Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB

Re: Nawigacja 2016 z lektorem PL.

Postprzez owczar » 23 lut 2016, o 10:16

No właśnie tak pytam o te s8 jako przykład, bo jest juz kupę czasu, a mam mapy e1b i nie ma tam tej trasy. Toyota z dużym opóźnieniem robi te mapy. Wiele rond tez nie ma. Ja traktuje te nawigację jako ostateczność. Na codzień używam google, który pięknie omija korki, a za granicą mapy here.
owczar
Moderator

Model Lexusa: Lexus

Postprzez Yarecki » 23 lut 2016, o 12:24

owczar napisał(a):No właśnie tak pytam o te s8 jako przykład, bo jest juz kupę czasu, a mam mapy e1b i nie ma tam tej trasy. Toyota z dużym opóźnieniem robi te mapy. Wiele rond tez nie ma. Ja traktuje te nawigację jako ostateczność. Na codzień używam google, który pięknie omija korki, a za granicą mapy here.

Niedługo ma być kolejne wydanie, więc jak zrobię update to dam znać.
Mapa jest fajna, za miedzą daje dość dobrze radę choć nawet AM mam wrażenie, że jest dokładniejsza o Google nie wspomnę.
Generalnie ludziki się zabiją za tym fabrycznym navi a to generalnie kupa jest vs $ które trzeba za to płacić.
Zapewne w niedługim czasie google wpadnie do każdego auta z łączem netowym i wymiecie te wszystkie cuda.
Coraz więcej androidowych rozwiązań jest do auta a i darmowe transfery danych za granicą w abonamentach też ułatwiają sprawę.
Yarecki
Lex Master

Model Lexusa: gs

Postprzez owczar » 23 lut 2016, o 12:45

Dlatego od jakiegoś czasu obmyślam jak zastąpić OEM navi na coś innego. Wyświetlacz ma panel dotykowy rezystnacyjny, więc może kiedyś.
owczar
Moderator

Postprzez darek31 » 23 lut 2016, o 23:12

lopek napisał(a):
darek31 napisał(a):
lopek napisał(a):Ta ma komendy głosowe po polsku, i nie trzeszczy na autostradach. Pokrycie polski w E1C ver2 jest bardzo szczegółowe. A co do kraju to jaki dusza zapragnie oczywiście z Eu

Rozumiem, że masz takie mapy, testowałeś, wgrywałeś i wszystko jest ok?

Tak mam i testowałem. Jak chcesz to pojdziedź do mnie to zaprezętuje

A mógłbyś mi podać namiary gdzie kupowałeś mapki??
darek31
Lex user

Model Lexusa: IS

Postprzez owczar » 23 lut 2016, o 23:26

Przecież to lopek sprzedaje te mapy :)
owczar
Moderator

Postprzez darek31 » 24 lut 2016, o 23:01

owczar napisał(a):Przecież to lopek sprzedaje te mapy :)

Nie chwalił się tym jakoś mocno więc nie wyłapałem:)
darek31
Lex user

Postprzez lopek » 25 lut 2016, o 13:47

A czym tu się chwalić?
lopek
Nowy lex user

Model Lexusa: gs

Re:

Postprzez darek31 » 26 lut 2016, o 01:26

lopek napisał(a):A czym tu się chwalić?

Napisałem Ci PW:)
darek31
Lex user

Postprzez szyman_leo » 29 lut 2016, o 22:55

Jak się okazało, wypalarka ma znaczenie :kawa: .
Udało mi się wypalić mapy E1C 2015-2016 skutecznie :dance3: , nawet pokusiłem się o E1B z lektorem PL i ładnie wszystko odpaliło, więc pojeździmy co nieco w terenie i potestujemy stabilność pracy ulubionej zabawki w moim ISku :ok:
Co ciekawe przeżyłem też chwilę grozy przy próbie spolszczenia menu, wypaliłem przygodnie znaleziony w sieci plik nazwany Toyota Lexus menu PL, wypaliłem na CD (poniżej 700mb), wsadziłem do napędu i co... i resecik na klemie, potem do salonki zapłon i.... napis na wyświetlaczu informujący o problemie i potrzebie kontaktu z serwisem po angielskiemu i pod spodem dwie linijki chyba tego samego w japońskich krzaczkach, i wtedy zmiękły kolanka, bo jak tu teraz dobrać się do wymiany płyty na właściwą jak nie ma fizycznego przycisku EJECT, tylko dotykowy na ekranie pod warunkiem, że wszystko ruszy. A tu tylko komunikat tekstowy i nic nie można zrobić, chwila zadumy, pytanie do przyjaciela w Chromie i jest sposób na wysunięcie płyty (trzymać wciśnięte przyciski fizyczne z prawej strony ekranu MAP i MENU, a drugą ręką dotknąć lewy dolny róg ekranu - działa).
Podsumowując aktualizacja map się udała, nauka polskiego również :klucz: , ale tylko w mowie, i jeszcze spolszczenie napisów na ekranie zostało, chociaż nie wiem, czy to nie wystarczy dorwać odpowiednio przerobionej mapy z PL menu w obrazie, które zaktualizuje się przy uruchamianiu NAVI po resecie. Cóż szperamy dalej...

Jakby ktoś znał metodę na literki, to niech podrzuci pomysła.
Apetyt IS250 Obrazek
Apetyt CT200h Obrazek
Obrazek
szyman_leo
Lex user

Model Lexusa: IS250, CT200h

Postprzez hydrant23 » 2 mar 2016, o 10:28

szyman_leo napisał(a):Jak się okazało, wypalarka ma znaczenie :kawa: .
Udało mi się wypalić mapy E1C 2015-2016 skutecznie :dance3: , nawet pokusiłem się o E1B z lektorem PL i ładnie wszystko odpaliło, więc pojeździmy co nieco w terenie i potestujemy stabilność pracy ulubionej zabawki w moim ISku :ok:
Co ciekawe przeżyłem też chwilę grozy przy próbie spolszczenia menu, wypaliłem przygodnie znaleziony w sieci plik nazwany Toyota Lexus menu PL, wypaliłem na CD (poniżej 700mb), wsadziłem do napędu i co... i resecik na klemie, potem do salonki zapłon i.... napis na wyświetlaczu informujący o problemie i potrzebie kontaktu z serwisem po angielskiemu i pod spodem dwie linijki chyba tego samego w japońskich krzaczkach, i wtedy zmiękły kolanka, bo jak tu teraz dobrać się do wymiany płyty na właściwą jak nie ma fizycznego przycisku EJECT, tylko dotykowy na ekranie pod warunkiem, że wszystko ruszy. A tu tylko komunikat tekstowy i nic nie można zrobić, chwila zadumy, pytanie do przyjaciela w Chromie i jest sposób na wysunięcie płyty (trzymać wciśnięte przyciski fizyczne z prawej strony ekranu MAP i MENU, a drugą ręką dotknąć lewy dolny róg ekranu - działa).
Podsumowując aktualizacja map się udała, nauka polskiego również :klucz: , ale tylko w mowie, i jeszcze spolszczenie napisów na ekranie zostało, chociaż nie wiem, czy to nie wystarczy dorwać odpowiednio przerobionej mapy z PL menu w obrazie, które zaktualizuje się przy uruchamianiu NAVI po resecie. Cóż szperamy dalej...

Jakby ktoś znał metodę na literki, to niech podrzuci pomysła.

No i świetnie, ja wywaliłem 8 płyt i nic, pochwal się jaka nagrywarka i jaka płyta dała radę
hydrant23
Lex Driver

Model Lexusa: GS430 mkIII

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Car Audio, GPS, CB