[IS200] Wymiana oryginalnego radia

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana oryginalnego radia

Post autor: carinus »

Uzywam w carinie własnie takiego pionka z serii MEH 9000,tyle ze z napędem Mini Disc bo są tańsze z racji uzywanego formatu napędu,w komplecie zmieniarka i 2 magazynki.Został mi jeszcze MEH 4200 i jego wsadze do schowka w lexie i podłączę pod wewnętrzny wzmachol.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana oryginalnego radia

Post autor: Damian87 »

mogę dodać tyle że przy wyjmowaniu radia warto ranty tapicerki obkleić taśmą, taką jak do malowania. Niestety przekonałem się o tym po fakcie :(
nie wiem czy coś da sie zrobić z tymi pościeranymi rantami :ireful3:
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana oryginalnego radia

Post autor: Damian87 »

...polerka do paznokci znacznie łagodzi sprawe :)
elcede
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 31 paź 2012, o 10:55
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Siedlce
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana oryginalnego radia

Post autor: elcede »

Odświeżę trochę temat. Mam radyjko seryjne wyprodukowane przez Fujitsu (fotka tutaj: https://www.dropbox.com/s/480r77hekjhm6 ... .56.23.jpg). Padła oczywiście zmieniarka. Reszta czyli radio i kasety działają. Tylko chciałem odpiąć samą zmieniarkę, żeby nie mieliła przy odpalaniu auta, ale po wyciągnięciu okazało się, że wchodzą tam tylko 2 wtyczki: 1 do głośników (prawdopodobnie bo po jej odpięciu nie było nic słychać) i druga to chyba zasilanie bo po odłączeniu radio się w ogóle nie włączało.
Teraz mam zamiar kupić narazie tą kasetę z kablem, żeby sobie puszczać muzykę z telefonu (bo to co w radiu leci to samo dziadostwo). Zastanawiam się ile by kosztowała naprawa tej zmieniarki (wypluła 2 płyty i przy próbie wyjęcia 3ciej już waliła błędem).
Z jednej strony oryginalne radio ładnie się komponuje. Z drugiej może by wstawił jakieś centrum multimedialne z nawi, jeśli naprawa będzie bardzo kosztowna.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Odp: [IS200] Wymiana oryginalnego radia

Post autor: legato97 »

Zrob jak wszyscy i kuo zmieniarke usb....
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana oryginalnego radia

Post autor: janasek »

elcede pisze:...Teraz mam zamiar kupić narazie tą kasetę z kablem, żeby sobie puszczać muzykę z telefonu (bo to co w radiu leci to samo dziadostwo). ...
Jakość dzwięku z tego adaptera jest raczej słabiutka. Zmieniarka USB jest najlepszym rozwiązaniem tyle że kosztuje kilka stówek w stosunku do adaptera za kilkakanscie złociszy. :)
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana oryginalnego radia

Post autor: Travis »

janasek pisze:
elcede pisze:...Teraz mam zamiar kupić narazie tą kasetę z kablem, żeby sobie puszczać muzykę z telefonu (bo to co w radiu leci to samo dziadostwo). ...
Jakość dzwięku z tego adaptera jest raczej słabiutka. Zmieniarka USB jest najlepszym rozwiązaniem tyle że kosztuje kilka stówek w stosunku do adaptera za kilkakanscie złociszy. :)
Ja tam lece na kasetce od 2 lat i jakoś żyje. Jakość nie jest taka tragiczna ;) choć nie powiem chętnie bym posłuchał jak ten harman/kardon gra płytkę a nie jakieś tam mp3 128 kb/s. Flac już sprawdzałem ale kasetka niestety ogranicza :najper:
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana oryginalnego radia

Post autor: Damian87 »

Travis pisze:
janasek pisze:
elcede pisze:...Teraz mam zamiar kupić narazie tą kasetę z kablem, żeby sobie puszczać muzykę z telefonu (bo to co w radiu leci to samo dziadostwo). ...
Jakość dzwięku z tego adaptera jest raczej słabiutka. Zmieniarka USB jest najlepszym rozwiązaniem tyle że kosztuje kilka stówek w stosunku do adaptera za kilkakanscie złociszy. :)
Ja tam lece na kasetce od 2 lat i jakoś żyje. Jakość nie jest taka tragiczna ;) choć nie powiem chętnie bym posłuchał jak ten harman/kardon gra płytkę a nie jakieś tam mp3 128 kb/s. Flac już sprawdzałem ale kasetka niestety ogranicza :najper:
a właśnie tak z ciekawości, we wszystkich :LEXUS: był sprzęt harmana?
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana oryginalnego radia

Post autor: Travis »

chyba nie bo później montowali mark levinson
elcede
Lex user
Posty: 37
Rejestracja: 31 paź 2012, o 10:55
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Siedlce
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana oryginalnego radia

Post autor: elcede »

Heh zapomniałem zaznaczyć powiadamianie na maila o nowych postach i przegapiłem te odpowiedzi :)
Kupiłem już kasetkę za 12 zł. Sprawdziłem i działa, jak na moje ucho to bardzo ładnie gra (lepiej niż te dziadowskie stacje radiowe). I myślę że narazie to wystarczy. Teraz zastanawiam się nad dobrym uchwytem na telefon. Te na szybę to jednak takie średnie są i wolałbym coś na stałe, zwłaszcza że już raz zdejmowałem całą konsolę.
Macie jakiś pomysł gdzie i jak najlepiej coś takiego zamocować? Ja myślałem żeby przykręcić do górnej prawej śruby którą się przykręca radio z panelem klimatyzacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości