Android i oryginalna kamera

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Jarri
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 11 sty 2020, o 19:47
Model Lexusa: RX 350
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Android i oryginalna kamera

Post autor: Jarri »

Witajcie.
Padł mi jakiś czas temu panel z ekranem w lexie, a że to amerykaniec, to był problem z kupnem używki, więc zdecydowałem się na zakup androida z chin.
Cenowo wyszło to samo, co używka ze stanów.
I tu mam takie pytanko, wie ktoś może, czy da się ( a jeśli tak, to jak) podłączyć do tego oryginalną kamerę cofania, bo taką mam w swoim rx.
Dostałem z tym nową kamerę i okablowanie, ale nie bardzo uśmiecha mi się ciągnąć kabel przez całe auto.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Android i oryginalna kamera

Post autor: q3_ »

Hej, pytałem o to kilku dostawców z Ali i prawie wszyscy twierdzili że oryginalnej kamery nie obsługuje.

Wysłane z mojego F1 przy użyciu Tapatalka
Jarri
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 11 sty 2020, o 19:47
Model Lexusa: RX 350
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: Android i oryginalna kamera

Post autor: Jarri »

Dzięki, tego się obawiałem. Trzeba będzie się pobawić z kablami.
Janek22
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 17 maja 2021, o 05:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Android i oryginalna kamera

Post autor: Janek22 »

Oryginalna pewnie jak każda inna ale pewności nie mam, tylko trzeba by znaleźć z przodu kabelki, które są do niej podłączone. Szukałbym w Google pod hasłami "camera radio pinout lexus rx", "cable wiring harnes" czy coś w tym stylu, żeby sprawdzić które to. Mnie niedługo w ISie czeka instalacja, zobaczę jak to u mnie będzie wyglądało. Producent zapewnia, że wszystko to co do tej pory będzie działało tak jak wcześniej. Teoretycznie np tu można podejrzeć, które to kable: https://www.ebay.pl/itm/252275671625?ha ... Sw-FZXkcCq Nie wiem czy takiego adaptera, o ile pasuje do tego samochodu, bym nie zmodyfikował, żeby było wyjście z kamery.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Android i oryginalna kamera

Post autor: q3_ »

Może to i jakieś wyjście. Ja to mam wrażenie że sprzedawcy tych urządzeń nie wiedzą dokładnie jak one działają bo często wykręcają się od odpowiedzi albo właśnie twierdzą że wszystko będzie działać jak w oryginale. Kilku już pytałem ale żaden nie odpowiedział konkretnie na wszystkie pytania. Wniosek taki że trzeba poeksperymentować żeby się dowiedzieć. Daj znać jak już ogarniesz tematy.

Wysłane z mojego F1 przy użyciu Tapatalka
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Android i oryginalna kamera

Post autor: q3_ »

Jarri, udało Ci się może temat ogarnąć? Właśnie nabyłem chiński wynalazek z Androidem i instrukcja nie pasuje do rzeczywistości jeśli chodzi o podłączenie kamerki cofania.

EDIT:
Podrążyłem trochę i majfriend z Chin potwierdził że oryginalnej kamery nie da się tak po prostu podłączyć. Pewnie kombinując trochę byłoby to możliwe (konwertowanie sygnału wideo i przechwycenie gdzieś sygnału włączenia biegu wstecznego) ale chyba po prostu podłączę kamerkę dostarczoną w zestawie - wygląda mi to na prostsze rozwiązanie. Trochę przeraża mnie przeciąganie kabla od bagażnika do konsoli, jeśli ktoś przerabiał i ma dobry sposób na to, to proszę o info.
Janek22
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 17 maja 2021, o 05:59
Model Lexusa: IS 300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Android i oryginalna kamera

Post autor: Janek22 »

@Jarri @q3_ U siebie ogarnąłem temat. Wyglądało to tak jak tu: https://youtu.be/vAZ0AXPHneQ?t=542 Tylko gość na początku coś źle podłącza ale po chwili się poprawia. Po podłączeniu nie miałem obrazu z kamery. Musiałem zmienić ustawienie mniej więcej tak: Ustawienia (Settings) -> Reverse -> Oryginal camera. Mimo, że nie mam podobno oryginalnej kamery. Gdzieś na forach widziałem, że niektórzy w ustawieniach mieli CVBS czy coś w tym stylu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości