Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: owczar »

PL menu też?

Ja stwierdziłem, że olewam dalej temat fabrycznej navi. Aktualizacja map najnowsza, a mapy sprzed 2 lat. Dziękuję za taki biznes ;) Wrzucam do auta mirabox i będę używał map google na oem wyświetlaczu :)
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: szyman_leo »

Daje radę, a z mapami masz rację są trochę opóźnione, ale to może efekt galopujących zmian krajowej infrastruktury :biggrin2:
Na moje potrzeby wystarcza, nic nie trzeszczy, a uzupełniam Yanosikiem. Ale jako cichą alternatywą do CB, a nie świeższą mapą. Może po prostu lubię OEM estetykę :fiu:
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: owczar »

Galopująca infrastruktura to jedno, a bazowanie na navteq to drugie. Stąd te opóźnienia. Też lubię oem estetykę, dlatego chce wyświetlać mapy na oem wyświetlaczu bez kabla.

Omijanie korków to dla mnie dość istotna sprawa, szczególnie że działa bardzo dobrze. W mapach google przewidywanie czasu dojazdu działa co do 1 minuty. Jak jadę w miarę zgodnie z przepisami to dojeżdżam na czas, który pokazywała w chwili wyjazdu. Jak szybciej, to wiadomo przed czasem. Aproksymacja czasu w oem navi nijak ma się do rzeczywistości.

Poza tym, nie wiem jak w IS250, ale w LS430 mam czytnik w bagażniku. Jadać do Włoch musiałem w połowie drogi wyciągać bagaże z bagaznika, odkręcac 2 śruby tylko po to żeby zmienić mapę. Chory pomysł ktoś miał ;)
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: adamsky73 »

To wszystko fakt, ale za granicą mniej zmian niż w Polsce, a poza tym nie ma transferu danych który jednak jest, mimo wymuszonych przez eurokomunę obniżek, nadal w chorych cenach w roamingu
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: owczar »

Są przymiarki by w UE znieść roaming. Ale nawet bez transmisji danych mapy here biją te z lexusa/toyoty na głowę pod względem aktualności i są darmowe.

Farbycznej navi używałem w tunelach we Włoszech i Szwajcarii bo na podstawie sygnału z czujnika prędkosci dobrze aproksymowała położenie. Ale teraz mam ten sygnał odłączony, bo zatrzymanie auta żeby wpisać cel jest jeszcze bardziej chore :)
mamut55
Lex user
Posty: 163
Rejestracja: 9 lut 2016, o 22:42
Model Lexusa: IS 350
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: mamut55 »

kolego owczar mógłbyś opisać jak podłącza się ten mirabox do auta? Domyślam się, że zasilanie idzie z gniazda zapalniczki i co dalej?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: owczar »

W lexie sprawa jest skomplikowana, bo musi być konwerter CVBS. Na dniach będę montował przełącznik sygnału. Jak testy wyjdą pomyślnie - a zakładam, że wyjdą, to zamawiam z Chin urządzenie. Poza mapami daje to też możliwość wyświetlanai filmów, zdjęć, czy słuchania muzyki.
mamut55
Lex user
Posty: 163
Rejestracja: 9 lut 2016, o 22:42
Model Lexusa: IS 350
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: mamut55 »

Jak możesz to opowiedz później jak to wszystko działa i opisz montaż tego wszystkiego :) Bardzo zaciekawiłeś mnie tym tematem i przemyślę poważnie zakup takiego zestawu ;)
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: owczar »

Zrobię opis :)
mamut55
Lex user
Posty: 163
Rejestracja: 9 lut 2016, o 22:42
Model Lexusa: IS 350
Skąd:: Zabrze
Kontakt:

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Post autor: mamut55 »

Póki co cenowo jak Cię to wyszło? Masz tylko ten zestaw Mirabox? Coś takiego? http://sklephadron.pl/uniwersalne/2963- ... ifiav.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości