Radio 2din do GS mk2

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Radio 2din do GS mk2

Post autor: legato97 »

krystian51088 pisze:Jeżeli planujesz kupić radio 2 DIN to polecam PIONEER-a, sam posiadam to radyjko model avh-5500bt i w IS-ie grało znakomicie w porównaniu do oryginalnego. Teraz planuje go założyć do GS-a, ale jeszcze muszę sprawdzić czy ramka z poprzedniego auta przypasuje, czy też będzie trzeba dokupić dedykowaną do tego modelu.

A z innej beczki to powiedzcie mi, czy jak wyrzucę oryginalne radio z navi, to podłącze panel klimy ? (chodzi o sterowanie i kostki)
Ramka oczywiscie musi dedykowana do modelu. Z dzialaniem klimy to nie wiem jak sobie poradzisz i czy w ogole jakos ktos to ogarnal. Kable trzeba ciac chyba, ze kupisz dosc drogie przejsciowki. No i jednak zainwestowal bym w ten wzmacniacz ktory to dobrze napedzi, a nie bedziesz radyjko pilowal. Zastanow sie czy nie lepiej podlaczyc sie pod ori ekran i tez miec wszystko. Tak jak zrobil to u nas np Lex. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Radio 2din do GS mk2

Post autor: akira »

Tak, tak małe sprostowanie...moja uwaga odnośnie bezkolizyjnego podpięcia klimy przy podłączaniu innego radia dotyczyła wersji modelu bez navi...czyli takiej jak ja mam. Przyznam się, ze nie wiem czy nię będzie schodów w wersji z wyświetlaczem.
Dzięki legato97 :)
Nooo i bez zewnętrznego wzmacniacza różnica w jakosci dźwięku jest zauważalna na korzyść fabrycznego audio.
krystian51088
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 5 lis 2012, o 12:47
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Zagórze k/Chrzanowa
Kontakt:

Re: Radio 2din do GS mk2

Post autor: krystian51088 »

Ramka faktycznie nie pasuje, bo brakuje 1 cm z szerokości. To z panelem klimy mnie zmartwilście, bo teraz kupić dla eksperymentu to mi nie bardzo pasuje, ale pewnie nie będę miał wyjścia. Na pewno wolałbym ze wzmacniaczem podpiąć, ale jak będzie za dużo schodów to ominę go :-) Na dzień dzisiejszy dźwięk z oryginalnego radia mi nie pasuje, brak czystego dźwięku. Wiem że głośniki na pewno zostaną, bo nie są wykończone, tylko lepszy korektor dźwiękowy potrzebny do nich. Jeżeli znajdę przejściówkę do 120 zł i wiem że będzie to grało jak należy, to jednak warto zainwestować pieniążki. A jak kolega podłączył się do ekranu ? Podpinał się do wtyczki z dvd w bagażniku ?
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Radio 2din do GS mk2

Post autor: muzz »

zaczynam się powoli zastanawiać nad wymianą radia fabrycznego na coś innego...
nie wiem jeszcze czy 1 czy 2 din...
teoretycznie nie potrzebuję dużego radia z wyświetlaczem...
pierwszym krokiem jest zakupienie odpowiedniej ramki do konsoli...
możecie podpowiedzieć czy te z linków poniżej będą pasowały?

1DIN
http://allegro.pl/ramka-radiowa-lexus-g ... 95546.html
http://allegro.pl/adapter-ramka-montazo ... 75012.html
2DIN
http://allegro.pl/ramka-radiowa-lexus-g ... 60536.html

w każdej aukcji piszą, że tylko do 2001 czyli do przedlifta...
mój jest z 2001 ale już polift...
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Tak wszystkie ramki sa ok. Nie ma roznicy czy lift czy nie.
muzz
Lex Driver
Posty: 521
Rejestracja: 4 kwie 2015, o 20:44
Model Lexusa: IS200
Skąd:: WWA
Kontakt:

Re: Radio 2din do GS mk2

Post autor: muzz »

dzięki :piwo:
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Radio 2din do GS mk2

Post autor: Yarecki »

Jak ktoś reflektuję to mam Pioneera AVH 4400 BT w bardzo ładnym stanie.
Oddam w sensownych pieniądzach :pijak:
Michal84
Lex user
Posty: 162
Rejestracja: 7 lis 2016, o 20:59
Model Lexusa: LS 430 lift
Skąd:: Tarnowskie gory
Kontakt:

Re: Radio 2din do GS mk2

Post autor: Michal84 »

Witam
Szukam radia 2din plus ramka
Ramki widziałem na Allegro po 150zl będzie ona pasować do każdego 2din to taki standard?
I teraz kwestia subwoofera ori z bagola da radę go normalnie podłączyć pod radio 2din skoro one maja 4x45w zazwyczaj?
I jaka wyglada kwestia anteny wysuwanej czy pod takie radio ona tez będzie działać wysuwać się
Dziękuje :smile:
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Radio 2din do GS mk2

Post autor: legato97 »

Antena normalnie bedzie dzialala. Do suba bedzie potrzebny wzmacniacz dodatkowy. Ale najlepszym rozwiazaniem jest pogonienie wszystkiego nowym wzmacniaczem lub dwoma.
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Radio 2din do GS mk2

Post autor: Yarecki »

Michal84 pisze:Witam
Szukam radia 2din plus ramka
Ramki widziałem na Allegro po 150zl będzie ona pasować do każdego 2din to taki standard?
I teraz kwestia subwoofera ori z bagola da radę go normalnie podłączyć pod radio 2din skoro one maja 4x45w zazwyczaj?
I jaka wyglada kwestia anteny wysuwanej czy pod takie radio ona tez będzie działać wysuwać się
Dziękuje :smile:
Mam pioneera który kurzy się w szafie a jest jak nowy - w dobrym pieniądzu oddać mogę,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości