Zle paliwo przy tankowaniu

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
ODPOWIEDZ
Miner
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2022, o 12:06
Model Lexusa: Lexus RX 3.5 450h V6
Skąd:: *******
Kontakt:

Zle paliwo przy tankowaniu

Post autor: Miner »

Czesc.Zatankowalem przez nieuwage 10% ropy do baku a pozniej pod korek benzyny w Lexus RX 3.5 450h V6.Wydaje sie ze nie powinno byc problemow ale nastepne tankowania do pelna chyba lepiej zrobic przy polowie zbiornika?Czy jednak bardziej powazna sprawa?Niby w necie sa informacje ale tak wymieszane tak rozne w zaleznosci od sytuacji ze wole dopytac.
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 150
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Zle paliwo przy tankowaniu

Post autor: liquid8p »

Ja kiedyś też się pomyliłem i nalałem benzyny do diesla. Tyle że ja wtedy nalałem chyba z pół zbiornika. Musiałem trochę spuścić pod domem i jeszcze policja do mnie podjechała, bo to wyglądało jakbym kradł paliwo :biggrin2:
W każdym razie na pewno nie wyjeżdżaj paliwa do niskiego stanu, do połowy zbiornika i dotankuj. Nic się nie powinno stać :ok:
Miner
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2022, o 12:06
Model Lexusa: Lexus RX 3.5 450h V6
Skąd:: *******
Kontakt:

Re: Zle paliwo przy tankowaniu

Post autor: Miner »

Znalazlem taki przypadek ale na przykladzie rx350.Jakies ryzyko jest.
https://www.petrolinadieselcar.co.uk/Di ... x-350.html
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 150
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Zle paliwo przy tankowaniu

Post autor: liquid8p »

A tak w ogóle, to jak ci się udało włożyć pistolet diesla do benzyniaka. Pistolet od diesli ma większą średnicę i trzeba się postarać żeby zatankować. Co oczywiście nie znaczy, że się nie da.
Miner
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2022, o 12:06
Model Lexusa: Lexus RX 3.5 450h V6
Skąd:: *******
Kontakt:

Re: Zle paliwo przy tankowaniu

Post autor: Miner »

Mala poprawka żeby uściślić te 10% źle obliczyłem. Cos było w baku zalałem 5 litrów diesela i 52 pod korek weszło benzyny. Licząc ze zbiornik ma 65 litrów i ze lałem pod korek to wychodzi plus minus 7%(7,69 przy 65 litrach)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2022, o 13:48 przez Miner, łącznie zmieniany 1 raz.
Miner
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2022, o 12:06
Model Lexusa: Lexus RX 3.5 450h V6
Skąd:: *******
Kontakt:

Re: Zle paliwo przy tankowaniu

Post autor: Miner »

liquid8p pisze:A tak w ogóle, to jak ci się udało włożyć pistolet diesla do benzyniaka. Pistolet od diesli ma większą średnicę i trzeba się postarać żeby zatankować. Co oczywiście nie znaczy, że się nie da.
Sam się dziwie ze się udało. I sobie dziwie ze to zrobiłem. Wiec nie drążmy :)
Miner
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 19 sty 2022, o 12:06
Model Lexusa: Lexus RX 3.5 450h V6
Skąd:: *******
Kontakt:

Re: Zle paliwo przy tankowaniu

Post autor: Miner »

liquid8p pisze:Ja kiedyś też się pomyliłem i nalałem benzyny do diesla. Tyle że ja wtedy nalałem chyba z pół zbiornika. Musiałem trochę spuścić pod domem i jeszcze policja do mnie podjechała, bo to wyglądało jakbym kradł paliwo :biggrin2:
W każdym razie na pewno nie wyjeżdżaj paliwa do niskiego stanu, do połowy zbiornika i dotankuj. Nic się nie powinno stać :ok:
Ok dzięki. No czasami tak jest ze naukowcom się o tym nie śniło. Uznaje mój przypadek za nagla pomroczność jasną :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości