Audio z HDD

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Audio z HDD

Post autor: simoneus »

Witam wszystkich,

mam w opcjach źródła dźwięku w lexie możliwość wyboru dźwięku z dysku HDD, ale jest nieaktywny.
Jak zrobić, żeby działał HDD? LEX IS z 2010 roku.
Jak sprawdzić, czy mam HDD?
Z USB odtwarza mi MP3, FLACa nie łyka. Jakie formaty obsługuje audio w lexie? Czy macie jakąś instrukcję?
Z góry dziękuje i pozdrawiam

Obrazek
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Audio z HDD

Post autor: sandr »

Nie jestem pewien czy owo dobrodziejstwo nie dotyczy jedynie audio Mark Levinson?...
r65
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 22:25
Model Lexusa: 2010 IS250 AWD
Skąd:: Duczki
Kontakt:

Re: Audio z HDD

Post autor: r65 »

W wersji amerykańskiej (CD) działało. Zresztą na zdjęciu powyżej jest radio w wersji Mark Levinson.
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Audio z HDD

Post autor: sandr »

No to problem z głowy :ok:
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Audio z HDD

Post autor: simoneus »

wojtekS pisze:Jakbyś nie miał fizycznie HDD to ten system w ogóle by nie wystartował. Pojawia się wtedy takie coś:

https://cimg4.ibsrv.net/gimg/www.cluble ... 25eae8.jpg

A żeby móc wybrać HDD to najpierw należny na niego jakieś utwory wgrać, inaczej nieaktywna będzie zakładka. Z tego co pamiętam to z CD da się przegrywać na HDD.

Tak samo jest nieaktywna opcja CD/DVD dopóki fizycznie nie umieścisz jakiejś płyty w czytniku.
Jak wrzucę CD do napędu nadal jest nieaktywne, dlatego pytałem. Jutro podeśle zdjęcie. Wiem, że trzeba skopiować utwory z płyty na dysk, ale nie wiem jak? Czy ma ktoś jakieś doświadczenia? Może jakiś kontakt telefoniczny na PW, będzie łatwiej.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Audio z HDD

Post autor: gmiter »

Widzę że wyświetla CI tytuły kawałków przez BT - czy masz to z jakiejś listy w tlefonie czy jakiś Spotify? Umnie Spotify mnie drażni bo nie mam tytułów...

Co do HDD to nie odnosi się przypadkiem do karty pamięci którą możesz wrzucic pod przedni panel?
sandr
Lex user
Posty: 250
Rejestracja: 11 paź 2010, o 20:41
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: DSW
Kontakt:

Re: Audio z HDD

Post autor: sandr »

Tak pokrótce: w ustawieniach (tam gdzie mamy: Zegar, Nawigacja, Pojazd, Ogólne, Ruch drogowy itp.) w zakładce "Audio" wchodzisz w "Ustawienia REC", tam możesz zmienić jakość zapisu (miałem dwie opcje do wyboru, wybrałem tą lepszą), włączyć zapis i wybrać czy ma zapisywać w trybie automatycznym czy ręcznym. Teraz po wrzuceniu do odtwarzacza płyty CD wybieram z menu głównego "Audio" (ikonka nutki) i zakładkę CD/DVD. Jest tam okienko pod którym znajduje się czerwony przycisk REC, po naciśnięciu zaczyna się zgrywanie płyty na HDD a w okienku nad przyciskiem REC wyświetlana jest informacja o ilości zgranych z danej płyty utworów. U mnie płyta na HDD pojawia się dopiero po zgraniu całego CD (zakładka HDD uaktywniła się dopiero po zgraniu pierwszej płyty).
Awatar użytkownika
simoneus
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 22 kwie 2011, o 17:01
Model Lexusa: GS300, USB 5.0, 600H
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Audio z HDD

Post autor: simoneus »

sandr pisze:Tak pokrótce: w ustawieniach (tam gdzie mamy: Zegar, Nawigacja, Pojazd, Ogólne, Ruch drogowy itp.) w zakładce "Audio" wchodzisz w "Ustawienia REC", tam możesz zmienić jakość zapisu (miałem dwie opcje do wyboru, wybrałem tą lepszą), włączyć zapis i wybrać czy ma zapisywać w trybie automatycznym czy ręcznym. Teraz po wrzuceniu do odtwarzacza płyty CD wybieram z menu głównego "Audio" (ikonka nutki) i zakładkę CD/DVD. Jest tam okienko pod którym znajduje się czerwony przycisk REC, po naciśnięciu zaczyna się zgrywanie płyty na HDD a w okienku nad przyciskiem REC wyświetlana jest informacja o ilości zgranych z danej płyty utworów. U mnie płyta na HDD pojawia się dopiero po zgraniu całego CD (zakładka HDD uaktywniła się dopiero po zgraniu pierwszej płyty).

I o to mi chodziło.Wielkie dzięki. Wszystko działa jak należy. Fajne jest to, że można po BT słuchać muzy z netu z TIDAL'a lub innego źródła
Jeszcze raz wielkie podziękowania
przemeck
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2020, o 11:41
Model Lexusa: GS
Skąd:: Ursynów
Kontakt:

Re: Audio z HDD

Post autor: przemeck »

a co zrobić, żeby z iphonu można było słuchać muzy ze spotifya po bt?
telefon się połączył i mogę rozmawiać, ale zakładka BT jest nieaktywna i muzy słuchać nie mogę....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości