GS Mk2 polift audio poniżej oczekiwań

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

GS Mk2 polift audio poniżej oczekiwań

Post autor: WSR »

Hej,

Nie jestem usatysfakcjonowany z audio w lexie, oryginalny system (standard), jednostka sterująca - nawi dotykowa.
Dźwięk jest płaski i bez wyrazu, kręcenie korektorem niewiele daje, jedyną w miarę dobrze grającą stacją radiową jest eska, ale tego nie da się słuchać, inne a zwłaszcza trójka brzmi jak z radioodbiornika "ewa". Z płytami jest trochę lepiej, ale też bez fajerwerków. Sub działa, ale żeby wszedł do gry muszę mocno podkręcać głośność. Tak ma być, czy coś mam skaszanione? W innym aucie miałem radio pioneera i sinuslivy 165 separowane z gwizdkami w wygłuszonych drzwiach przednich (i tylko to), a grało o niebo lepiej, do tego stopnia, że pasażerowie pytali się gdzie mam subwoofer, no i mogłem słuchać muzyki cicho praktycznie bez utraty doznań.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Kazdy ma inne odczucia wiec prosto nikt Ci nie odpowie. Ja swoja muzyke lubie i jednak bym strzelal, ze u Ciebie cos jest nie tak bo jednak lexusy graja bardzo poprawnie. O jakim poprzednim aucie mowisz? Chcesz powiedziec, ze poprzednia para glosnikow bez suba grala lepiej niz audio w mk2?
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: GS Mk2 polift audio poniżej oczekiwań

Post autor: WSR »

To było dokładane przeze mnie do W124 i grało lepiej, przynajmniej przy normalnym poziomie głośności.
Nie oczekuję, że będą się szyby trzęsły, czy włączały alarmy, ale niech będzie chociaż dynamicznie i z pazurem, dopasowane do reszty pojazdu :)

Myślałem, że może są jakieś typowe usterki audio, najgorsze, że wszystko wydaje się sprawne.
madkiw
Lex Driver
Posty: 341
Rejestracja: 20 paź 2014, o 20:12
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: GS Mk2 polift audio poniżej oczekiwań

Post autor: madkiw »

No widzisz ja z kolei jestem bardzo na plus zaskoczony, gra jak dla mnie bardzo ładnie. Ale co do radia to rzeczywiście słyszałem że z radiem jest cienko w gs-ie sam nie używam. Ale z CD powinno grać dobrze. Masz oryginalne płyty, czy rzeźbione z mp3 ?
Druga sprawa, można się dostać do ukrytych opcji gdzie można podkręcić ustawienia masz link (eng.) https://www.clublexus.com/forums/lexus- ... -cars.html
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: GS Mk2 polift audio poniżej oczekiwań

Post autor: WSR »

Paaanie, dzięki za linka, będę miał chwilę to pokombinuję. Audiofilem nie jestem, choć słuch jakiś tam mam i muzykę bardzo lubię, płyty różne i ori i mp3, wiadomo, na mp3 jakość gorsza, ale nie tu tkwi problem.
WSR
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 6 lis 2016, o 17:03
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: GS Mk2 polift audio poniżej oczekiwań

Post autor: WSR »

Niestety kicha, te czary działają tylko z przedliftem. Dla polifta jest ukryte menu, ale można tam zrobić jedynie diagnostykę, bez wprowadzania zmian. Szkoda, bo z tego co pisali rozwiązałoby to mój problem.
W sumie nie jest może aż tak tragicznie jak pisałem, ale jednak to dla mnie niewystarczająco, zwłaszcza przy cichym słuchaniu.

Podejrzewam, że funkcja loudness mogłaby też rozwiązać problem, ale jak widać nie uznali takich kompromisowych zniekształcaczy i nie zastosowali.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości