Kupno CB

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: hydrant23 »

ja proponuje onwa mk3 + sirio ml 145 lub 100 , proste tanie radio i sztywna dobra antena (najlepiej podstawe magnetyczna wymienic na jakas wieksza) , w trasy idelanie sie nadaje ladnie zbiera nie trzeszczy , ja antene woze podlaczona za siedzeniem kierowcy i gdy tylko gdzies jade wyciagam ja i mocuje na dachu miedzy slupkami drzwi od strony kierowcy i rownie prosto i szybko moge ja schowac nawet jak sie zatrzymam na 5min
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: maniek_ls400 »

hydrant23 pisze:ja proponuje onwa mk3 + sirio ml 145 lub 100 , proste tanie radio i sztywna dobra antena (najlepiej podstawe magnetyczna wymienic na jakas wieksza) , w trasy idelanie sie nadaje ladnie zbiera nie trzeszczy , ja antene woze podlaczona za siedzeniem kierowcy i gdy tylko gdzies jade wyciagam ja i mocuje na dachu miedzy slupkami drzwi od strony kierowcy i rownie prosto i szybko moge ja schowac nawet jak sie zatrzymam na 5min
Odgrzeję kotleta.
Czy ktoś z Was ma anteną mocowaną do karoserii (bez wiercenia - tego nie zrobię) tylko np. na klapę bagażnika ? Miałem kilka na magnesie i kilka razy mi zwiało przy prędkości > 200 - z bagażnika ciekawie nie było. Magnes miałem b.duży 16.5cm i bardzo mocny. Po takich akcjach została mi wgniotka na błotniku więc stąd pomysł na stałe mocownie uchwytu i wkręcanego bata, którego będę wyciągał tylko na trasę. W mieście jeżdżę bez CB. Chętnie posłucham opinii o takich uchwytach.

Na dzisiaj mam Unidena 520 (ale nie do końca jestem zadowolony - będę zmieniał na Presidenta z ASC lub jakieś radio ze zdejmowanym panelem, by wrzucić całą elektronikę pod osłonę lewarka biegów a zostawić tylko wyświetlacz i gniazdo dla 'gały').
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: michal_5000 »

Znajomy to cwiczyl, ja osobiscie nie (wlasnie z racji na jego doswiadczenia). W skrocie - odradzam. Zniszczysz sobie klape, czy inny element do ktorego przykrecisz uchwyt. Chodzi o to, ze podczas jazdy antena (jak i sama karoseria) nieustannie podlega roznym drganiom/naprezeniom/rozprezeniom - i po jakims czasie zacisk mocowania anteny pieknie sie "wgryza" w karoserie wyginajac blachy i ryjac powloki lakiernicze.
Tak wiec ja zostalem przy magnesie (poki mialem BMW, bo Audi jest aluminiowe :lol: ).
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: maniek_ls400 »

No i dzięki Tobie kupiłem magnesówkę - Sirio trudno go odlepić nawet jak się zaprę:) Antenę wziąłem 112cm, ale będe wymieniał na 150 - za krótki zasięg, chciałem helikalną, ale sprzedawca powiedział, że piekielnie szumią - w sensie pęd powietrza powoduje gwizd sztywnego bata. Na szczęście z gościem można się dogadać i będę testował modele, aż znajdę odpowiedni. Ma ktoś helikalną ? Faktycznie mocno gwiżdże - byłaby na klapie bagażnika ?
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: michal_5000 »

A takie dość klasyczne combo w postaci Presidenta Harry II + dowolnej marki ML-145 testowałeś? Za słabe?
4um

Re: Kupno CB

Post autor: 4um »

Ja mam Sirio Omega 3 i johny II jest ok.
Odnośnie uchwytu, to zapewne jeśli kupimy najtańszy to pewnie uszkodzi lakier, ale z lepszymi uchwytami raczej takich problemów niema ( poza miajescami gdzie wkręty muszą mieć styk z gołą blachą oczywiście ).
Poza tym magnes też zostawia ślady jeśli nie mamy naklejonej folii.
Ostatnio zmieniony 16 gru 2011, o 09:15 przez 4um, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maniek_ls400
Lex Master
Posty: 1478
Rejestracja: 7 cze 2011, o 23:19
Model Lexusa: W221 S500
Skąd:: Piaseczno
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: maniek_ls400 »

michal_5000 pisze:A takie dość klasyczne combo w postaci Presidenta Harry II + dowolnej marki ML-145 testowałeś? Za słabe?
Anteny ML-145 miałem 2 i dopóki nie kupiłem magnesu trzymającego całą powierzchnią (tak jak dzisiejszy Sirio) antena potrafiła sfrunąć z bagażnika przy 'ciut' wyższej prędkości autostradowej. Sam uniden520 jest w miarę OK, nie mam z nim problemów. Presidenta potestuję jak będę miał możliwość pożyczyć od kogoś na wyjazd w trasę - w mieście się nie da przetestować żadnego radia :(
Mariusz M.
Sprzedam części do LS430 2001 President Tel. 606-103-211
Awatar użytkownika
granatowy
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 8 lis 2012, o 14:37
Model Lexusa: lexus
Skąd:: warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: granatowy »

Odświeżę temat, bo zastanawiam się nad zakupem CB. Co możecie polecić do 7 stówek?
Awatar użytkownika
lubelak88
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 8 sie 2012, o 19:07
Model Lexusa: lesia200
Skąd:: lublin
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: lubelak88 »

Kolego w tej kwocie jest duży wybór więc ciężko coś polecić ja koledze za chyba nie całe 500zl kupiłem i super chodzi ,sam jeździłem i nie mam żadnych zastrzeżeń ,tylko antena krótką jak mało miejsca w aucie ,a mała znowu mniej wylapuje ale się mieści wszędzie ale są sztywne i łatwo złamać jak się nie dba,a dużo jest gietka tak jak wspominalem,sam mam midlana z długa antena alana i jest nie do dozdarcia dwa razy bezpiecznik poszedł i wymiana i dalej chodzi;-)
Awatar użytkownika
Adek21
Lex user
Posty: 47
Rejestracja: 12 lis 2012, o 17:36
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Mielec
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: Adek21 »

jak ci sie uda dorwac unidena 520 to kupuj odrazu :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości