Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
maciekwalczak2
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2019, o 07:59
Model Lexusa: IS250 Prestige
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: maciekwalczak2 »

Z drugiej strony IS nie jest flagowcem :wink: myślę, że gdyby dla porównania wziąć nagłośnienie projektowane w nowym LS-ie albo ES-ise to zmiotłoby z ziemi wiele innych konstrukcji CA dostępnych na rynku u konkurencji :stary:
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: carinus »

Może i nie jest flagowcem,co nie oznacza że musimy słuchać kiepskiej jakości dźwięku.Wygłuszenie drzwi nie istnieje i można tutaj coś faktycznie poprawić.
Awatar użytkownika
Bird
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 9 sty 2017, o 21:50
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: Bird »

maciekwalczak2 pisze:Z drugiej strony IS nie jest flagowcem :wink: myślę, że gdyby dla porównania wziąć nagłośnienie projektowane w nowym LS-ie albo ES-ise to zmiotłoby z ziemi wiele innych konstrukcji CA dostępnych na rynku u konkurencji :stary:
jeździłem trochę nowym LS'em w wersji omotenashi i powiem szczerze że jakoś nie zrobił na mnie mega wrażenia dźwięk mimo że tam głośniki są napakowane wszędzie łącznie z podsufitką :)
Mimo wszystko oczywiście gra zdecydowanie lepiej niż w 10 letnim IS
maciekwalczak2
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2019, o 07:59
Model Lexusa: IS250 Prestige
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: maciekwalczak2 »

Rozumiem, czyli reasumując, jeżeli nie chcemy ingerować za bardzo w wiązke, pozostaje nam korekcja dźwięku z użyciem procesora DSP oraz poprawa akustyki drzwi przy vzym to drugie określilbym jako priorytet i pierwszy krok do poprawy jakości brzmienia, bo nawet najlepszy głośnik zagra nijak w marnym środowisku ;) podobnie jak z hifi, 70% dobrego brzmienia systemu to prawidłowa akustyka pomieszczenia :wink:
maciej_1902
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 15 sty 2017, o 16:51
Model Lexusa: Is 350 f sport awd
Skąd:: poznań
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: maciej_1902 »

Mam ML w is 350 i... Pewnie byłbym zadowolony gdybym wcześniej nie słyszał ML w 2018 RX...gdzie dźwięk powalał na kolana.
W is jest po prostu dobrze... Ale wciąż warto dopłacić
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: carinus »

Kupiłem maty butylowe i piankę do terenówki,ale użyję ich najpierw do IS-a,zobaczę jak to zadziała.Później kolejne zmiany,aż do skutku.

Maciej-musimy się kiedyś spotkać i porównać brzmienia na tym samym nośniku,jestem często w Poznaniu.
Ostatnio zmieniony 12 sie 2019, o 17:49 przez carinus, łącznie zmieniany 1 raz.
maciekwalczak2
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2019, o 07:59
Model Lexusa: IS250 Prestige
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: maciekwalczak2 »

Napisz jakie przyniesie efekty, bo sam z czasem zabiorę się za taki zabieg :dance3: niestety, chyba będzie trzeba :smile:
maciej_1902
Lex user
Posty: 34
Rejestracja: 15 sty 2017, o 16:51
Model Lexusa: Is 350 f sport awd
Skąd:: poznań
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: maciej_1902 »

Ok
Awatar użytkownika
sek300
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 19 paź 2017, o 07:32
Model Lexusa: IS250, RC200t
Skąd:: Lubuskie
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: sek300 »

Panowie wykleiłem matami butylowymi drzwi. Efekt jest niesamowity. Drzwi jak od sejfu niestety przybyło po parę kilo. Zamykanie dźwięk w końcu jak w prawdziwym aucie. Jest ciszej przy prędkościach do 120. Potem niestety szumu wiatru nic nie pokona. No i najważniejsze audio nie mam ML instalacja 13 glosnikow ale jakość dźwięku poprawiła się niesamowicie w końcu można ustawić basy nie ma rezonansu. Dźwięk jest naprawdę czysty. Polecam każdemu roboty mniej więcej 3-4 godziny na drzwi ale jestem zadowolony.
maciekwalczak2
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2019, o 07:59
Model Lexusa: IS250 Prestige
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: maciekwalczak2 »

Łał :D To nieźle! Ja też powoli przymierzam się do zakupu mat i pianek, będzie grzebane :biggrin2: Co do szumu wiatru to możesz spróbować albo wymienić uszczelki, albo wypełnić je sznurkiem z mikrogumy, na pewno pomoże :ok: Ja natomiast znalazłem ciekawy wpis w książce technicznej dotyczący systemów w Lexusie, z którego wynika, że w systemie 13 głośnikowym są pi 3 głośniki w każdych drzwiach i subwoofer, nie ma głośnika w desce rozdzielczej :wink:
Załączniki
Glosniki.PNG
Glosniki.PNG (95.67 KiB) Przejrzano 3474 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości