Apple Carplay w Lexusach

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Apple Carplay w Lexusach

Post autor: _3rd »

Chcę zamówić do is200t 2016 takieg boxa:
https://www.amazon.co.uk/Road-Top-Wirel ... 899&sr=8-4
Instalował ktoś już to i ma informację czy powiadomienia w tle z fabrycznej nawigacji działają? Mam na myśli dźwięk 'beep' w tle gdy nie używam fabrycznej nawigacji, a zbliżam się do fotoradaru. W UK te powiadomienia sprawdzają się w 99%, nawet lepiej niż Google Maps i nie chciałbym stracić tej funkcjonalności.
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Apple Carplay w Lexusach

Post autor: _3rd »

Jak działa fabryczny Apple Carplay w Lexusach? W moim module wifi jest aktywne nawet gdy samochód jest zamknięty - podchodzę do zamkniętego samochodu i na telefonie wyświetla się ekran łączenia z CarPlay. Producent modułu zapewnia, że tak powinno być, a ja myślę, że to niepotrzebnie rozładowuje akumulator i powinno działać dopiero po włączeniu zapłonu.
thrix
Lex user
Posty: 76
Rejestracja: 23 sty 2019, o 01:06
Model Lexusa: IS NX
Skąd:: Global
Kontakt:

Re: Apple Carplay w Lexusach

Post autor: thrix »

_3rd pisze:Jak działa fabryczny Apple Carplay w Lexusach? W moim module wifi jest aktywne nawet gdy samochód jest zamknięty - podchodzę do zamkniętego samochodu i na telefonie wyświetla się ekran łączenia z CarPlay. Producent modułu zapewnia, że tak powinno być, a ja myślę, że to niepotrzebnie rozładowuje akumulator i powinno działać dopiero po włączeniu zapłonu.
U mnie Carplay w NX wlacza sie dopiero jak podlacze kabel do telefonu, przy wlaczonym zaplonie lub aucie. Nie ma w fabrycznym lexusie wsparcie carplay bezprzewodowo.
Awatar użytkownika
_3rd
Lex user
Posty: 204
Rejestracja: 14 cze 2019, o 14:11
Model Lexusa: IS200t
Skąd:: United Kingdom
Kontakt:

Re: Apple Carplay w Lexusach

Post autor: _3rd »

thrix pisze:
_3rd pisze:Jak działa fabryczny Apple Carplay w Lexusach? W moim module wifi jest aktywne nawet gdy samochód jest zamknięty - podchodzę do zamkniętego samochodu i na telefonie wyświetla się ekran łączenia z CarPlay. Producent modułu zapewnia, że tak powinno być, a ja myślę, że to niepotrzebnie rozładowuje akumulator i powinno działać dopiero po włączeniu zapłonu.
U mnie Carplay w NX wlacza sie dopiero jak podlacze kabel do telefonu, przy wlaczonym zaplonie lub aucie. Nie ma w fabrycznym lexusie wsparcie carplay bezprzewodowo.
Dzięki za odpowiedź. Fakt, nie pomyślałem, że Lexus jeszcze nie wprowadził wireless carplay.

Jeśli masz przewodowy carplay to są moduły wpinane pod usb za ok. 200 pln dodające funkcję bezprzewodową - wtedy działałoby to prawidłowo - po włączeniu zapłonu telefon łączyłby się automatycznie z wifi carplay.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości