[LS400] Kierownica +audio+telefon. Jak to działa?

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
klasyk

Re: [LS400] Kierownica +audio+telefon. Jak to działa?

Post autor: klasyk »

szejk_m pisze: Klasyk, co proponujesz?
Pozdrawiam.
O ile dobrze pamiętam całą procedurę, to wyglądała u mnie tak:

1. wejdź w menu
2. wprowadź z klawiatury _51 - pojawi się napis enter security code
3. wprowadź 000000 i naciśnij M+
4. może pojawić się napis wrong code a później enter new security code i podpowiedź kodu właściwego np 123
5. wprowadź 123 i naciśnij M+
6. jeśli pojawi się napis unlock wyjdź z menu i dzwoń do woli

Powtarzałem już tą czynność wielokrotnie, bo mój telefon blokuje się przy próbach założenia książki adresowej. Zamiast 000000 wprowadzałem też 123456 i też zadziałało. Ten sześciocyfrowy kod nie ma nic wspólnego z kodem zabezpieczającym który może mieć maksymalnie 4 znaki (podobnie, jak PIN)
Ciekaw jestem, czy u Ciebie to zadziała.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: [LS400] Kierownica +audio+telefon. Jak to działa?

Post autor: szejk_m »

Niestety nie udało się tym sposobem. Nie ma możliwości żeby np wprowadzić _51, nie ma możliwości wciśnięcia M+ bo nie ma takiego klawisza, zresztą po wprowadzeniu ostatniej szóstej cyfry od razu pojawia się komunikat o błędnym kodzie.
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: [LS400] Kierownica +audio+telefon. Jak to działa?

Post autor: szejk_m »

W poprzednim poście wrzuciłem filmik z próby odblokowania telefonu.

Proszę następnym razem edytować post
klasyk

Re: [LS400] Kierownica +audio+telefon. Jak to działa?

Post autor: klasyk »

szejk_m pisze:W poprzednim poście wrzuciłem filmik z próby odblokowania telefonu.
Ok. Oczywiście mamy różne telefony. Jedyna szansa jaka przychodzi mi do głowy, to wpisanie kodu menu umożliwiającego podgląd kodu odblokowującego (51 u mnie). Trzeba go wpisać, kiedy na ekranie widnieje napis "Opcje menu". Jak reaguje Twój telefon, kiedy wprowadzisz tam sekwencje 51 i wciśniesz jakiś klawisz potwierdzenia (u mnie jest to M+) ?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: [LS400] Kierownica +audio+telefon. Jak to działa?

Post autor: szejk_m »

Niestety ta opcja nie działa. Kiedy widnieje napis "opcje menu", wciśnięcie czegokolwiek powoduje wyświetlenie "zmień kod odblokowania", potem można już tylko "ok", bo inne klawisze nie reagują. Kod 51 nic nie daje niestety.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: [LS400] Kierownica +audio+telefon. Jak to działa?

Post autor: prosperopro »

podaj Vin i jakis model tej motoroli to ja zobacze co da sie zrobic.
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [LS400] Kierownica +audio+telefon. Jak to działa?

Post autor: stachulex »

pytalem w aso w poznaniu i niestety nic sie nie dowiedzialem.a moze ktos kto odblokowuje zwykle telefony komorkowe zlamalby ten kod?
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
klasyk

Re: [LS400] Kierownica +audio+telefon. Jak to działa?

Post autor: klasyk »

szejk_m pisze:Niestety ta opcja nie działa. Kiedy widnieje napis "opcje menu", wciśnięcie czegokolwiek powoduje wyświetlenie "zmień kod odblokowania", potem można już tylko "ok", bo inne klawisze nie reagują. Kod 51 nic nie daje niestety.
Pozdrawiam.
Mamy różne telefony. Twój jest o generację młodszy. Po wielokrotnym obejrzeniu filmiku nasunęły mi się takie wnioski
1. kod dostępu NIE jest sześciocyfrowy. Komunikat "bledny kod" pojawia się po wprowadzeniu piątej cyfry. Spróbowałbym podać 0000, 1111 i takie tam.
2. Skoro z menu masz dostęp do "zmien kod dostepu" to może warto wpisać tam cztery cyfry i to zaakceptować ?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
DŻEJKU
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 17 gru 2012, o 15:59
Model Lexusa: GS430 2002
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: [LS400] Kierownica +audio+telefon. Jak to działa?

Post autor: DŻEJKU »

odgrzewam kotleta

W moim GS miałem telefon. Była to motorola, ponieważ podłokietniku został - jakby to nazwać -port od niej.
Na obudowie kolumny kierownicy jest przymocowany mikrofon, oraz to co mnie najbardziej ciekawi, mam jak domniemam sterowanie telefonem przy kierownicy.
Od poczatku nie działało mi sterowanie radiem z kierownicy, później zauważyłem, że panel przy mojej kierce jest inny niż te w tym modelu czy też roczniku. czyżby było to fabryczne wyposażenie? Specjalnie pod telefon, które wyeliminowało sterowanie radiem?
Czy można dokupic aparat telefoniczny i uruchomić ten zestaw w aucie? Jeśli tak to jaki?
Czy może być to zakodowane w VIN jak wyżej pisaliście?
A może tym panelem mogę też sterować radiem tylko coś nie działa? Spotkaliście się z takim zestawem?

poniżej zdjęcie sterowania przy mojej kierownicy

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/6cc72747b8da36a4

http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/597026eff37843e1
BYŁ: Czarny GS430 2002, Granatowy GS300 1998, 2 x Zielony GS430 2002 , gs300 2004 Zielony
JEST: dodge challenger
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: [LS400] Kierownica +audio+telefon. Jak to działa?

Post autor: owczar »

W LS430 było analogicznie. Ale sam panel różnił się tylko przyciskami. Po podłączeniu telefonu przyciski były programowane do obsługi telefonu.

Ja u siebie pozbyłem się telefonu i przeprogramowałem przyciski. Ale potem zainstalowałem zestaw BT i tymi przyciskami odbieram rozmowe.

Możesz spróbować tej samej procedury.
1) Insert the key in the ignition switch and
turn it from OFF to IG. Within 30 seconds
thereafter, perform steps (2) and (3).
2) Hold down the MODE switch for more
than 10 seconds.
3) Within 5 seconds
a) Press the channel switch up twice or more.
b) Press the channel switch down twice or more.

Szukałem takiej motoroli, ale ostatecznie uznałem, że za 70pln można zrobić profi zestaw BT bazując na okablowaniu od telefonu.

Tu masz schematy: http://www.autocats.ws/manuals/lexus/JZ ... code=cmtel
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości