Re: [GS 300] Swap ori Navi TUNER TV z USB w MKII

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: dS »

ekran jest w pełni funkcjonalny, tzn jest na nim obraz i działa dotyk, zajrzyj sobie do jego tematu ma tam foty
viewtopic.php?f=85&t=314
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Lex

Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: Lex »

a ja mam nowy plan działania rezygnuję z DVD bo nigdzie nie znalazłem nic ciekawego zresztą DVD prawdo podobnie by nie dawało rady na naszych niezbyt równych drogach tz. laser by padł pewnie po pierwszym tyg. :sarcastic: a w to miejsce spróbuję zapodać twardy np.500 z własnym menu sterowane pilotem podobno coś takiego jest na który wpakuję wszystko co mnie interere muze,filmy,foty itd.
szejk_m pisze: obecnie rozpracowuję temat, jak podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku do systemu audio, i myślę że będzie to większy problem niż podłączenie sygnału RGB.
rozmawiałem z kolem jak ogarnąć dźwięk przy takim modzie a on mi zaproponował banalnie proste rozwiązanie tz. zrobienie AUX-a podpięcie się do mech. KASETOWEGO oczywiście wewnętrzne bez żadnych wystających kabelków z ryja kaseciaka , po prostu dźwięk twardego będę sobie załączał guziorem TAPE
plany WIELKIE zobaczymy co z tego wyjdzie :biggrin2:

przy okazji grzebania znalazłem takie ustrojstwo do MKII 1999 http://www.navtv.com/product/21/rgblex-.html
i jeszcze to http://www.navtool.com/gsold.aspx
Qwerty256
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Brisbane, Australia
Lokalizacja: Brisbane, Australia
Kontakt:

Re: Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: Qwerty256 »

http://allegro.pl/ak83-tuner-tv-zewnetr ... 35980.html

a taki tuner i do niego dopiero DVD podlaczyc ?
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: szejk_m »

Warunkiem jest aby urządzenie które chcemy podłączyć, miało wyjście RGBs. Tuner AK83 posiada wyjście VGA, co oznacza że potrzebny byłby jeszcze układzik konwertera, bo sygnał VGA ma wprawdzie linię RGB, ale sygnał synchronizacji ma rozdzielony na H i V, a tu potrzebne jest synchro zespolone.
Qwerty256
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Brisbane, Australia
Lokalizacja: Brisbane, Australia
Kontakt:

Re: Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: Qwerty256 »

a widzisz, myslalem ze rgb to rgb, a jak znalezc taki konwerter ? bo jakbym chcial carPC z vga podlaczyc to tez potrzebuje takiego
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: szejk_m »

Znalazłem teraz w necie coś takiego
http://www.epanorama.net/circuits/vga2rgbs.html
Gdzieś na swoim kompie (bo teraz piszę z pracy) miałem podobny schemacik ale tylko na tranzystorach, i chyba prostszy. Jak będę w domu to poszukam, i jak znajdę to zamieszczę.
Chciałbym tu jeszcze dodać słowo o częstotliwości synchronizacji pionowej. Wszystkie PC generują obraz o częstotliwości zaczynającej się od 60Hz. Standardowo urządzenia wyposażone w wejście RGB obsługują 50Hz, chyba że pracują w NTSC, to wtedy jest 60Hz. Czyli wyświetlacz może załapać sygnał, ale nie musi, w zależności czy obsługuje NTSC czy nie. Ale o tym można przekonać się tylko w jeden sposób, sprawdzić.
Lex

Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: Lex »

u mnie temat przystopował z carpc i z planów nici za to znalazłem ciekawy schemacik jak podłączyć tuner tv pionka GX-P7000TV do po liftowego modelu może do naszych przed liftowych też przypasi , więc teraz kierunek TV w NAVI może to się uda ogarnąć :scratch:

Obrazek

http://imageshack.us/f/828/navmod1.jpg/

Obrazek

edit:
znalazłem jeszcze takie urządzenie do ori navi 98-00 firmy NAVTOOL http://www.navtool.com/gsold.aspx użyte zresztą w pierwszym poście tego tematu ,
które jest dostępne na ebay.com za 230$

Obrazek
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: szejk_m »

Wszystko fajnie, tylko z tego co doczytałem (a może nie doczytałem), to jest to tuner analogowy, a jak wiadomo w roku 2013 w Polsce telewizja nie będzie już nadawać analogowo tylko cyfrowo, więc potrzebny tuner DVB.
Ale ogólnie wszystko fajnie i do opanowania, zwłaszcza że ma wyjście RGBS!
Lex

Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: Lex »

szejk_m pisze:Wszystko fajnie, tylko z tego co doczytałem (a może nie doczytałem), to jest to tuner analogowy, a jak wiadomo w roku 2013 w Polsce telewizja nie będzie już nadawać analogowo tylko cyfrowo, więc potrzebny tuner DVB.
duże :piwko: dla kolegi szejk_m za podpowiedź
padło na tuner DVB który się mega sprawdził choć prace nadal trwają , ale już mogę się pochwalić że sygnał na ori monitor już podany i to w całkiem przyzwoitej jakości , prace trwają bo nie mam jeszcze konkretnego audio czyli AUX-a na razie dźwięk podłączony jest hardcorowo przez transmiter FM , to samo dotyczy tunera złapał tylko 8 kanałów cyfr. ale to wina złej anteny która jak jest na dachu to wszystko normalnie lata ale jak za szybę ja wkładam to od razu zrywa syg . (może ktoś poleci konkretną sprawdzoną antenę do auta ?)
po zakończeniu wszystkich prac będzie więcej info tym czasem kilka fotek jak to wygląda , ogólnie bardzo ciężko zrobić foty świecącego wyświetlacza fonem które będą jak w realu no ale jest co jest coś tam widać w realu o wiele lepiej

TUNER TV
Obrazek
Obrazek

MENU i USB
Obrazek
Obrazek

dokument N.G. z pendraka w avi
Obrazek

:biggrin2:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: szejk_m »

Co to za tuner (model konkretnie)?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości