Czasami "charczą" głośniki w GS 300 mk II

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Almaster
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 31 sty 2016, o 13:03
Model Lexusa: GS 300 II
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Czasami "charczą" głośniki w GS 300 mk II

Post autor: Almaster »

Witam.

Mam taki problem, że poprzez cyfrową zmieniarkę YATOUR niektóre piosenki dobrze grają a na niektórych charczą głośniki (wydaje mi się, że chodzi o te przy lusterkach". Nie ma różnicy czy muzyka leci z pendrive czy przez kabel aux. Czy ktoś z was spotkał się z czymś podobnym?
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Czasami "charczą" głośniki w GS 300 mk II

Post autor: Pawcio1979 »

Jedyne co mi teraz na szybko przychodzi do głowy to tak jakby sygnał był "przesterowany". Albo za głośno albo złe ustawienia equalizera.
Ps. Próbowałeś słuchać z innego źródła np radio albo cd?
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Almaster
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 31 sty 2016, o 13:03
Model Lexusa: GS 300 II
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czasami "charczą" głośniki w GS 300 mk II

Post autor: Almaster »

Z CD sobie nie posłucham bo zmieniarka standardowo is dead, dlatego poprzedni właściciel zamontował YATOUR-a. Także ciężko powiedzieć jakby było z CD aczkolwiek z radia jest ok. Przez YATOUR-a charczy czy to przez auxa czy z USB autentycznie tylko na niektórych piosenkach. Equalizerem się bawiłem i nic to nie daje. Zastanawiałem się z początku czy się gdzieś wtyczka za radiem nie poluzowała ale wtedy by chyba cały czas "charczało"?
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Czasami "charczą" głośniki w GS 300 mk II

Post autor: Pawcio1979 »

Skoro z radia jest ok to problemów szukał bym w samej zmieniarce.
Ps. A słuchając na radiu dużo masz wysokich tonów czy tak jakby były "przytłumione"?
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Almaster
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 31 sty 2016, o 13:03
Model Lexusa: GS 300 II
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czasami "charczą" głośniki w GS 300 mk II

Post autor: Almaster »

Ciężko powiedzieć... Wydaje mi się, że dźwięk z radia jest lekko "przytłumiony" lecz z tego co wiem to w GS II audio ma to do siebie, że z radia rewelacji nie ma, co innego z płyty/auxa. Dziś przysłuchałem się bardziej i to nie trzeszczą "głośniki przy lusterkach" tylko wszystkie na niektórych piosenkach i nie chodzi o bass, dziwna sprawa. Spróbuję ewentualnie wyciągnąć radio, może wtyczka się poluzowała choć wątpię...
KarolGT
Lex user
Posty: 95
Rejestracja: 22 lut 2013, o 19:07
Model Lexusa: GS430 MKII
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Czasami "charczą" głośniki w GS 300 mk II

Post autor: KarolGT »

Almaster pisze:Z CD sobie nie posłucham bo zmieniarka standardowo is dead, dlatego poprzedni właściciel zamontował YATOUR-a. Także ciężko powiedzieć jakby było z CD aczkolwiek z radia jest ok. Przez YATOUR-a charczy czy to przez auxa czy z USB autentycznie tylko na niektórych piosenkach. Equalizerem się bawiłem i nic to nie daje. Zastanawiałem się z początku czy się gdzieś wtyczka za radiem nie poluzowała ale wtedy by chyba cały czas "charczało"?
może wystarczy przyciszyć wyjście z telefonu tak na 80-90%?
u mnie przy 100% i rozmowie przez BT też lekko charczy, ściszenie tel trochę i podgłosnienie na radio załatwia sprawę.
piotrrs11
Lex user
Posty: 22
Rejestracja: 13 wrz 2015, o 19:31
Model Lexusa: gs430'01
Skąd:: Sulejów/Wroc
Kontakt:

Re: Czasami "charczą" głośniki w GS 300 mk II

Post autor: piotrrs11 »

To chyba normlane że zmieniarki psują sygnał.
też muszę zjeżdżać do 80%
Almaster
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 31 sty 2016, o 13:03
Model Lexusa: GS 300 II
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czasami "charczą" głośniki w GS 300 mk II

Post autor: Almaster »

Zamówiłem YATOURA, jest taki sam jak moja zmieniarka cyfrowa (moja jest innej firmy), wtyczka pasuje, po podłączeniu niestety jest to samo, na niektórych piosenkach gra super a na niektórych głośniki charczą, chcąc nie chcąc muszę wyciągnąć radio i zobaczyć czy wtyczka się nie poluzowała tylko aktualnie nie bardzo mam na to czas, ktoś może wie czy ciężko jest wyjąć radio z navi w polifcie?
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Czasami "charczą" głośniki w GS 300 mk II

Post autor: Pawcio1979 »

4 lub 6 śrub "10" plus 2 zabezpieczenia plastikowe. Do tego kratki nawiewów + popielniczka. 5 min roboty.
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Almaster
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 31 sty 2016, o 13:03
Model Lexusa: GS 300 II
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Czasami "charczą" głośniki w GS 300 mk II

Post autor: Almaster »

Podzielę się z Wami rozwiązaniem, ponieważ pewnie ktoś będzie miał kiedyś ten sam problem co ja. W zasadzie banał choć trochę słabo ze strony producenta, że tak w ogóle jest. Wystarczy po prostu nie dawać głośności w telefonie na full, miałem takie przyzwyczajenie z poprzedniego samochodu, nie wiem jak w innych telefonach ale w Samsungach jest tak, że po podpięciu słuchawek/auxa poziom głośności nie jest na maxa i zawsze mnie to irytowało - pogłaśniałem do oporu w telefonie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości