Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
daniel1978
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 14 sty 2012, o 09:44
Model Lexusa: is
Skąd:: Żywiec
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: daniel1978 »

Nie wiem w sumie po co ASO Poznań miało by brać na swoją odpowiedzialność taką usługę, raczej mogliby ewentualnie podać namiary, ale wątpię żeby było aż tylu klientów którzy pytają o dynamiczna wymianę oleju i kupno takiego urządzenia jest dla nich nieopłacalne.
Awatar użytkownika
joy
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 4 mar 2019, o 13:29
Model Lexusa: LS 430 lift
Skąd:: Holandia
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: joy »

Pozwolę sobie na doprecyzowanie w temacie dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni w ASO Lexus Poznań. Otóż w maju 2019 r. osobiście zapytałem pracownika serwisowego o tę usługę i uczciwie odpowiedział mi, że producent nie przewiduje wymiany, ale praktyka pokazuje, źe warto... Dodał, że mogą to zrobić, ale jest to dla mnie nieopłacalne, ponieważ zlecają to zewnętrznemu usługodawcy, więc w ASO zwyczajnie przepłacę... Tak powiedział mi pan przyjmujący zlecenia serwisowe w ASO Lexus Poznań.
Zrobiłem wymianę w zakładzie Kaczor w Jelonku koło Suchego Lasu, mają maszynę Liqui Moly, koszt: 1400 zł. (dałem mój filtr). Ogólnie jestem zadowolony i polecam, dają auto zastępcze.
Natomiast w listopadzie 2019 r. będąc w ASO Lexus Poznań ten sam miły pan poinformował mnie, źe mają juź sprzęt i świadczą usługę dynamicznej wymiany oleju u nich na miejscu. Jeżeli dobrze pamiętam, to koszt około 2200 zł., co nie dziwi, bo przecież to ASO... Ja jednak będę wymieniał olej w skrzyni u Kaczora w Jelonku...
Mam nadzieję, że udało mi się rozjaśnić temat dynamicznej wymiany oleju w ASO Lexus Poznań...
maciej_1902
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 15 sty 2017, o 16:51
Model Lexusa: Is 350 f sport awd
Skąd:: poznań
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: maciej_1902 »

BMW...Poznań, przez lata...nie wymieniać
Od kilku miesiecy...producent skrzyni..nie BMW zaleca wymianę
Co się z tym wiąże, jeśli masz gwarancję i bezpłatny pakiet olejowy... za wymianę w skrzyni płacisz
Awatar użytkownika
joy
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 4 mar 2019, o 13:29
Model Lexusa: LS 430 lift
Skąd:: Holandia
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: joy »

Czy ten namiętnie stosowany przez Ciebie wielokropek oznacza jakieś opuszczone wyrazy? Bo całość jest dla mnie bezsensowna i niezrozumiała. Możesz jaśniej?
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: muzz »

Ja rozmawiałem z gościem, który ma warsztat i zajmował się m.in. naprawami skrzyń automatycznych.
Ogolnie z tego co mówił to dynamiczna wymiana w starym chrupku gdzie nie wiadomo jak skrzynia była obsługiwana to nienajlepszy pomysł i nie powinno się tego robić.
Ja powiem tylko, że we wszystkich swoich lexach olej wymieniam/wymieniałem statycznie przy okazji każdej wymiany oleju silnikowego. Nic się ze skrzyniami nie działo/dzieje.
maciej_1902
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 15 sty 2017, o 16:51
Model Lexusa: Is 350 f sport awd
Skąd:: poznań
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: maciej_1902 »

Kropki to miejsce na emotki. Kiedy próbowałem ich użyć nie mogłem wysłać wiadomości - komunikat o błędzie.
Ja napisałbym do kogoś, że jego wiadomość jest niejasna, zamiast używać pejoratywnych określeń "bezsensowny".
Napisz czego nie rozumiesz, chętnie wyjaśnię.
M
joy pisze:Czy ten namiętnie stosowany przez Ciebie wielokropek oznacza jakieś opuszczone wyrazy? Bo całość jest dla mnie bezsensowna i niezrozumiała. Możesz jaśniej?
maciej_1902
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 15 sty 2017, o 16:51
Model Lexusa: Is 350 f sport awd
Skąd:: poznań
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: maciej_1902 »

Nic dodać nic ująć

quote="muzz"]Ja rozmawiałem z gościem, który ma warsztat i zajmował się m.in. naprawami skrzyń automatycznych.
Ogolnie z tego co mówił to dynamiczna wymiana w starym chrupku gdzie nie wiadomo jak skrzynia była obsługiwana to nienajlepszy pomysł i nie powinno się tego robić.
Ja powiem tylko, że we wszystkich swoich lexach olej wymieniam/wymieniałem statycznie przy okazji każdej wymiany oleju silnikowego. Nic się ze skrzyniami nie działo/dzieje.[/quote]
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: ledziu »

Dla mnie jest to następne rozpętanie burzy o nic. Roszczeniowość poziom max podobna do psioczenia na nowy silnik 2,0t. Szkoda tylko że nie można tej roszczeniowości przełożyć na inne aspekty użytkowania aut premium często 20to letnich.
Awatar użytkownika
kulek
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 20 paź 2017, o 00:21
Model Lexusa: V8
Skąd:: Tychy
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: kulek »

Mogę się wtrącić?
Wymieniać olej w ASB przy przebiegu 70tys km? Nic nie szarpie, nie przeciąga itp.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: Nemo 77 »

Wymieniać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości