[IS250] Przeszczep navi

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB

[IS250] Przeszczep navi

Postprzez Strusiek » 7 mar 2011, o 15:11

Witajcie.

Urodził mi się w głowie pomysł, mianowicie, do mojego IS-a 250 F-Sport (model 2010) ze standardowym radiem Pionka P3830 chciałbym przeszczepić monitor z nawigacją i całą obsługą klimy radia itd. W fabrycznej konsoli najbardziej wkurza mnie ubogość Bluetootha we współpracy z komórką, poza tym trochę biednie całość się prezentuje.
Czy ktoś próbował czegoś takiego, czy to w ogóle jest możliwe

Z góry dzięki za opinie.

Pzdr.
Strusiek
Nowy lex user

Model Lexusa: IS250

Re: [IS250] Przeszczep navi

Postprzez doOh » 7 mar 2011, o 15:25

kupiles nowego w salonie ? Czy uzywanego ?
doOh
Lex user

Model Lexusa: IS 250 A/T

Postprzez Ralfx » 7 mar 2011, o 18:15

Skoro to navi fabryczna z IS250 to problemem będzie tylko grzebanie sie w kablach ale generalnie jest to wykonalne.

Uważam że skoro to nowe auto to powinno się to zrobić w serwisie Lexusa. Tam spokojnie coś takiego powinni ogarnąć. Nie naruszysz gwarancji i jeśli cos zrobią źle to będa poprawiać. Proponuję zadzwonić i dowiedzieć się ile taka przyjemność. Jak będzie tragicznie to wtedy poszperać ile można zaoszczędzić robiąc samemu.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Ralfx
Lex Master

Model Lexusa: GS430

Postprzez Strusiek » 7 mar 2011, o 21:45

doOh napisał(a):kupiles nowego w salonie ? Czy uzywanego ?

Kupiłem demo z salonu, półroczny z symbolicznym przebiegiem.
Strusiek
Nowy lex user

Postprzez Strusiek » 7 mar 2011, o 21:56

Ralfx napisał(a):Skoro to navi fabryczna z IS250 to problemem będzie tylko grzebanie sie w kablach ale generalnie jest to wykonalne.

Uważam że skoro to nowe auto to powinno się to zrobić w serwisie Lexusa. Tam spokojnie coś takiego powinni ogarnąć. Nie naruszysz gwarancji i jeśli cos zrobią źle to będa poprawiać. Proponuję zadzwonić i dowiedzieć się ile taka przyjemność. Jak będzie tragicznie to wtedy poszperać ile można zaoszczędzić robiąc samemu.

Pytam bo w lexusie mi odpowiedzieli, że:

1. Jak navi to w komplecie z odtwarzaczem Pionka pod Marka Levinsona, czyli musiałbym jeszcze piecyk w bagażniku zmienić na ML - w sumie standardowe 13 głośników mi gra ok więc nie widzę potrzeby rasowania audio, wolę bardziej słuchać tego co gra mi pod maską

2. Problem może być z instalacją elektryczną, twierdzą, że żeby to przerobić potrzebny będzie duży nakład finansowy - w sumie nie chce mi się w to wierzyć bo lexus/toyota jak każdy inny koncern tnie koszty unifikując instalację, więc nie wiem czy bawili by się w wiązki do standardowych lesiów i do wersji prestige - mogę się mylić ale z ekonomicznego punktu widzenia było by to podnoszenie kosztów produkcji.

Tak więc w lexusie powiedzieli mi, że albo navi zamawiana przy zamówieniu samochodu albo cholernie droga ze względu na koszty przerobienia instalacji elektrycznej, stąd mój post na ten temat.
Strusiek
Nowy lex user

Postprzez doOh » 9 mar 2011, o 10:50

No to jak nowe to nie ryzykowalbym i jechal do lexuxsa :P ahh widze ze nie da rady ... zapytaj sie czy jak uzywke kupisz czy ci wloza
doOh
Lex user

Model Lexusa: IS 250 A/T

Postprzez c-7 » 25 cze 2012, o 17:45

Tez zastanawialem sie nad wlozeniem navi i z tego co wiem to faceliftingu trzeba cala wiazke pod deska przekladac , podobno latwiej bylo we wczesniejszych , bo tam tylko dokladalo sie wiazke . Sprawdzam temat dalej i jak tylko cos bede wiedzial to dam znac.
pozdr
c-7
Lex user

Model Lexusa: IS220d

Postprzez c-7 » 18 gru 2013, o 22:41

Panowie u mnie już wszystko gra , a mianowicie miałem 13 głośnikowy zestaw Pioniera , a teraz jest już duża oem navi z dvd i napisem ML plus kamera cofania .
Wszystko gra na wzm Pioniera i głośnikach Pioniera , można to zmienić ale czy warto - może zmienię .
1. Kwestia dobrania dobrej navi w/g mnie i moich ustaleń pomyłek były 3 rodzaje .
2. Nad kostkami do podłączenia trzeba się trochę pomęczyć .
3. Koszt navi w Lexusie to około 20tyś , zmieniacz dvd ML to 8tyś .
4. W serwisie raczej nie zrobią , a jeśli już się podejmą to zrobi to kto inny .
5. Mi np . powiedzieli , że auto pod konkretne zamówieni przychodzi z Japan - tam jest składane oni w Polsce nic z poważnych opcji nie montują .
Pozd
c-7
Lex user

Postprzez bamss » 18 gru 2013, o 23:22

tez chce wrzucic navi ale juz Ml nie bede zakladac bo wszytsko i tak poleci na sprzecie dd, czyli nie ma tragedi w kostach, i trzeba kupic komplet z dvd?
https://www.facebook.com/is250bams/?fref=ts Auto-Elektronika -naprawy komputerow airbag liczniki CarAudio-zabudowy w ofercie Vibie, DigitalDesigns,Alpine,Gms i wiele innych 662032092
bamss
Lex Driver

Model Lexusa: is250

Postprzez c-7 » 26 gru 2013, o 12:57

bamss napisał(a):tez chce wrzucic navi ale juz Ml nie bede zakladac bo wszytsko i tak poleci na sprzecie dd, czyli nie ma tragedi w kostach, i trzeba kupic komplet z dvd?

Na sprzęcie dd ?
Jak dobierzesz odpowiedni to kostki pasują ale piny już nie koniecznie .
Możesz bez dvd bo takie też były .
c-7
Lex user

Następna strona

Powrót do Car Audio, GPS, CB