Lexus Gs mk3 zmiana wskazań z mil na km

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
jurix
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2012, o 23:32
Model Lexusa: gs
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Lexus Gs mk3 zmiana wskazań z mil na km

Post autor: jurix »

Witam Kolegów i zwracam się z pytaniem odnośnie wskazań licznika i wyświetlacza w lexusie gs z 2006r w wersji USA.
Czy ktoś poleci speca który przeprogramuje wskazania temperatury i km w okolicy Wrocławia lub Łodzi?

Z góry dziekuje za podpowiedzi i pozdrawiam. :acute:
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus Gs mk3 zmiana wskazań z mil na km

Post autor: Miłosz »

Mile z km to ja bym Ci mógł zmienić :D Tyle że 3miasto ;) temperatura to już grubsza sprawa, trzeba programatorem grzebać.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
jurix
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2012, o 23:32
Model Lexusa: gs
Skąd:: Wroclaw
Kontakt:

Re: Lexus Gs mk3 zmiana wskazań z mil na km

Post autor: jurix »

Trójmiasto trochę daleko,nie mówiąc juz o Lwowie :laugh1:
Jest osoba z Warszawy ktora ogarnia temat tyle ze rzadko jestem w tych okolicach ;-(
Jeśli komuś przyszło by jeszcze jakieś rozwiązanie choć troszkę bliższe kilometrowo to prosze o wiadomość.
negate
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 2 maja 2021, o 17:06
Model Lexusa: GS350 MK3, GS200T
Skąd:: Waw
Kontakt:

Re: Lexus Gs mk3 zmiana wskazań z mil na km

Post autor: negate »

Odkopuję. Ktoś coś?
Awatar użytkownika
jake_brenner
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2022, o 01:24
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Lexus Gs mk3 zmiana wskazań z mil na km

Post autor: jake_brenner »

Miłosz pisze:Mile z km to ja bym Ci mógł zmienić :D Tyle że 3miasto ;) temperatura to już grubsza sprawa, trzeba programatorem grzebać.
Hej,

Miłosz pytanie mam -
LS 400 wersja US, 1999, zmiana mil na km, spalanie na l/km, temperatura na Celsjusze - uda się zrobić taką operację softowo ?

Pozdrawiam
Kuba
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus Gs mk3 zmiana wskazań z mil na km

Post autor: Miłosz »

Nigdy przy takim nic nie grzebałem kompem, jeśli jest tak jak w nowszych modelach to spalanie w litrach ustawisz, reszta tylko programator. Tam normalnie po obd2 idzie czy jest te wcześniejsze złącze ?
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus Gs mk3 zmiana wskazań z mil na km

Post autor: Dawid0ss »

Miłosz pisze:Nigdy przy takim nic nie grzebałem kompem, jeśli jest tak jak w nowszych modelach to spalanie w litrach ustawisz, reszta tylko programator. Tam normalnie po obd2 idzie czy jest te wcześniejsze złącze ?
Miłosz, a kalibracja prędkościomerza ? U mnie zawyża aż o 7% vs GPS (Oponki seria).
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus Gs mk3 zmiana wskazań z mil na km

Post autor: Miłosz »

Słabo, nic z tym nie zrobisz. Przynajmniej jak kiedyś szukałem w isie. Pamiętam też pewną dziwną zależność gps vs licznik miał dużą rozbieżność, ale jak już czytałem prędkość kompem z modułu abs vs gps to już ta rozbieżność była o wiele mniejsza. Nie pamiętam wartości ale na fabrycznych 16 na których miałem zimówki przekłamanie było chyba o 12km/h.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus Gs mk3 zmiana wskazań z mil na km

Post autor: Dawid0ss »

Miłosz pisze:Słabo, nic z tym nie zrobisz. Przynajmniej jak kiedyś szukałem w isie. Pamiętam też pewną dziwną zależność gps vs licznik miał dużą rozbieżność, ale jak już czytałem prędkość kompem z modułu abs vs gps to już ta rozbieżność była o wiele mniejsza. Nie pamiętam wartości ale na fabrycznych 16 na których miałem zimówki przekłamanie było chyba o 12km/h.
No to do pupy. Niby mi to nie przeszkadza i już prawie do tego przywykłem, aczkolwiek 7% to imo deko przydużo.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Lexus Gs mk3 zmiana wskazań z mil na km

Post autor: Miłosz »

Aj tam, na to co oferuje to auto można oko przymknąć z tym błędem ;) Ja już też na zakup nastawiony. No i pierwsze co zrobię to drobne "tuningi" ponoć dali dupy w sofcie sterownika skrzyni i silnika co skutecznie przyspiesza zabicie baterii i chyba inwertera(lipne zabezpieczenia przeciw przegrzewaniu się). Właśnie temat ogarniam na grupę fb lexa ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości