Regulacja luzów zaworowych na śląsku

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: Marchol »

Obrazek
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: bulikcbr »

Dzisiaj dzwoniłem do AMO servis i koszt samego sprawdzenia luzów to 300zł, do tego ewentualna wymiana szklanek które kupują nowe po 76 zł chyba .Jeżeli do tych 300zł policzą sobie koszt robocizny wymiany szklanek i prawdopodobnie rozbieranie rozrządu to podejrzewam że wyjdzie popularne 500+ (duży plus).Moje pytanie jak dobrać szklanki?Jestem sam w stanie rozebrać sobie rozrząd i pomierzyć luzy oczywiście jeszcze na zapiętym wałku .Tylko gdy już będę wiedział jakiem mam luzy to czy te szklanki są jakoś oznaczane do przypisywanych grubości czy mimo wszystko przed zamówieniem będę musiał wyjąć szklankę i ją zmierzyć i wyliczyć rożnice?
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: carsik »

szklanki opisane są od spodu ale tak czy inaczej mierzy się je mikrometrem. Bez zdejmowania nie ma szans na zamówienie nowych.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: bulikcbr »

w takim razie czy jest sens kupić używaną głowice z przeznaczeniem na przełożenie ewentualnych szklanek ?
lorak
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 3 gru 2014, o 12:17
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: lorak »

bulikcbr pisze:w takim razie czy jest sens kupić używaną głowice z przeznaczeniem na przełożenie ewentualnych szklanek ?
To zależy ile wymaga wymiany, może się okazać, że ich zabraknie, nie trafi się z wymiarami. Druga sprawa jest taka, że szklanki od spodu są wyklepane przez trzonki zaworów i trzeba brać na to poprawkę. Z moich ostatnich doświadczeń wynika, że to wyklepanie to od 0,01 do nawet 0,08 mm i trzeba brać to pod uwagę przy doborze nowych szklanek.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: bulikcbr »

Czyli najpewniej będzie zmierzyć luz wyjąć szklanke i ją zmierzyć i policzyć jaką wartość powinna byc nowej szklanki.W sobotę zrzucę pokrywę i pomierze luzy zobaczę ile będzie do regulacji.Wykręcić świece aby łatwiej obracać wałem?
lorak
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 3 gru 2014, o 12:17
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: lorak »

bulikcbr pisze:Czyli najpewniej będzie zmierzyć luz wyjąć szklanke i ją zmierzyć i policzyć jaką wartość powinna byc nowej szklanki.W sobotę zrzucę pokrywę i pomierze luzy zobaczę ile będzie do regulacji.Wykręcić świece aby łatwiej obracać wałem?
Wykręcić i zobaczyć w jakim są stanie zawsze warto. A co do pomiarów to jest mały problem, ostatnio znajomy jak mi to robił to używał kulki z łożyska do pośredniego pomiaru bo wrzeciono mikrometru ma za dużą średnicę i nie idzie zmierzyć poprawnie szklanki właśnie przez ten dołek po zaworze.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: bulikcbr »

Carinus pamiętasz ile max. Szlifowałeś szklanki ?Ja mam za ciasne wszystkie wydechowe i dwa bym musiał zebrać 0,14mm nie wiem czy to dużo czy mało. Reszta w granicach 0.05-0.10
lorak
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 3 gru 2014, o 12:17
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: lorak »

bulikcbr pisze:Carinus pamiętasz ile max. Szlifowałeś szklanki ?Ja mam za ciasne wszystkie wydechowe i dwa bym musiał zebrać 0,14mm nie wiem czy to dużo czy mało. Reszta w granicach 0.05-0.10
Ja mialem szlifowane nawet więcej. gdybyś wiedział jakie numery szklanek potrzebujesz może mógłbym Cię poratować szklankami.
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Regulacja luzów zaworowych na śląsku

Post autor: bulikcbr »

witam potrzebuje
34x2
30
32
38
36
24
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości