Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
wasalister
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 9 cze 2019, o 10:45
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: wasalister »

Zastanawia mnie jedna rzecz: Czytałem gdzieś, że skrzynie w Leksusach nie padają, a używaną skrzynię w super stanie można dorwać za kilka stówek, bo nikt ich nie chce. Jeśli to prawda i skrzynia kosztuje kilka stówek i wymiana statyczna kosztuje kilka stówek, to można sobie co najwyżej wymienić od czasu do czasu olej statycznie, żeby zaoszczędzić na kosztach robocizny przy wymianie skrzyni, a jeśli jeszcze ktoś umie wymienić taki olej sam, to tym bardziej. Po kiego wała bawić się w jakieś dynamiczne wymiany i bulić za to 2-3 krotność używanej skrzyni? Jeśli gdzieś w moim rozumowaniu jest luka, to proszę mnie poprawić.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2020, o 20:07 przez wasalister, łącznie zmieniany 1 raz.
Nemo 77
Lex Driver
Posty: 415
Rejestracja: 25 lis 2018, o 14:21
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: Nemo 77 »

Zależy od tego jakie kto ma rozumowanie. Jeśli ktoś uważa,że zamiast zmienić olej poczekać aż skrzynia zacznie padać i za kilka stówek jak piszesz kupić drugą to wolna wola.
Jeśli chodzi o zmianę oleju- i jest to moje zdanie- skoro jestem pod samochodem,spuszczam stary olej i uzupełniam nowym to:
- już wolę odkręcić miskę,wymyć,założyć nowy filtr
-uruchomić samochód ,uzupełnić olej
-zlać część oleju i uzupełnić nowym itd.
Przekonanie,że jestem bohaterem w swoim samochodzie bezcenne :biggrin2:
ledziu
Lex Master
Posty: 2494
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: ledziu »

wasalister pisze:Jeśli gdzieś w moim rozumowaniu jest luka, to proszę mnie poprawić
O tyle jest luka w Twoim rozumowaniu bo mówisz o momencie popsucia a nie serwisowania. No i ta taniość dotyczy gs mk2. Czyli zamiast ładować kasę w naprawę opłaca się kupić używkę co nie zwalnia Cię z wymiany oleju.
wasalister
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 9 cze 2019, o 10:45
Model Lexusa: GS300 MK2
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: wasalister »

Nemo 77 pisze:Zależy od tego jakie kto ma rozumowanie. Jeśli ktoś uważa,że zamiast zmienić olej poczekać aż skrzynia zacznie padać i za kilka stówek jak piszesz kupić drugą to wolna wola.
Jeśli chodzi o zmianę oleju- i jest to moje zdanie- skoro jestem pod samochodem,spuszczam stary olej i uzupełniam nowym to:
- już wolę odkręcić miskę,wymyć,założyć nowy filtr
-uruchomić samochód ,uzupełnić olej
-zlać część oleju i uzupełnić nowym itd.
Przekonanie,że jestem bohaterem w swoim samochodzie bezcenne :biggrin2:
Miałem raczej na myśli, że kilka statycznych wymian przez całe życie skrzyni może jeszcze mieć sens. Jak się bierze pod uwagę dynamiczną wymianę, to już więcej sensu ma zajechać skrzynię i wstawić kolejną.
Piotr-PK
Lex user
Posty: 50
Rejestracja: 5 lip 2019, o 22:08
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Kalisz
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: Piotr-PK »

Myślę, że jak masz auto dłużej, i olej zmieniasz regularnie, to wymiana statyczna powinna w pełni wystarczyć. Mnie to kosztowało około 550zl. 225zl oryginalny olej z ASO, 115zl filtr i uszczelka miski, 200zl robocizna u kumpla mechanika, byłem świadkiem wymiany, wiec mam pewność że wymieniony :-)
klinikalpg.pl
Lex user
Posty: 212
Rejestracja: 28 maja 2017, o 00:00
Model Lexusa: LS400 UCF20
Skąd:: DC|
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: klinikalpg.pl »

Nemo 77 pisze: Jeśli chodzi o zmianę oleju- i jest to moje zdanie- skoro jestem pod samochodem,spuszczam stary olej i uzupełniam nowym to:
- już wolę odkręcić miskę,wymyć,założyć nowy filtr
-uruchomić samochód ,uzupełnić olej
-zlać część oleju i uzupełnić nowym itd.
Przekonanie,że jestem bohaterem w swoim samochodzie bezcenne :biggrin2:
Otóż to !!! Tak trzymać
Jaroko1978
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 10 lip 2019, o 00:28
Model Lexusa: Lexua IS 250 Prestige
Skąd:: Głogów
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: Jaroko1978 »

Panowie, proszę zadzwonić do serwisu Lexusa w Poznaniu i spytać się czy mają maszynę do wymiany oleju. Ja dzwoniłem i mają taką maszynę od początku 2020roku. Wymieniają olej w skrzyni automatycznej dynamicznie oraz statycznie.
Awatar użytkownika
kulek
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 20 paź 2017, o 00:21
Model Lexusa: V8
Skąd:: Tychy
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: kulek »

Co z tego, że maja jak nie potrafią wycenić usługi. Czekam od czwartku na obiecany telefon.
bogdang
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2020, o 14:26
Model Lexusa: rx 200t
Skąd:: warszawa
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: bogdang »

W Poznaniu nie wiem ale w Mazowieckim jest warsztat który się specjalizuje dokładnie w dynamicznej wymianie: https://dynamiczna-wymiana.pl/
raffi80
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: Wymiana oleju w skrzyni automatycznej GS300 - POZNAŃ

Post autor: raffi80 »

@kulek Czy ASO Lexus Poznań poinformowała Cię w końcu o kosztach wymiany oleju w skrzyni? Jeśli tak, to czy możesz podać ceny? Dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości