GS mk. 3 Premium Sound - wymiana głośników

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
overrange
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 16 maja 2016, o 22:14
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Północ
Kontakt:

GS mk. 3 Premium Sound - wymiana głośników

Post autor: overrange »

Witam,

Nie znalazłem takiego tematu więc proszę o radę.

Czy w Premium Sound GS mk3 istnieje możliwość wymiany zestawu głośników na niefabryczne? Jeśli tak to co polecacie?
Czy do tego radia można domontować zestaw głośników Mark Levinson?
I ostatnie pytanie czy do fabrycznego radia można domontować kamerę cofania?

Pozdrawiam,
Konrad
Awatar użytkownika
LinkPL
Lex Maniak
Posty: 792
Rejestracja: 9 lis 2010, o 00:59
Model Lexusa: RX 500h
Skąd:: Iłża
Kontakt:

Re: GS mk. 3 Premium Sound - wymiana głośników

Post autor: LinkPL »

Chyba tylko amerykańskie forum Ci może pomóc, tutaj nie słyszałem, żeby ktoś robił jakieś przeróbki ... Rozumiem, że te które są nie zadowalają Cię do końca ... trudno mi sobie wyobrazić jak ten system można poprawić ...

Link
How far We can go ...
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: GS mk. 3 Premium Sound - wymiana głośników

Post autor: endrju1 »

Możliwość wymiany głośników jest zawsze , jednak oryginalne są wyliczone dość dość dokładnie, więc bez większej wiedzy i obliczeń na ten temat nie ma co do tego podchodzić (a pytając tutaj o to zakładam że jej nie posiadasz).
overrange
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 16 maja 2016, o 22:14
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Północ
Kontakt:

Re: GS mk. 3 Premium Sound - wymiana głośników

Post autor: overrange »

Gs'a mam od miesiąca, a jest on z 2006r i mam wrażenie, że to jak gra nie jest w pełni jego potencjałem i tak pomyślałem, że może ze względu na wiek auta jest to początek końca głośników, a w związku z tym, że jestem osobą która musi mieć dopięte wszystko na ostatni guzik to chciałbym się tym zająć.

Mam te radio bez dvd i navi. Czy jeśli kupiłbym te z dvd bądż z hdd wystarczy sam zabieg podłączenia nowego radia czy jeszcze coś musiałbym dokupić by korzystać z wszystkich funkcji nowego radia?

Do navi potrzebna byłaby antena?

Gdzie najlepiej udać się po komplet nowych głośników?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS mk. 3 Premium Sound - wymiana głośników

Post autor: owczar »

Obejrzyj jak wyglądają seryjne głośniki. Czy nie puściły zawieszenia itp. Jeśli są ok to dźwięk poprawisz bardziej przez wygłuszenie drzwi aniżeli wymianę głośników. Jeśli po wygłuszeniu nadal będziesz miał niedosyt, to sprawdź impedancję i zastąp seryjne głośniki innymi o tej samej impedancji.
overrange
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 16 maja 2016, o 22:14
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Północ
Kontakt:

Re: GS mk. 3 Premium Sound - wymiana głośników

Post autor: overrange »

Wg mnie ten dzwiek nie jest tak czysty i jest tak jakby stlumiony. Poprosze aso o wycene i zobaczymy. W moim poprzednim aucie gralo duzooo lepiej. Bass jako tako ale sopran do bani...
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: GS mk. 3 Premium Sound - wymiana głośników

Post autor: carinus »

Mam co prawda inny model auta,jednak też stwierdzam że ML gra bardzo kiepsko.Avensis grał czyściej i dynamiczniej niż lexus.
overrange
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 16 maja 2016, o 22:14
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Północ
Kontakt:

Re: GS mk. 3 Premium Sound - wymiana głośników

Post autor: overrange »

Wlasnie ja nie mam ML'a lecz premium sound i taki czuje niedosyt jezeli chodzi o czystosc dzwieku. Trudno mi tez stwierdzic czy glosniki sa do wymiany czy ten typ tak ma.
Lexusino
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2016, o 21:49
Model Lexusa: GS300 2006r
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

Re: GS mk. 3 Premium Sound - wymiana głośników

Post autor: Lexusino »

Czesc

Jestem nowy, wiec witam wszystkich serdecznie.
Od piatku tez jestem posiadaczem GS300 z 2006 roku i tez bez ML na pokladzie. Tragedii jakiejs nie ma jesli chodzi o brzmienie, ale jednak mogloby byc lepiej.
Dodam, ze u siebie mam wszystkie korekcje dzwieku wylaczone i korektor na plasko.
Druga sprawa jest to, ze nie moge polaczyc telefonu z tym systemem za posrednictwem bluetutch. Moze ktos wie w czym lezy problem.
Rowniez zastanawiam sie nad wymiana glosnikow lub radia na to sygnowane przez ML jezeli bedzie taka mozliwosc.

Pozdrawiam
Lexusino
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2016, o 21:49
Model Lexusa: GS300 2006r
Skąd:: Irlandia
Kontakt:

Re: GS mk. 3 Premium Sound - wymiana głośników

Post autor: Lexusino »

Zapomnialem zapytac o co chodzi ze zmieniarka. Nie da sie wlozyc wiecej niz jedna plyte. O co chodzi?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości