[IS200 IS300] Swap Navi

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] Swap w miejscu ori Navi

Post autor: Travis »

ja zaraz po zlocie z nudów rozkręciłem całą konsole centralną bo doszedłem do wniosku że oddaje radio do naprawy do mojego magika od elektroniki. Demontaż to banał, od razu z rozpędu wymontowałem panel z nawigacją i mam zamiar robić przeróbkę jak LEX. Trzy pytania do Ciebie LEX, jak wkładałeś nawigację dotykową to musiałeś coś rzeźbić w plastiku żeby spasowała idealnie? I jak później dogrywać do tego mapy, muzykę czy też teledyski, jest jakaś możliwość że istnieje jakiś kabel przedłużający na mini usb żeby schować go np w schowku i ewentualnie podpiąć jakiegoś pendrive? No i trzeci, oryginalna nawigacja jest podłączona do radia, bo nie miałem jeszcze okazji usłyszeć czy tak jest? Od razu wpiąłbym jakoś po AUX'ie do ori radyjka. :D
Lex

Re: [IS 200] Swap w miejscu ori Navi

Post autor: Lex »

Travis w pierwszym poście tego temu jest na dole link do podobnego swap-a z całym wiadrem info i fotek , na szybko podpowiem jak rozwiązałem problem włączania i wyłączania oraz dostępność do gniazda USB i SD w przenośnej Nav


a więc tak po zamknięciu monitora podnosiłem tą dużą osłonę którą widać po zamknięciu żaby się z nią nie mocować podpiłowałem trochę dwa ząbki które ją bardzo mocno trzymają po podpiłowaniu po prostu łatwiej było się dostać do wnętrza gdzie mogłem zmieniać np. kartę SD z innymi danymi
Obrazek


włączanie i wyłączanie odbywało się u mnie za pomocą ori oka do podczerwieni po prawej w monitorze , wewnątrz te oko jest zgrzane na dwóch stopkach więc przyciąłem jedną z nich by się nadal trzymało na swoim miejscu ale miało delikatny ruch w celu załączania zamontowanego switch-a za nim
Obrazek


życzę miłej lektury i udanego Swap-a
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] Swap w miejscu ori Navi

Post autor: Travis »

dzięki wielkie :) będę kombinował :crazy:
Lex

Re: [IS 200] Swap w miejscu ori Navi

Post autor: Lex »

po kilku dniowej walce LeX-SpA ponownie ogarnia Navi w następnym IS200 , tym razem wykorzystałem model PEIYING 6" z AutoMap i wejściem AV do kamery cofania http://allegro.pl/peiying-6-gps-6005-hd ... 43828.html

Obrazek



Obrazek

jak pojawi się u mnie kamerka prawdo podobnie na początku przyszłego tygodnia to po zamontowaniu jej w zamku tylnej klapy zbije jakieś video
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Swap w miejscu ori Navi

Post autor: dommell »

nie no chłopie... już do swojego moda miałem zakupić nawigację Blow a Ty mi tu z Paiyingiem wyskakujesz i teraz muszę sprawę przemyśleć :)

Blowa już oglądałem, miałem w ręce. Zastanawiałem się jak go rozebrać, jak przycisk power czy łądowanie zrobić a tu o :) Ten mi się chyba bardziej podoba. I te 6" dobrze weszło w obudowę? a masz jakieś fotki jak rozwiązałeś ładowanie, albo włączanie? Chodzi o konkrety typu co do czego przylutowałeś.

I pare pytań mam jeszcze :) jak odbywa się aktualizacja danych? Jest w Paiyingu możliwość podłączania do kompa? Paiying jest dość stabilny? Nie trzeba go resetować czasem? I tu jest pytanie, czy do resetu wystarczy przycisk Power czy potrzebny przycisk resetu któy zwykle jest schowany. Jak z głosem? Daje rade głośnik? Transmiter jest w miare dobry? na podłączonej ładowarce?

No to zasypałem pytaniami :)
Lex

Re: [IS 200] Swap w miejscu ori Navi

Post autor: Lex »

dommell pisze:nie no chłopie... już do swojego moda miałem zakupić nawigację Blow a Ty mi tu z Paiyingiem wyskakujesz i teraz muszę sprawę przemyśleć :)

Blowa już oglądałem, miałem w ręce. Zastanawiałem się jak go rozebrać, jak przycisk power czy łądowanie zrobić a tu o :) Ten mi się chyba bardziej podoba. I te 6" dobrze weszło w obudowę? a masz jakieś fotki jak rozwiązałeś ładowanie, albo włączanie? Chodzi o konkrety typu co do czego przylutowałeś.

I pare pytań mam jeszcze :) jak odbywa się aktualizacja danych? Jest w Paiyingu możliwość podłączania do kompa? Paiying jest dość stabilny? Nie trzeba go resetować czasem? I tu jest pytanie, czy do resetu wystarczy przycisk Power czy potrzebny przycisk resetu któy zwykle jest schowany. Jak z głosem? Daje rade głośnik? Transmiter jest w miare dobry? na podłączonej ładowarce?

No to zasypałem pytaniami :)
muszę przyznać że z Lark-a byłem chyba bardziej zadowolony tz. bardziej Menu mi się podobało było w pomarańczowej kolorystyce tak jak całe podświetlenie wnętrza kabiny , bierz tego Blow-a chyba ma lepsze wykonanie , nie widziałem Menu

aby dostać się do włącznika trzeba to zrobić bardzo delikatnie podważając cienkim tapeciakiem lub skalpelem rogi przedniego tacha tam są takie miniaturowe torksy , 6" jest takie na styk ale o włos a była by porażka bo ma podłączenia z lewej str. i musiałem mocno rzeźbić żeby zapodać podłączenie 12V w mini USB z zestawu niestety bez chlastania wtyczki kosą się nie obeszło , a jeszcze mnie czeka podłączenie z tamtej str. AV :scratch:

aktualizacja odbywa się tak jak w filmiku który jest wyżej ale ja z tego nie będę korzystać , tak komp go chwyta bez problemowo , nie mam pojęcia po co go resetować chyba że złapie zwieche (ma z tyłu zlicowany guzior do resetu) , transmiter daje radę ale to chwilowe rozwiązanie koniecznie trzeba ogarnąć AUX-a

kup okrągłe gniazdo do podłączenia ori wtyka z zestawu
Obrazek

lutowanie niech ci ogarnie jakiś magic co dłubie przy fonach
Obrazek
Awatar użytkownika
dommell
Lex Driver
Posty: 601
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kielce, Warszawa
Lokalizacja: Kielce, Warszawa
Kontakt:

Re: [IS 200] Swap w miejscu ori Navi

Post autor: dommell »

lutowanie sam ogarne raczej, widzę, że poprostu wyjąłeś przycisk w nawigacji :) a ja się zastanawiałem nad zdejmowaniem całej obudowy nawigacji.

Blow troche mniejszy i pewnie będzie widać jeden z napisów - albo Blow u dołu albo GPS navigation (chyba taki był nie pamiętam) u góry. Ale też się zastanawiałem czy te wtyczki od lewej strony się zmieszczą. Na upartego można kupić wtyki i je polutować i zrobić kątowe. Tego się nie boje.

Zastanawiałem się jeszcze na przełącznikiem USB....albo czyms takim:
http://sklep.avt.pl/p/pl/40140/uniwersa ... ntazu.html

czyli, normalnie jest ładowarka podpięta, ale gdy podepnę kompa to przełącza się USB na komputer i będę mógł aktualizować nawigację, a łądowarka wtedy jest odłączana. Wyjmujemy wtyczkę od kompa i uruchamia się ładowarka.

A AUXa jakiegoś fajnego zrobić to narazie nie wiem.



---------------------------------------------------------------------------------------------------
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Ha. Coś takiego mi kolega pokazał.

http://allegro.pl/sammontuj-ck-7w-ck-20 ... 92691.html

Coś chyba dla nas? Tylko z gościem zagadać żeby się dało to jakoś z nawigacjami sparować i myślę, że będzie git. Kolega do Mazdy będzie kupował to zobacze jak to w praktyce się sprawdza. Może być ciekawie. Wtedy aux czy transmiter FM wymiękają.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [IS 200] Swap w miejscu ori Navi

Post autor: dS »

"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
medyk
Lex user
Posty: 122
Rejestracja: 8 sie 2011, o 02:01
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Ashbourne IRL
Kontakt:

Re: [IS 200] Swap w miejscu ori Navi

Post autor: medyk »

Jak dla mnie to wygląda to strasznie :szok:
Jeżeli zrobisz to czego się boisz osiągniesz to czego chcesz...
Awatar użytkownika
Travis
Lex Master
Posty: 1441
Rejestracja: 8 gru 2010, o 14:33
Model Lexusa: GS430 MK3
Skąd:: Nowy Targ
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Re: [IS 200] Swap w miejscu ori Navi

Post autor: Travis »

pomysł nie głupi ale ta ramka wygląda tandetnie :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości