Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiasto.

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
Awatar użytkownika
lynx
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 7 maja 2017, o 09:44
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: lynx »

Nie bardzo była pogoda na zabawy na zewnątrz w ten weekend, zdjęcia chyba w sumie nic nie powiedzą, bo wszystko pochowane. Plastikowa pokrywa silnika jest podniesiona w stosunku do serii, żeby zmieścić listwę wtryskową (a właściwie elektrozaworową), druga jest widoczna pod kolektorem. Jako że pokrywa jest przykręcona to nie podejmowałem się w deszczu do jej zdejmowania.
Reduktor jest nisko, przy samej chłodnicy (żeby szybko łapał temperaturę?), też ledwo go widać.
Komputer zamontowany w środku kabiny, choć też myślę, że z punktu widzenia użytkownika, nie jest to jakaś wartość dodana, ale z drugiej strony po coś to się robi, nie mam zdania.
Co do strojenia to dopytam jak będę na przeglądzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: owczar »

Estetyke ten warsztat ma spoko. Ale rzeczywiście wszystko zabudowane i nie widać za wiele.

Z rzeczy, które widać i bym zmienił, to zaizolowal filtr powietrza, który podczas jazdy autostradowej będzie działał jak radiator zimą. Szkoda termiki.
Jeśli założysz lepsze wtryskiwacze to poszedłbym w filtr z odstojnikiem. Przy zwykłym filtrze hany zaczęły puszczać ciśnienie po 15tys. Potem je plukalem i zmieniłem na fl02 i od 5 lat spokój.

Nie widać czy jest kompensacja na listwach.

Przełącznik schowany do schowka jak u mnie.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: Miłosz »

Vanos właśnie wrzucił przed chwilą fotki zagazowanego ls430 jakby ktoś był zainteresowany ;)

https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: owczar »

Chyba nawet wiem czyj :) zdjęty kolektor do wiercenia, zabezpieczone otwory. Podzespoły też odpowiednio dobrane, bo znam konfigurację.
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: foka1 »

witam które lepsze wtryski hana czy baracuda do gs300 :piwko:
GS 300 MKII 2001
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: owczar »

Opinie są podzielone. Osobiście używam hany, ale barracudy to polski produkt o jakości podobnej lub wyższej.

Jest wiele sprzecznych opinii na temat tych wtryskiwaczy. Niektórzy twierdzą że hany się popsuly, a ja mam i czerwone i niebieskie - które to miały być właśnie tak awaryjne i jestem zadowolony z ich pracy.

Choc warto wspierać polski przemysł i teraz poszedłbym w barracudy. Ale tak jak pisałem wyżej. Porządny filtr fazy lotnej to podstawa. Ja używam filtrów Alex 360 z odstojnikiem - też polski produkt i patent. Biorąc pod uwagę ile zostaje syfu na dnie, spełniają swoje zadanie bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: agiless »

Kolega @owczar w zasadzie napisał wszystko. Ja tylko potwierdzę, na dzień dzisiejszy zdecydowanie Barracudy+ filtr odstojnikowy i masz spokój. O odpowiednim strojeniu chyba nie trzeba już nic pisać, bo to podstawa. Z wtrysków jeszcze Yeti można brać pod uwagę, ale pojawiają się opinie ze stwierdzeniami, że jest problem z przełączaniem przy ujemnych temperaturach. Na razie nie wiele tych opni, ale są i lepiej poczekać do czasu rozwiązania problemu z montażem, choć cena zachęca.
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: foka1 »

A montować każdy pojedynczo czy na listwach po trzy
GS 300 MKII 2001
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: owczar »

Zależy od warunków i jakiej długości węzyki chcesz dać. Ja zrobiłem każdy pojedyńczo:

Obrazek
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Szukam sprawdzonego warsztatu do montażu LPG - Trójmiast

Post autor: foka1 »

Dzięki bardzo za odpowiedzi
GS 300 MKII 2001
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości