IS200 montaż uniwersalnego radia

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
laxygen100
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2018, o 19:21
Model Lexusa: is200
Skąd:: Szczecinek
Kontakt:

IS200 montaż uniwersalnego radia

Post autor: laxygen100 »

Witam forumowiczów. To mój pierwszy post. Rok temu stałem się szczęśliwym posiadaczem lexusa is200 z 2000 roku. Mam jednak fabryczne radio, które nie czyta płyt a odtwarzanie muzyki z transmitera jest po prostu lipne. Chciałbym zamontować jakieś radio 2din i nie bardzo wiem jak do tego się zabrać a na dodatek, poprzedni właściciel - oprócz przyklejenia ringów klejem na gorąco - namieszał coś po swojemu również w nagłośnieniu...

1.) Tutaj powinien być wzmacniacz, ale niestety (lub stety) go tu nie znalazłem. Jak się mylę, proszę mnie poprawić.
Obrazek

2.) Tutaj, przez schowek, od strony radia idzie do niczego niepodpięty kabel z nieznaną mi końcówką. Kolega mówi, że to od wzmaka (no nie wiem)
Obrazek

3.) Tutaj, w bagażniku za podłokietnikiem, ktoś poprowadził 2 kable. Kolega mówi, że to też od wzmacniacza.
Obrazek
Obrazek

Moje wnioski. Ktoś wypieprzył fabryczny wzmacniacz i wstawił w bagażniku tubę basową. Nie wiem tylko jakie kroki ktoś musiał poczynić, żeby doprowadzić do tego stanu rzeczy i czy nie będzie przez to problemów z montażem uniwersalnego radia.
Muszę dodać, że głośniki grają naprawdę świetnie. Jak wsiadam do innego auta to aż bolą mnie uszy od słabej jakości dźwięku...

Ludziska, proszę was o pomoc w tych sprawach:
a) czy ten zestaw montażowy będzie git?

Kod: Zaznacz cały

https://allegro.pl/adapter-ramka-montazowa-1-2din-lexus-is200-is300-i7439470494.html
b) jakich przejściówek, złączek - czy czegoś innego - potrzebuje?
c) czy nie będę musiał podjąć jakichś niestandardowych kroków przy zmianie radia przez to, że ktoś wywalił fabryczny wzmacniacz i prawdopodobnie wstawił inny w bagażniku (pewnie z tubą) :hobby:
d) jakie radyjko 2din możecie polecić do 500zł i czy w ogóle warto z takim budżetem kupować takie radio czy lepiej 1din?

Troche tych pytań jest jak widzicie... Mam nadzieję, że ktoś mi trochę rozjaśni sprawę, bo słyszałem, że jak ma się fabryczny wzmacniacz to montaż uniwersalnego radia jest skomplikowane, a u mnie ten wzmak chyba był ale ktos sie go pozbyl. Pozdrawiam :klucz:
laxygen100
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2018, o 19:21
Model Lexusa: is200
Skąd:: Szczecinek
Kontakt:

Re: IS200 montaż uniwersalnego radia

Post autor: laxygen100 »

Dobra. Pogrzebałem dzisiaj. Ale jaja... Wszystko niechlujnie poklejone taśmą izolacyjną

Ten kabel za schowkiem to chyba kabel od emulatora zmieniarki. Tutaj zdjęcie jak został podłączony xD:
Obrazek

Oprócz tego, znalazłem jeszcze 2 wiszące wtyczki. Jedna oklejona taśmami i jakaś "wybrakowana" (co to kurde jest?!) a druga wygląda OK. Nie są one od głośników ani od zasilania więc od czego? (2 zdjęcia będą)
ObrazekObrazek

Inna sprawa. Jak radio podpięte jest pod te 2 wtyczki to głośniki grają, więc to są te od zasilania i głośników, do których zamówiłem przejściówkę ISO do nowego radia. Tylko, że do kostki 6 pinowej idą 4 kable, a do 10 pinowej - 9. Tak ma być? WSzystko jest poklejone więc widać, że ktoś tu grzebał kiedyś.
Obrazek

Obrazek


Co chcę zrobić: zamówiłem ramkę montażową, przejściówkę ISO a radio kupie w sklepie. Myślicie, że podłączenie anteny i tych dwóch kostek do przejściówki, a przejściówki do radia załatwi sprawę i wszystko będzie wporzo? Jestem coraz mniej zielony, ale jednak.. :lol:
laxygen100
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2018, o 19:21
Model Lexusa: is200
Skąd:: Szczecinek
Kontakt:

Re: IS200 montaż uniwersalnego radia

Post autor: laxygen100 »

Zrobiłem sam. Obeszło się bez pomocy z forum. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w tej materii to proszę pisać na mój e-mail:

Kod: Zaznacz cały

laxygen100@gmail.com
Pomogę na tyle, na ile sam się nauczyłem. Pozdrawiam :klucz:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości