Mapa Polski TomTom CT200h

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
szczepan82
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 7 lip 2018, o 12:45
Model Lexusa: CT200h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Mapa Polski TomTom CT200h

Post autor: szczepan82 »

Witam, posiadam CT200h 2012r. , sprowadziłem samochód z Holandii i potrzebuję wgrać mapę Polski
Czy macie informację w jaki sposób to zrobić ? Język udało mi się zmienić na Polski.
Obecnie jest cała zachodnia Europa ale PL brakuje ;)
będę wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam
Szczepan
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Mapa Polski TomTom CT200h

Post autor: pkobierecki »

Można kupować mapy na dowolne rejony świata.
W samochodzie wybierz z menu "wysuń kartę SD". Nie wyciągaj karty na wyłaczonym samochodzie a tym bardziej "na żywca". Wtedy na karcię będą błędy i będzie problem z rozpoznaniem przez program na kompie.
Załóż konto na TomTom, najlepiej przez stronę internetową TomToma.
Teraz jak już masz kartę i konto to pobierz program TomTom Home.
Włóż kartę SD do kompa, wtedy nawigacja zażąda logowania. Jeśli zalogujesz się, to nawigacja zostanie przypisana do Twojego konta i odłączy się od konta poprzedniego właściciela.
No to teraz można przystąpić do zakupów.
Na początek mapa europy środkowej. Niestety nie ma możliwości kupienia mapy na cała Europę. Po prostu nie i ch... taka polityka TomToma. W programie nie znajdziesz mapy na cała Europę.
Nie wiem jak z autami z Holandii ale bardzo możliwe, że masz możliwość korzystania z usług LIVE, które są bardzo fajne. Wersje z TomTomem na Polskę nie miały usług Live. Pogrzeb w programie możliwe, że w zakładce Usługi live pojawi się opcja zakupu. Jeśli nie masz live to po prostu nie będzie tam nic. Wtedy pozostaje przejść do zakładki fotoradary i kupić fotoradary na rok.

Pogrzeb tam w programie jeśli masz usługi Live to możesz kupić na bogato
Mapę+usługi LIVE (chyba zawierają fotoradary)

jeśli nie masz Live to możesz kupić nieco taniej
Mapę+fotoradary

Ja niestety nie mam usług Live i strasznie żałuję, bo w dzisiejszych czasach nawigacja bez danych o korkach to trochę bezużyteczne urządzenie w dobie roamingu UE i Google Maps.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości