różnicy nie odczułem. Ale chyba się opyla, bo nie jest drogi a ponoć dożywotni - trzeba tylko raz na jakiś czas go przeplukac i nawilzyc olejkiem
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus is200 SC z filtrem K&N na hamowni

Post autor: baniaq »

O przyrosty to mi nie chodzi, ale o opłacalność zakupu - tutaj różnica względem np. purfluxa, który produkuje dobre filtry jest +20pln, więc grosze. K&N to już 170PLN, 2x więcej.
Czytałem opinie, że jest ciszej niż z K&N, tylko nieznacznie głośniej niż na papierowym filtrze, ale niby wytrzymuje krótsze dystanse niż K&N.
Jakość filtrowania ciężko zbadać :biggrin2:
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
kawaleria06
Lex user
Posty: 61
Rejestracja: 21 paź 2013, o 22:22
Model Lexusa: is 200 sport cross
Skąd:: Leźnica Wielka
Kontakt:

Re: Lexus is200 SC z filtrem K&N na hamowni

Post autor: kawaleria06 »

Kolego otóż gdy załozyłem K&N to spalanie zmniejszyło mi się od 0,5l w mieście do 2l w trasie na baku 40l gazu. Więc biorąc pod uwagę oszczędność, zdrowie silnika i dożywotnią gwarancję to bardzo się opłaca. MI filtr zwróci się po kilku miesiącach a potem juz tylko oszczędność i zachowane koniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości