[IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: cdexnh »

tak do tych głośników maja iść po 2 kable; jaki problem z FAD ? nie ma rozdzielenia tył przód ? głośniki graja cały czas tak samo ? balans działa ?
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: madkiw »

cdexnh pisze:tak do tych głośników maja iść po 2 kable; jaki problem z FAD ? nie ma rozdzielenia tył przód ? głośniki graja cały czas tak samo ? balans działa ?
Sprawa wygląda tak, jak jest na zero graja te i te, jak dam na sam przód to grają tak samo te i te, ale jak dam na sam tył to jest cisza.
tak to wygląda.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: endrju1 »

Wygląda na to, że ktoś podłączył wszystkie głośniki do kanałów na przód. Ciekawe tylko czemu.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: madkiw »

endrju1 pisze:Wygląda na to, że ktoś podłączył wszystkie głośniki do kanałów na przód. Ciekawe tylko czemu.
bo z tego co wiem modził coś i podłączał inne radio nie fabryczne. Ale jeśli rzeczywiście jest jak piszesz, to gdzie szukać tych połączeń, przy samym radiu czy przy wzmacniaczu za schowkiem ?
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: endrju1 »

ciężko powiedzieć.
Radio masz oem? Zobacz najpierw (wymaga to mniej rozbierania), czy przy wzmacniaczu z wtyczkami jest wszystko ok, czy nie ma jakichś nie oryginalnych kabli, czy są wpięte.
Potem można wyjąć radio i zobaczyć czy wtyczki do niego dochodzące są oem.
Awatar użytkownika
cdexnh
Lex user
Posty: 254
Rejestracja: 19 cze 2013, o 22:54
Model Lexusa: is200 sc compressor
Skąd:: Krakow
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: cdexnh »

tak dokładnie masz wszystko pod przód podpięte. pod tył mógł być sub przez przejściówkę... musisz dostać sie do radia i wzm i zobaczyć gdzie kable pocięte i sprawdzić czy tylni kanał w ogóle gra najłatwiej podpinając głośnik pod odpowiednie wyjście
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: madkiw »

Ok, dzięki, posprawdzam i dam znać co i jak :piwko:
Keepmovin
Lex user
Posty: 244
Rejestracja: 24 paź 2012, o 02:18
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: Keepmovin »

Hej, odświeżę kotleta.

Ostatnio wymieniłem tylne głośniki z ori premium lexus (logo lexus na maskownicach, głośniki były dwa w jednym, czyli szły dwa kable to tweetera na górze i dwa do dolnego głośnika niskotonowego), które pierdziały powoli, a jak leciały głośno to już w ogóle było kiepsko.

Zakupiłem JBL GTO938 dwu drożne, z tylko dwoma wyjściami, lecz brakuje mi teraz trochę basu, gdyż podłączyłem je pod kable z "wysokotonowego" głośnika, ponieważ kiedy starałem się połączyć kable i podłączyć je pod jedynie dwa wyjścia w głośniku w ogóle to nie grało. Używając tylko kabli z niskotonowych głośników grały za to wyłącznie bass.

Czy orientuje sie ktoś, czy w takim wypadku można zastosować jakąś odwrotną zwrotnice, czy coś takiego?
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS200] Audio, parę pytań, wątpliwości

Post autor: kupiec1985 »

a nie było by lepszego efektu gdybyś odciął wysokotonowy w tych jbl i podłączył do tego odseparowanego sygnału wysokotonowego a niskotonowe pod tą kostkę z niskotonowych , tym bardziej że w tym modelu jest to bajecznie łatwe wystarczy polutować czerwony i czarny kabelek .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości