[LS400] Wzmacniacz

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS400] Wzmacniacz

Post autor: laredo »

Nie bardzo rozumiem pytanie, ale wiem że kupiłem kostkę ISO do głośników ( radio posiadało dwie jedną od zasilania prądem drugą z wyjściami na głośniki), na kartce wypisałem sobie oznaczenia kolorami i z której kostki wychodzą głośniki, no i wpinałem się. Mam źle podłączoną antenę ale olewam to troszkę. Problem w tym że LS fabrycznie ma zrobione tak że antena wychodzi tylko wtedy gdy gra radio a podczas przełączenia na CD czy kasetę chowa się. U mnie po włączeniu radia antena wychodzi ale chowa się dopiero po wyłączeniu silnika, to troszkę nie tak jak chciałem ale już mi się nie chce grzebać.
Awatar użytkownika
Wombat
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 3 paź 2010, o 02:14
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wawa Traktorówek
Kontakt:

Re: [LS400] Wzmacniacz

Post autor: Wombat »

Formalnie to radio ma 4 kostki.
jeżeli kupiłeś kostke ISO-Toyota do głośników to w tej kostce to kupiłeś taką jak ta z mojego zdjęcia.
Problem w tym że w takiej kostce ISO<>10+6toyota nie ma wcale sygnału który idzie na wzmacniacz. Na głośniki tak a na wzmacniacz nie.
Jeżeli nie miałeś Nakamichi tylko Base Sound System to twoje radio z tyłu wyglądało tak:
Obrazek
i jeżeli kupiłęś taką kostke jak ta dodana do zdjęcia to jak widzisz kostki/sygnału subwoofera to ona nie obejmuje. Wiec jeżeli jakoś sie nie wdrutowałeś w tą przelotke z jeszcze jednej 6pin kostki (choć nie wiem jak dobrałeś kolory kabli do kanałow i mas) to twój sub wedle wszelkich znaków na niebie i ziemi - nie gra.
Problem w tym że LS fabrycznie ma zrobione tak że antena wychodzi tylko wtedy gdy gra radio a podczas przełączenia na CD czy kasetę chowa się
Nie. To nie jest kwestia LS-a tylko radia które albo podaje prąd na niebieski (remote) kabel zawsze kiedy jest włączone lub tylko wtedy kiedy gra radio. Stąd dwa sygnały remote - jeden do anteny a drugi do anteny i wzmacniacza. Bo to jest jeszcze wymyśłone tak że sygnał "remote" musi docierać też do wzmacniacza aby sie "obudził". W chwila wyłaczenia radia zanika sygnał "remote", chowa sie antena i wyłącza wzmak dzięki czemu nie żre prądu i rano masz akumulator.
________________________________________________________
a LS łyka Obrazek
Awatar użytkownika
laredo
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 31 paź 2010, o 11:11
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Zawiercie
Lokalizacja: Zawiercie
Kontakt:

Re: [LS400] Wzmacniacz

Post autor: laredo »

Wombat ja przerabiałem to domowym sposobem, moje radio ma 2 wyjścia : jedno podwójne ISO oraz RCA. Nie miałem żadnych przejściówek. Dokupiłem dwie kostki ISO - to co są na twoim foto czarna i brązowa, jedną podłączyłem pod zasilania i te inne pierdoły drugą pod głośniki w drzwiach - 4 szt. Te głośniki nie są puszczone przez wzmacniacz bo na razie nie mam kasy na niego, przez wzmacniacz ten fabryczny idzie sub. Wyjście na sub mam na RCA więc tam go podczepiłem :). Jak to robiłem ? W kostkach które podczepiane były do fabrycznego radia wyszukiwałem odpowiednie kable, odcinałem je i do tych końcówek montowałem miedziane wtyczki, które podpinałem do kabli z kostki ISO. Wszystko zabezpieczone jest rurkami termokurczliwymi. Proste ? owszem, nieprofesjonalne ? być może, skuteczne ? jak najbardziej bo gra :dirol: Jak będę jeszcze coś tam grzebał i zdemontuję radio zrobię foto jak to wygląda.
Awatar użytkownika
Wombat
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 3 paź 2010, o 02:14
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wawa Traktorówek
Kontakt:

Re: [LS400] Wzmacniacz

Post autor: Wombat »

no to jest jakaś metoda. Wp+ do środkowego Wp- do masy i AMP do remote żeby sie podnosił. Zasadniczo nie taki był plan ale gra :)
________________________________________________________
a LS łyka Obrazek
Awatar użytkownika
Wombat
Lex user
Posty: 159
Rejestracja: 3 paź 2010, o 02:14
Model Lexusa: LS 400
Skąd:: Wawa Traktorówek
Kontakt:

Re: [LS400] Wzmacniacz

Post autor: Wombat »

no i szczęśliwie po szybach, lakiernikach i innych trudnościach jestem na 50% zaawansowania - tzn kupiłem i podłączyłem jednostke sterującą.

ponieważ jak sie okazało chinol ma wbudowany też tuner TV to "przelotka ISO rozrosła sie o podpięcie zasilania do wzmacniacza antenowego.
jest podpięty po " + po stacyjce" wiec jak przekręce kluczyk to nie ciągnie prądu (dla mnie to ważne bo w zasadzie teraz wytaczam go raz w tygodniu żeby poganiał).
Finalne przelotka wygląda tak:

Obrazek
- czarna i brązowa kostka to wtyki ISO
- szara 10 pin i szara 6 pin to do fabrycznej instalacji toyoty
- biała 6 pin na czarnych kablach to sygnał symetryczny po transformatorach separujących z adaptera SLA-20 na sub (niebieska kostka 6 pin w lexie)
- najmniejsza biała to plus i minus na wzmak antenowy do TV

tuner TV co prawda nie jest DVBT wiec podziała jeszcze z półroku ale nie mogłem sobie nie podłączyć :)

Radio wybrałem z najwiekszym możliwym LCD jaki mogłem znaleźć, bez mechanicznych potencjometrów,bez wentylatorów (przynajmniej bez widocznych), na dwie karty SD (navi i multimedia). Gra zadziwiająco przywoicie i czysto. Spodziewałem sie czegoś gorszego a to wcale nie razi uszu. 1370 utworów z karty SD indeksuje w 5 sekund a karta demonem prędkości nie jest - zwykły kingston.
Musi mieć całkiem przyzwoity wzmacniacz bo głośniki grają zupełnie inaczej. Lepiej niżna fabrycznym i lepiej niżna blaupunkcie który był do tej pory.
grafika w Igo primo i automapie daje rade nawet z 3D przy 800x480. Widać że to jej max ale daje rade. BT sie ożenił z nokią bez kwękania, można po A2DP puszczac muze wprost z telefonu. Liczyłem na wieksze schody a wyszło całkiem fajnie.

Jeszcze bez ramki maskującej wyglądało to tak:
Obrazek

tutaj z ramką ale bez panela klimy.

Obrazek

nie wiem jak z trwałością ale jeżeli chodzi o jakość generowanego dzwięku i sensowność konstrukcji to tenpingwing 9903 wypada całkiem dobrze
________________________________________________________
a LS łyka Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości