[IS200] adapter bluetooth

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
lorak
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 3 gru 2014, o 12:17
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] adapter bluetooth

Post autor: lorak »

Ja rozwiązałem ten problem poprzez zamianę oryginalnego radia na radio z bluetooth. Fabryczne radio było z anglika, miało popsutą zminiarkę i często gubiło zasięg. Ramka 1din/2din od rikiego i wygląda to dobrze, mam nawet dodatkową pułkę na telefon. Przy okazji gdzie jest najlepsze miejsce na zamontowanie mikrofonu pod względem szumów i jakości dźwięku?
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS200] adapter bluetooth

Post autor: kupiec1985 »

najlepiej i najłatwiej chyba się montuje w kratce nawiewu nad radiem z której rzadko dmucha , ale najbardziej profesjonalny montaż jest przy osłonie przeciwsłonecznej nad kierowcą
lorak
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 3 gru 2014, o 12:17
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] adapter bluetooth

Post autor: lorak »

kupiec1985 pisze:najlepiej i najłatwiej chyba się montuje w kratce nawiewu nad radiem z której rzadko dmucha , ale najbardziej profesjonalny montaż jest przy osłonie przeciwsłonecznej nad kierowcą
Niestety nawet jak nadmuch nie jest włączony to potrafi dochodzić z kratek szum i to jest słyszalne przez rozmówce, sprawdzałem.
Mówisz przy osłonie? ale chodzi Ci o róg przy szybie po lewej czy jakieś inne miejsce?
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: [IS200] adapter bluetooth

Post autor: kupiec1985 »

no na osłonie jakąś spinką nad głową
coś jak w tym linku: http://www.saxon.waw.pl/UserFiles/Image ... krofon.jpg
tylko z jakąś spinką by się to trzymało po otworzeniu
mistico
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 9 lut 2016, o 12:37
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS200] adapter bluetooth

Post autor: mistico »

lorak - zrobiłbyś zdjęcie jak to radio wygląda u Ciebie? Przyznam szczerze, że nie jestem fanem wymiany nieoryginalnego radia na jakieś inne, bo najczęściej wygląda to szpetnie. Co innego, jeśli jest fajnie dopasowane, zarówno rozmiarem jak i wyglądem.
lorak
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 3 gru 2014, o 12:17
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] adapter bluetooth

Post autor: lorak »

mistico pisze:lorak - zrobiłbyś zdjęcie jak to radio wygląda u Ciebie? Przyznam szczerze, że nie jestem fanem wymiany nieoryginalnego radia na jakieś inne, bo najczęściej wygląda to szpetnie. Co innego, jeśli jest fajnie dopasowane, zarówno rozmiarem jak i wyglądem.
Po pracy dodam zdjecia
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2016, o 18:48 przez lorak, łącznie zmieniany 3 razy.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: [IS200] adapter bluetooth

Post autor: Miłosz »

Jak da radę wyprpowadzić aux z radia to polecam mój pomysł , tani prosty i funkcjonalny ;)
http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=4 ... 29&start=0
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
lorak
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 3 gru 2014, o 12:17
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] adapter bluetooth

Post autor: lorak »

Tak to wygląda:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z ciekawych funkcji:
porto usb działą też jako ładowarka, dostęp do książki tel przez radio, odbieranie połączeń jednym przyciskiem na radiu, można ustawić aby komunikaty głosowe z nawigacji były słyszane w głośnikach samochodu po wczśniejszym sciszeniu radia.
mistico
Nowy lex user
Posty: 17
Rejestracja: 9 lut 2016, o 12:37
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: [IS200] adapter bluetooth

Post autor: mistico »

całkiem spoko :) u mnie też zmieniarka leży więc może jest to jakieś rozwiązanie :) a mikrofon był w zestawie z radiem? trzeba by go schować w jakieś sprytne miejsce...
lorak
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 3 gru 2014, o 12:17
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] adapter bluetooth

Post autor: lorak »

mistico pisze:całkiem spoko :) u mnie też zmieniarka leży więc może jest to jakieś rozwiązanie :) a mikrofon był w zestawie z radiem? trzeba by go schować w jakieś sprytne miejsce...
Z tym radiem mikrofon był dolączony, ja wybrałem wersję bez cd bo jest usb ale co kto lubi, sa też wersje z cd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości