Kamera cofania??? [IS 200]

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kamera cofania??? [IS 200]

Post autor: akira »

Ostatnio wykosztowałem się na nowe radio do mojego IS-a, wybór padł na JVC ( http://www.jvc.pl/product.php?id=KW-AVX740E&catid=0 )
Ogólnie jestem mega zadowolony z radia, w połączeniu ze wzmacniaczem i skrzynią z poprzedniego auta na ten moment więcej mi nie trzeba.
Jest możliwość podpięcia do radia kamery cofania. Biorąc pod uwagę lotkę na bagażniku i zadarty tył auta gadżet bardzo przydatny. I tu moje pytanie...
Czy ktoś już montował coś takiego u siebie ? Chodzi mi o dwie sprawy. Czy możecie mi polecić jakiś konkretny model takiej kamerki, na co zwracać uwagę przy wyborze?
Przejrzałem kilka ogłoszeń na allegro i jest wiele ofert...są z jakimiś diodami na podczerwień, o różnych kształtach i sposobach montażu, rozdzielczości, jakieś przetworniki tam są itp... może ktoś już przerabiał podobny temat, albo bardziej się ode mnie na tym zna? I jaką tu rolę odgrywa cena ?
Kolejną rzecz o którą chciałbym zapytać, to miejsce montażu, znalazłem coś takiego...
http://allegro.pl/kamera-cofania-lexus- ... 65625.html konkretnie Model T019 i byłoby to rozwiązanie najmniej inwazyjne. Zastanawia mnie cena i jakość kamery. Czy przypadkiem bardziej nie płacę za prostotę rozwiązania i za obudowę oświetlenia tablicy. Zależy mi aby nie niszczyć zderzaka ani lakieru klapy auta. Mam też do naprawy pękniętą od dołu tą listwę w której mocowane jest oświetlenie tablic, może przy odrobinie fantazji i z użyciem dremela coś by tam udało się upakować? Zapraszam do rozmowy i pozdrawiam. :biggrin2:
Awatar użytkownika
inger
Lex user
Posty: 25
Rejestracja: 15 paź 2010, o 23:37
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Kamera cofania??? [IS 200]

Post autor: inger »

Kupiłeś ?
Też szukam , przy czym same proste kamery to "pikuś" , są takie jak znalazłeś z montażem w miejsce lampki podświetlającej rejestrację , druga sensowna wersja to montaż w ramkę tablicy rejestracyjnej . Dalej jest wybór kabel ciągniemy do ekranu albo do nadajnika bezprzewodowego który radiem nadaje obraz do ekranu . I tu dotykamy strony odbiorczej , ty kupiłeś juz radio z wejsciem video wiec temat jest prosty. Ja chciałem podejśc pod ekran fabrycznej nawigacji i sie teoretycznie da ale ... trzeba kupic za 250 $ tzw. red boxa żeby przekonwertował composite vide na format rozumiany przez nawigację - nieopłacalne. Ponadto proste kamery to jedno a fajne kamery to drugie, fajne rysują linie pomocnicze do parkowania , idealnie jakby to sprząc z czujnikami parkowania ktore by wyswietlały wskazania na tym samym ekranie , co myślisz o takim all in one'ie ?
Awatar użytkownika
akira
Lex user
Posty: 133
Rejestracja: 3 sty 2011, o 06:22
Model Lexusa: GS 300 w najszybszym kolorze ;)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kamera cofania??? [IS 200]

Post autor: akira »

Też mam fabryczną Navi ale z mojego modelu z 99r. za dużo pożytku nie miałem. Po podłączeniu nowego radia, została mi bodajże jedna kostka od starego radia nie przewidziana w wiązce ISO. I było to prawdopodobnie podłączenie Navi do radia, bo od tamtego czasu nawigacja się nie załącza...no chyba, że coś źle złożyłem. Ale i tak będzie wymieniana :biggrin2:
Wracając do tematu, to widziałem, że spora ilość modeli tych kamer ma te linie pomocnicze. Zawsze po założeniu, albo w trakcie regulacji ewentualnego kąta nachylenia (jeśli się da) można zrobić pomiar za autem co aby mieć jakieś odniesienie. Np. pierwszą linię ustawić w odległości 50 cm od zderzaka. Wiem, wiem teoretyzuję.
Widzę, że podobnie jak ja jesteś z Łodzi. Zawsze można zrobić mini spocik regionalny i przy okazji obgadać temat przy Lexusach :dance3:
Aha...kotoś mi mówił, że nie był za bardzo zadowolony z kamerki w tablicy rejestracyjnej.
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kamera cofania??? [IS 200]

Post autor: michal_5000 »

Panowie, jeśli chodzi o kamerki - to mój znajomy ostatnio zmontował coś takiego i opisał procedurę. Byc może znajdzie się tam jakieś info, które Was zainteresuje (o ile nie żywicie organicznej odrazy do aut innych niż Lex :lol: )
http://e38e39.pl/zrob-sam-elektryka/kam ... -t430.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości