RC300 - lokalizacje głośników

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 150
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

RC300 - lokalizacje głośników

Post autor: liquid8p »

Cześć wszystkim :piwko:

Mam dylemat z ilością głośników na pokładzie lexusa rc. Wg specyfikacji w standardzie jest 6 głośników, premium z navi 10 głośników i oczywiście ML 17 pozycji. U mnie jest pośrednia opcja z nawigacją i 10 głośnikami pioneera. Problem polega na tym, że licząc głośniki wychodzi że jest ich 8, a nie 10. 3 sztuki są w desce, 2 w przednich panelach drzwiowych, 2 tyle panele, 1 na tylnej półce. Moje pytanie brzmi gdzie są brakujące 2 głośniki? Podobnie sytuacja ma się z ML, niby jest 17 głośników, a jak sobie je policzymy wychodzi 12. Na zagranicznym forum wyczytałem że w 2017r przednie i tylne panele zostały zmodyfikowane i głośniki są podwójne, 4 w przednich drzwiach i 4 w tylnych panelach. Wtedy wychodzi 12 głośników pioneer, co w ogóle nie pasuje do specyfikacji lexusa.

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam :ok:
Awatar użytkownika
Herem79
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 17 maja 2019, o 17:04
Model Lexusa: ux
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RC300 - lokalizacje głośników

Post autor: Herem79 »

Zdejmowałeś maskownicę? U mnie jest w specyfikacji 13,a osłon na głośniki mam 8. Zobaczyć je mogę dopiero na podszybiu jak pod odpowiednim kątem świeci słońce. Wtedy odbijają się w szybie i można dokładnie policzyć.
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 150
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: RC300 - lokalizacje głośników

Post autor: liquid8p »

Herem79 pisze:Zdejmowałeś maskownicę? U mnie jest w specyfikacji 13,a osłon na głośniki mam 8. Zobaczyć je mogę dopiero na podszybiu jak pod odpowiednim kątem świeci słońce. Wtedy odbijają się w szybie i można dokładnie policzyć.
Nie zdejmowałem maskownic. U mnie specyfikacja to 10, a maskownic jest 8. Ja sobie sprawdzałem lampką maskownice i pod każdą z nich jest 1 głośnik, co daje w sumie 8, więc brakuje 2. W audi system głośników B&O ma 14 głośników i tyle faktycznie jest, a tutaj nie wiadomo o co chodzi.
Awatar użytkownika
machony79
Lex Driver
Posty: 461
Rejestracja: 30 sie 2020, o 15:22
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: RC300 - lokalizacje głośników

Post autor: machony79 »

Na podszybiu dwudrożne są liczone jako dwa głośniki.
Awatar użytkownika
liquid8p
Administrator
Posty: 150
Rejestracja: 20 paź 2021, o 00:19
Model Lexusa: RC
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: RC300 - lokalizacje głośników

Post autor: liquid8p »

machony79 pisze:Na podszybiu dwudrożne są liczone jako dwa głośniki.
Dzięki za wyjaśnienie :piwko:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości