Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
maciekwalczak2
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2019, o 07:59
Model Lexusa: IS250 Prestige
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: maciekwalczak2 »

Nie do końca :smile: w tylnych drzwiach znajdują się jedynie po dwa głośniki, wysokotonowy i średnio- niskotonowy, kratka znajdująca się na środku to jedynie atrapa :wink:
r65
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 22:25
Model Lexusa: 2010 IS250 AWD
Skąd:: Duczki
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: r65 »

Schemat i parametry głośników systemu Mark Levinson w ISach:
Obrazek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: carinus »

maciekwalczak2 pisze:Nie do końca :smile: w tylnych drzwiach znajdują się jedynie po dwa głośniki, wysokotonowy i średnio- niskotonowy, kratka znajdująca się na środku to jedynie atrapa :wink:
Jednak u mnie są 3 głośniki w tylnych drzwiach.Mam zdjęte boczki i mogę zrobić fotkę jak to wygląda,gwizdek zamocowany jest do tapicerki a średni i niski do blachy drzwi.Wszystkich głośników mam 15szt. bo na półce są 2szt.
maciekwalczak2
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2019, o 07:59
Model Lexusa: IS250 Prestige
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: maciekwalczak2 »

Ouuu, to ciekawe, może ktoś już wcześniej coś tam robił? A możesz wrzucić zdjęcie jak to wygląda?
r65
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 22:25
Model Lexusa: 2010 IS250 AWD
Skąd:: Duczki
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: r65 »

Masz albo 2 w drzwiach i 2 na półce albo 3 w drzwiach.
Inaczej się nie da podłączyć bez grzebania.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: carinus »

Fotki głośników w tylnych drzwiach.Na półce są dodatkowo 2 szt.
[Obrazek

Obrazek][/url]
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: gmiter »

U mnie jest tak samo. Tył i przód drzwi po 3 głośniki plus w półce 2.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: carinus »

Głośników nawrzucali ale jakość dźwięku nie powala.Avensis T25 z Pionkiem AVIC 2DIN grał podobnie lub nawet delikatnie lepiej,biorąc pod uwagę zakres odtwarzanych częstotliwości.Mam ktoś wiedzę co jest najsłabszym ogniwem w całej instalacji audio?Co można zmienić żeby to poprawić.Mam system ML w RX,ale cudów tam nie słychać nawet na nagraniach DVD z koncertem w DD.
Ten samochód ma u mnie zapewnione dożywocie,tak jak poprzedni IS który jest dawcą serducha i mam zamiar trochę doinwestować niektóre rzeczy dające radochę podczas jazdy.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: gmiter »

Na moje to minusem w systemie Pioneer jest brak konkretnej edycji ustawień dźwięku i warto jak wyżej pisałem zaopatrzyć się w cyfrowy DSP. Druga sprawa to wzmacniacz ale większą robotę zrobi porządna korekcja z poziomu PC z pomiarem dobrym mikrofonem. W XC90 mam system Premium Audio i chyba 12 głośników -gra to o niebo lepiej niż w Lexie, nawet dużo lepiej od ML. Ale tam jest świetna przestrzeń no i wysterowanie dźwięku cudo.
maciekwalczak2
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 19 lip 2019, o 07:59
Model Lexusa: IS250 Prestige
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Różnica między trzema systemami audio w IS 250

Post autor: maciekwalczak2 »

Faktycznie system ML w Lexusie no powiedzmy jest ok. Moje wrażenie jest takie, że gra to dobrze, i widzę pewną przewagę miedzy innymi systemami, mianowicie ML nie męczy słuchu podczas jazdy. Ilość podawanych impulsów dźwięku jest na idealnym poziomie dzięki czemu słuchanie muzyki na długich trasach nie męczy. Można powiedzieć, że system gra bardzo płasko i faktycznie tak jest! Jak zrobimy sobie pomiar pasma to wyjdzie niemalże płaska charakterystyka. Podobnie jest z kolumnami w naszych salonach. Wymieniając kolumny szukamy pewnych niuansów, pięknie wybrzmiewających talerzy, dobrej przestrzeni, idealnego wokalu, po czym dochodzimy do momentu, że znajdujemy kolumny które na pierwszy "rzut ucha" nie powalają, ale z czasem okazuje się, że zaczynamy słuchać na nich nie niuansów ale muzyki jako całokształt, bo grają one poprostu naturalnie i pięknie! Może właśnie o to chodziło twórcom systemu i może właśnie w tą stronę powinniśmy szukać wyjątkowości ML? Nie wiem, ale spróbować warto. Wiem natomiast, że jeżeli chcemy coś więcej w ML poprawić to kończy się to grubą ingerencją w wiązke. Faktycznie pewnym rozwiązaniem jest wstawianie DSP tak jak kolega wyżej powiedział i poprostu przestrojenie zestawu pod siebie i z tego co coraz częściej zauważam przydałby się "normalny" subwoofer, czyli jakiś porządku closed bo oryginalny jest lekko ospały i nieprecyzyjny. Generalnie to jest potencjał żeby zrobić coś konkretnego bo baza sama w sobie jest dobra. Udało mi się jeszcze wyczytać że dobre rezultaty daje wytłumienie drzwi, bo oryginalne wytłumienie drzwi w IS nie powala. Porzadne maty butylowe i usztywnienie konstrukcji drzwi powinny dać ciekawy rezultat :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości