mirabox ls430

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Be-krolik
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 23 gru 2017, o 00:28
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

mirabox ls430

Post autor: Be-krolik »

WItam,
Chcę kupić Moduł MirrorLink Driveen Mira Box 2 do ls430. Chciałbym uzyskać mirror link z mojego iphona na wyświetlaczu samochodu ze wszystkimi możliwościami odtwarzania muzyki, nawigacji itp. Szukam firmy, która by się podjęła instalacji. W jednej już byłem i po wglądzie w samochód stwierdzili, że wszystko będzie kosztować 2tyś. Nie chcę mi się wierzyć, że nie udałoby się tego zrobić prościej. Jeśli ktoś robił gdzieś takie modyfikacje, bardzo proszę o namiar na firmę (Warszawa), która by się podjęła podpięcia tego wszystkiego.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: mirabox ls430

Post autor: q3_ »

Hej,
Nie mam odpowiedzi na Twoje pytanie, tylko trochę podywaguję.
Kolega Owczar opublikował na forum sposób na wykonanie: http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=41&t=13247 . Zainspirowany jego wykonem przygotowałem odpowiedni moduł i dla siebie (troszkę inne komponenty i wykonanie). Z braku czasu trwało to u mnie baaaardzo długo (pół roku do pierwszego uruchomienia w samochodzie i rok do "prawie docelowej" instalacji) ale działa (wciąż wymaga drobnych modyfikacji żeby było docelowo ale da się korzystać). Nie mniej dla przeciętnego majsterkowicza myślę, że mając zakupione wszystkie elementy, zaprojektowanie, rozkminienie okablowania w samochodzie, poskładanie modułu i zamontowanie go w samochodzie to kilka popołudni.

Problem polega na tym, że nie da się tego (miraboxa) spiąć z istniejącym systemem bezinwazyjnie. Moduł nawigacji nie ma wejścia typu A/V, HDMI czy innego, do którego dałoby się wpiąć po prostu bezinwazyjnie (chyba niektóre nawigazje z VW mają taką możliwość). Wymagane jest wyczajenie w które kable się wpiąć (audio i video RGBS), przygotowanie odpowiednich przełączników i sporo grzebania w bagażniku, gdzie to wszystko jest najłatwiej podpiąć. Nie dziwię się, że nie ma chętnych, którzy to robią tanio, bo to nie jest standardowa robota i jeśli ma być zrobiona ładnie/profesjonalnie to będzie kosztować.

Powodzenia w poszukiwaniach
Q3
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: mirabox ls430

Post autor: owczar »

Dokładnie jak kolega q3_ napisał.
2k z materiałem na gotowo to uczciwa cena.

W temacie znajdziesz rozpiskę które kable i gdzie trzeba przeciąć. Zawsze to mniej szukania. Zanim siadlem do projektu spędziłem kilka godzin z service manualem i schematami, bo zasada działania audio nie była do końca znana. Na szczęście da sie wszystko podpiąć i działa. W sumie bez żadnych problemów od dłuższego czasu. Połączenia tylko i wyłącznie lutowane.
Be-krolik
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 23 gru 2017, o 00:28
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: mirabox ls430

Post autor: Be-krolik »

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Przyznaję, ze dostalem w prezencie mirabox i myślałem, że będzie to w praktyce nieco prostsze niż jest w rzeczywistości. Posiadam zero umiejętności wykonania w tym temacie czegokolwiek sam. Zostanie mi uchwyt na telefon i wejście kasetowe do telefońu :-)
Ps. Wiem ze 2k to cena to może nie dużo za to co trzeba zrobić ale miałem nadzieję, ze będzie prostrzy sposób na podłączenie wszystkiego . Uroki starszych samochodów. 2tyś to wole przeznaczyć na odnowienie lakieru;-)

Jeszcze raz dzięki
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: mirabox ls430

Post autor: q3_ »

Wszystko zależy od preferencji, ja wolałbym wydać to na instalację mirabox ;-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości