Wymiana radia Lexus NX USA 2016r.

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Piotreknx200t
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 22 lut 2020, o 23:02
Model Lexusa: NX200t
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Wymiana radia Lexus NX USA 2016r.

Post autor: Piotreknx200t »

Cześć,
Zwracam się do Was z tematem jak w tytule-szukam radia z navi oraz z polskim menu do Lexus NX (wersja USA 2016r.)
Kilka przygód w tym temacie już za mną, a mianowicie przymierzyłem do mojego auta dwa modele Fujitsu tj.:
86140 78220 (kupiłem, założyłem, obecnie leży w garażu), oraz 86140 78160 (pożyczyłem po nieudanej próbie z uruchomieniem powyższego). Po podłączeniu jednego jak i drugiego działa wyświetlacz, wszystkie funkcje oraz navi, jednak nie ma dźwięku. Kolega Jarszu podpowiedział, że to kwestia wzmacniacza zewnętrznego, który mam w bagażniku, który nie współpracuje z tymi modelami (które podobno mają wzmacniacz wbudowany).
Faktycznie-w bagażniku mam wzmacniacz (żaden ML, zwykła srebrna puszka bez żadnego logo).
Pytanie do Was-czy jest możliwość dopasowania radia (86140 78220) do posiadanego układu?
Dodatkowo-ktoś podpowiedział, że może być to kwestią kodowania w module komfortu.
Spędziłem nad tym tematem już dłuższą chwilę i utknąłem w miejscu, bo jeśli inne radio, to którego modelu szukać?
Może jednak to kodowanie do modułu komfortu?
Ps. W samochodzie oryginalnie zamontowany Pioneer 86140 78010.

Dziękuję za wszelkie porady/sugestie.

Ps. Kupione Fujitsu 86140 78220 posiada navi jako dokładka u spodu radia. Wszystkie kostki etc. pasują (oprócz czarnego kabla anteny, na który nie ma gniazda w wersji europejskiej (podobno antena do radia sat.).

Pozdrowienia,
Piotr.
Lucek ŁDZ
Lex user
Posty: 57
Rejestracja: 20 gru 2017, o 14:17
Model Lexusa: IS 300H
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wymiana radia Lexus NX USA 2016r.

Post autor: Lucek ŁDZ »

W europie zwykłe radio + wzmacniacz jest niedostępne. :angry:
Bynajmniej nie spotkałem się z tym nigdy. Taki sam problem jest w IS mk3. :doh:
W US radio zwykłe + wzmacniacz występuje dość często co tworzy problem w europie. Podchodziłem do temu lekko 10-12 razy i nie udało mi się rozwiązać tego problemu.
Kodowanie komputerem nic nie daje. Walka z modułem komfortu też sobie daruj. :down:

:LEXUS: Ewentualnie jednej kwestii nie sprawdzałem. Podłącz radio europejskie ale odłącz wzmacniacz. Sprawdź czy będzie dźwięk.
Awatar użytkownika
octane
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 21:49
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Wymiana radia Lexus NX USA 2016r.

Post autor: octane »

Da sie ogarnac ten temat. Ja sam zrobilem. Trzeba tylko troche przerobic instalacje. W skrocie trzeba pominac ten wzmacniacz i podlaczyc glosniki bezposrednio do radia eu. Sa w necie schematy kostki i trzeba to zgrac. Znalazlem przewody glosnikowe w progu pasazera i tam laczylem. Dziala radio, navi, polskie komendy itd.
Alex2021
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2021, o 11:44
Model Lexusa: LexusNX 200T
Skąd:: Tarnow
Kontakt:

Re: Wymiana radia Lexus NX USA 2016r.

Post autor: Alex2021 »

Witam. Przeczytałem info Piotra w sprawie radia z USA.
Ja także mam Lexusa NX 200T z USA/ 2016r i zetknąłem się z tym problemem odbioru tylko nieparzystych częstotliwości. Na wielu forach szukałem rozwiązania,lecz z małym skutkiem. Kupiłem pierwsze radio EU, lecz wtyczki nie pasowały. Dopiero jak kupiłem radio Piooniera MARK Levi to wszystko było w porządku ( napisy PL, GPS-OK tylko stare mapy, radio OK, CD też OK). Jedna wtyczka została wolna. Problem jaki do dziś nie rozwiązałem to oryginalna kamera cofania, jest cały czas w złej pozycji i nie mogę jej przestawić. Ale nad tym pracuję. Nie mam problemu ze wzmacniaczem, myślę że typ radia Mark Levi to załatwia. Radio rok 2016 sterowane z panelu dotykowego( nie gałki obrotowej). Planuję w przyszłości przełożyć do mojego oryginalnego radia z USA poszczególne moduły wewnętrzne, tzn radio usa moduł podmienić na moduł radio EU, moduł GPS USA na moduł GPS EU, moduł CD z USA na moduł CD z EU. Pozostanie tylko moduł z USA sterowniczy, bo w nim są zapisane parametry systemu pojazdu Wykorzystam do tego nowe radio co zakupiłem na allegro ( koszt 2000 zł).Mam nadzieję, że to załatwi sprawę.
gregor
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2021, o 13:54
Model Lexusa: nx
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Wymiana radia Lexus NX USA 2016r.

Post autor: gregor »

Macie może jakis schemat jak przerobić kable żeby ominąć wzmacniacz?
Gdzie znajduje się teaki wzmacniacz? pewnie z tyłu (ale gdzie)
Jestem początkujący w tej grupie.
Prosze o pomoc. :ok:
gregor
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 21 wrz 2021, o 13:54
Model Lexusa: nx
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Wymiana radia Lexus NX USA 2016r.

Post autor: gregor »

A może wystarczy piny polutować w kostce co idzie do/z wzmacniacza - tylko które ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości