[Poznań] Szukam ogarniętego mechanika od silników

W tym temacie wpisujemy polecane warsztaty,serwisy etc. lub takie w których wasz Lexus nigdy więcej koła nie postawi.
TmK18
Lex user
Posty: 158
Rejestracja: 9 lip 2013, o 19:25
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: [Poznań] Szukam ogarniętego mechanika od silników

Post autor: TmK18 »

Moim zdaniem decydując się na unikatowy samochód, jakim nie wątpliwie jest IS200, trzeba mieć choć mała ochotę majsterkowania w mechanice i elektronice lub po prostu chcieć się do edukować
Bo inaczej prędzej czy później będzie problem ze znalezieniem mechanika. Np. w mojej okolicy ktokolwiek otwierał maskę nie mógł uwierzyć że siedzi tu rzędowa 6...
I według mnie jeśli sami chcemy coś naprawić to najpierw trzeba się dowiedzieć jak dana rzecz jest zbudowana i jak działa a rozwiązanie być może samo się nasunie
To są wyłącznie moje przemyślenia, żeby ktoś nie myślał że się wymądrzam...
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: [Poznań] Szukam ogarniętego mechanika od silników

Post autor: krzywydg »

A Toyoty też nikt nie naprawia w Twoich okolicach??
PS. Zasada pracy silnika sie nie zmienia....
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [Poznań] Szukam ogarniętego mechanika od silników

Post autor: carinus »

Poszukaj na forum toyoty użytkownika Bigelektron,kolega z Twoich stron.
TmK18
Lex user
Posty: 158
Rejestracja: 9 lip 2013, o 19:25
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WLKP
Kontakt:

Re: [Poznań] Szukam ogarniętego mechanika od silników

Post autor: TmK18 »

Żle się zrozumieliśmy, ja nie szukam mechanika...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [Poznań] Szukam ogarniętego mechanika od silników

Post autor: carinus »

TmK18 pisze:Żle się zrozumieliśmy, ja nie szukam mechanika...
Informacja nie była dla Ciebie,tylko kolegi który pytał o diagnostę.
raffi80
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 18 lis 2014, o 15:05
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wielkopolska
Kontakt:

Re: [Poznań] Szukam ogarniętego mechanika od silników

Post autor: raffi80 »

Panowie, skusiłem się i spotkałem z panem z LB Japan Serwis. Nie będę owijać w bawełnę - na pierwszy rzut oka dziadostwo. Wygląd warsztatu odstraszający - brud i nieład, właściciel niechlujny, przed chałupą też nieciekawie. W internecie nie dorobił się nawet lakonicznej strony internetowej (nawet na Fb). Z natury raczej prosta chłopina (ale to akurat cecha większości polskich mechaników), do tego lekki cwaniaczek (zwłaszcza w towarzystwie), momentami nawet nieco chamusiowaty i nieprzyjemny (ja zwracam na to dużą uwagę). ALE...
Za przejrzenie auta nie wziął pieniędzy, w rozmowie wydawał się szczery i dość rozsądny. Na temat auta mówił rzeczowo. Naprawę wycenił raczej uczciwie. Z oceną jakości samej naprawy na razie się wstrzymam - na razie mam zdania na ten temat (w sumie najważniejsza kwestia, więc wolę ocenić konkretnie niż pisać "wydaje mi się").
Reasumując: jeśli komuś nie przeszkadzają kwestie estetyczne i nieco "mułowaty" i mądro-głupi styl bycia pana L.B., to na pewno warto przyjechać przynajmniej na samo przejrzenie samochodu.
Pozdrawiam.
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: [Poznań] Szukam ogarniętego mechanika od silników

Post autor: hydrant23 »

LB Japan Serwis ja od początku istnienia tego warsztatu tam się "stołuję" ok 9-10lat - p. Leszek wcześniej pracował w serwisach i dorabiał po pracy , posiada automat do wymiany oleju w AT i klimy ,spawarki do kwasów i alu, zna się porządnie na autach (mazdy z zamiłowania i inne japońce , aczkolwiek różnymi autami się zajmuje) , ja mogę go polecić , wszelkie naprawy , spawania i wymiany robię u niego . Ciężko z terminami ,czasami po miesiąc i dłużej trzeba czekać.Ma kompa do diagnostyki i czasami specyficzne podejście , ogólnie jest w porządku, ład czy nieład- mały warsztat mały podjazd dużo wszystkiego ..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: memel i 4 gości