usb lexus is 200

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
molibden
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:14
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: molibden »

Właśnie zamontowałem sobie zmieniarkę usb (taką: http://allegro.pl/zmieniarka-po-co-mp3- ... 66075.html). Na razie nie mogę napisać nic poza tym, że zadziałała "plug & play". Podłączenie jej sprowadzało się do wetknięcia wtyczki do gniazda z tyłu radia (ja mam duże złącze).
W kapitaliźmie wszyscy gotowi są zawsze na najgorsze, u nas na najlepsze.
Mój IS 200
Slawek
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 15 lip 2011, o 08:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: Sochaczew
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: Slawek »

Witam. molibden powiedz czy działa również zmieniarka w radiu CD czy to urządzenie ją wyklucza i jak wciśniemy CD to wtedy działa ta zmieniarka usb? Chodzi mi właśnie o to co ona wyklucza z działana i pod jakim przyciskiem działa? U mnie zminiarka działa ale nie chce mi się wkoło wypalać płyt i tez chetnie bym kupił ta usb. Czekam na odzpowiedz. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
molibden
Lex user
Posty: 43
Rejestracja: 20 mar 2011, o 18:14
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Poznań
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: molibden »

Pierwsze wrażenia:

Urządzenie nie wyklucza możliwości korzystania ze zmieniarki wbudowanej w radio. Podobnie jak przy radiu, gdzie można zaprogramować osiemnaście stacji FM (po sześć w FM1, FM2 i FM3), zmieniarka usb widziana jest przez radio jako CD2, podczas gdy zmieniarka w radiu to CD1.

W instrukcji zmieniarki usb wskazano, że katalogi powinny zostać nazwane CD1, CD2 i tak dalej, a urządzenie powinno obsługiwać taką ilość katalogów, jak liczba dysków obsługiwana przez radioodtwarzacz. Nie testowałem jeszcze większej ilości katalogów niż 5, bo pod ręką miałem wczoraj tylko starego pendrive'a Kingston 512 MB.

Zmieniarka działa bezproblemowo - działają wszystkie funkcje jak w normalnym CD - random, repeat. Przewijanie też działa, ale trzeba przewijać na czuja, bo przy przewijaniu wyświetlacz radia nie pokazuje czasu. Oczywiście - jak już ktoś wspominał - zmieniarka nie obsługuje tagów, wyświetlacz radia pokazuje tylko numer dysku (który odpowiada folderowi), numer ścieżki i czas.

Na razie zauważyłem dwie wady - niezbyt szybkie działanie (są wyraźne przerwy między utworami i przy przeskakiwaniu pomiędzy ścieżkami i folderami). Może to być jednak spowodowane faktem, że korzystałem na razie tylko z tego starego, wolnego pendrive'a.

Druga wada ma znaczenie tylko dla użytkowników linuksa. Otóż zmieniarka nie odtwarza plików (i odpowiednio katalogów) w kolejności alfabetycznej. Decydująca jest natomiast kolejność zapisania na pendrive. Podobnie było w przypadku odtwarzaczy mp3 iRiver (np. T10). Przy kopiowaniu plików w Windowsie problem ten nie występuje, ponieważ system kopiuje pliki po kolei, tj. w kolejności w jakiej są posortowane np. w Explorerze. Natomiast linuksy (a przynajmniej Ubuntu) przy kopiowaniu na urządzenia usb korzysta z pamięci podręcznej w związku z czym zdarza się, że pliki skopiowane zostają w nieodpowiedniej kolejności (np. najpierw jest plik oznaczony 02....mp3, później 03....mp3, 01.....mp3 i tak dalej). Rozwiązaniem tego problemu jest użycie programu fatsort, który ustawia pliki i katalogi w odpowiedniej kolejności (alfabetycznie).

Generalnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Więcej wrażeń opiszę później.
W kapitaliźmie wszyscy gotowi są zawsze na najgorsze, u nas na najlepsze.
Mój IS 200
Slawek
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 15 lip 2011, o 08:52
Model Lexusa: RX
Skąd:: Sochaczew
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: Slawek »

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz. Już teraz przynajmniej wiem co i jak dokładnie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomio
Lex user
Posty: 51
Rejestracja: 16 lis 2010, o 17:05
Model Lexusa: Był IS 200, jest AR 159 SW
Skąd:: Olkusz okolice
Lokalizacja: Olkusz okolice...
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: tomio »

Mam taką samą zmieniarkę i 13 folderów bez problemu było obsługiwane więcej nie testowałem.
Na szybszych kartach i penach nie działa wcale tak wolno.
Jakość na dobrych mp3 tez jest zadowalająca w pełni przynajmniej dla mnie.
Pozdrawiam.
gzoom
Lex user
Posty: 125
Rejestracja: 11 sty 2012, o 15:53
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: gzoom »

cut
Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, o 15:10 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: dommell »

musisz zdjąć górną pułkę lub nawigację jeśli masz i dolną część z przyciskami od foteli/SNOW/TRC. Bo dopiero potem ukażą Ci się 4 śruby do odkręcenia. jak je odkręcisz to będziesz mieć wolny dostęp do wtyczki od radia.

Nic strasznego, poważnie. Ja u siebie do wtyczki od radia dostaje się w jakieś 3 minuty. I tyle samo się to składa. Najwięcej się traci na odkręcaniu śrub :)

Nie bój się. Góra i dół są na zatrzaski. Ale nie trzymaja za mocno - przynajmniej u mnie.
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: Rici »

gzoom pisze:A podpowiecie koledzy tak na szybko jak wyjąć fabryczne radio bez rozbierania całej konsoli żeby podpiąć ten gadget?
Raczej nie ma opcji jedyne dojście jest przez schowek ale nie dosięgniesz do kostki.Dodam tylko ze używam USB od 4 miesięcy i działa rewelacyjnie :)
Obrazek
da_rk
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:24
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poczesna
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: da_rk »

Witam, właśnie naprawiłem sobie zmieniarkę w moim autku bo płyta się zacięła, mam pytanie bo robiłem to po raz pierwszy i zauważyłem że mam jedną kostkę nie podpiętą i nie wiem do czego ona jest, za radiem taka niebieska. Bo wszystkie białe są podpięte do radia, sprawdzałem i cały panel (radio, nawiewy, klima, wyświetlacz) działa. Jeżeli ktoś będzie wiedział to będę wdzięczny za podzielenie się tą tajemną wiedzą :) zaznaczę tylko że mam lexa w wersji bez navi, może to jest do tego?
Awatar użytkownika
michalm320
Lex Master
Posty: 1249
Rejestracja: 20 lip 2011, o 21:20
Model Lexusa: Celica VII
Skąd:: Tomaszów Maz./Turek
Kontakt:

Re: usb lexus is 200

Post autor: michalm320 »

Powiedzcie mi czy była kiedykolwiek możliwość założenia zwykłego radia 1din do IS200? Były dostępne takie jakby ramki które umożliwiały montaż takiego radia?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości