Subwoofer lexus is 300 sportcross

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: kupiec1985 »

ale pod co masz to podłączone ?? pewnie pod wzm. to jak przewody do tyłu z zasilaniem pociągnołeś i skąd brałeś sygnał ? ja mam głosnik 12 calowy JBL i wzmacniacz z którego robie monobloka , obudowe miałem trapezową ale ze wzgledu na gabaryty oddałem a twój sposób w moim przypadku nie za bardzo sie sprawdzi (wynajmuje mieszkanie na 4 piętrze to weż to noś) a w długa trase z bagażami nie chciałbym sie rozstawać z muzyką...
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: WoznY »

Ja miałem tego suba w Meganie coupe i tam był o połowe mniejszy bagażnik i jakoś w 3 osoby sie jechało na wakacje :P
Trzeba sie umiejetnie pakować i nie ma problemu

Wzmacniacz jest przykrecony do tylniej kanapy, + idzie z akumulatora, - dałem z karoserii. Sygnał idzie normalnie z radia, z tym że jest to Pionek na chwile obecną :)
Awatar użytkownika
jaqb
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2015, o 17:50
Model Lexusa: IS300 sportcross
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: jaqb »

........ odświeżę trochę temat bo już zrobiłem u siebie trochę bałaganu :szok: żeby się dostać do suba trzeba trooochę rozmontować tapicerkę w bagażniku :shout: :
wnętrze bagażnika SC z subem bez tapicerki wygląda tak (na żółto zaznaczyłem miejsce gdzie był sub, czerwony i czarny przewód to dodatkowe zasilanie wzmaka)
Obrazek
sam sub to tworzywowa niewielka obudowa
Obrazek
składa się z dwóch głośników -"pasywny"
Obrazek
i po przeciwnej stronie "aktywny"
Obrazek
przy swojej kombinacji :crazy: wymontowałem pasywny
Obrazek
przypiąłem się do sygnału aktywnego i przewód puściłem fajnym zagłębieniem w obudowie (na żółto)
Obrazek
złożyłem na próbę,
Obrazek
podłączyłem konwerter syg HI-LOW ( ok 30-40 zł ze wzbudzeniem), zasiliłem wzmacniacz, swojego suba, zmontowałem wszystko tak jak było przedtem i poszło :dance:
Obrazek
tym sposobem nie omijałem oryginalnego wzmaka i nagłośnienia tylko je uzupełniłem, efekt jest kozak :hobby: mimo małej mocy mojego zestawu :dirol: stwierdzam że warto bo nagłośnienie seryjne w Lexie jest fajne a jak na tamte czasy to baaardzo fajne :ok: to mimo to różnica z dodatkowym subem jest ogromna.
Obrazek
......trochę może mało fotek zrobiłem w tym temacie ale mi się zeszło i się ściemniało a chciałem to skończyć bo robiłem pod chmurką jak widać :doh:
jutro postaram się wrzucić fotkę - efekt końcowy po złożeniu :biggrin2:
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: Damian91 »

Wszystko spoko tylko zupełnie nie pasuje mi taki ' klocek ' w tego typu aucie :) Gdyby się to ograniczyło to zwiększenia efektywności suba z zachowaniem seryjnego wyglądu - spoko :P Nie mówiąc już o tym, że ogranicza się tym i tak niewielki bagażnik tego auta :)
Awatar użytkownika
matii_88
Lex user
Posty: 126
Rejestracja: 25 mar 2015, o 13:00
Model Lexusa: Lexus IS300 SC
Skąd:: Poznań/Toruń
Lokalizacja: Poznań/Toruń
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: matii_88 »

Damian91 pisze:Wszystko spoko tylko zupełnie nie pasuje mi taki ' klocek ' w tego typu aucie :) Gdyby się to ograniczyło to zwiększenia efektywności suba z zachowaniem seryjnego wyglądu - spoko :P Nie mówiąc już o tym, że ogranicza się tym i tak niewielki bagażnik tego auta :)
Coś w tym jest. Bardziej to pasuje do trójki albo golfa...

ale podziwiam, za chęci :)
Awatar użytkownika
jaqb
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2015, o 17:50
Model Lexusa: IS300 sportcross
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: jaqb »

matii_88 pisze:
Damian91 pisze:Wszystko spoko tylko zupełnie nie pasuje mi taki ' klocek ' w tego typu aucie :) Gdyby się to ograniczyło to zwiększenia efektywności suba z zachowaniem seryjnego wyglądu - spoko :P Nie mówiąc już o tym, że ogranicza się tym i tak niewielki bagażnik tego auta :)
Coś w tym jest. Bardziej to pasuje do trójki albo golfa...

ale podziwiam, za chęci :)
........................dzięki :doh:
mój opis miał tylko ewentualnie odpowiedzieć na wasze pytania co kryje się w wersji w SC z premium S :piwko:
........................sub to sub jeden lubi "klocek" a drugi itd............... takim dysponowałem a kasę potrzebuję na inne priorytety w aucie, "klocek" to rzecz gustu do jednego auta pasuję do drugiego nie ale taka opinia to chyba jakiś "kompLEX" bo w domu mam suba "klocek" w zestawie jak wiele innych osób i nie mówię że mam wystrój z golfa albo trójki :biggrin2: a z perspektywy nałogowego słuchacza uważam że sub swoje robi :klucz: a mój "LESIO" ani trochę nie ucierpiał na swojej klasie i wdzięku :beach:
......................... odnośnie "uzupełnienia" i zwiększenie efektywności suba serii życzę powodzenie bo właśnie o tym pisałem że jest to nieduża obudowa, rodem z radia "jamnik" chętnie zobaczę jego przeróbkę :ok:
....................... ograniczenie miejsca jest i owszem ale to nie jest tani ani łatwy temat :rtfm: realizacja projektu zabudowy bagażnika głośnikami basowymi w SC jest kozak i chętnie zobaczę u was na jakimś spocie jak się to robi z fantazją :piwko:
Awatar użytkownika
Jacek
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 12 sie 2011, o 20:23
Model Lexusa: miałem LS400 UCF20 :(
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: Jacek »

Może nie w temacie ale zablokowała Ci się kropka na klawiaturze?
Awatar użytkownika
jaqb
Lex user
Posty: 31
Rejestracja: 15 cze 2015, o 17:50
Model Lexusa: IS300 sportcross
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: jaqb »

,,,,,,,,,, cenna uwaga :blush: dzięki natychmiast to poprawię ;-)
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: kupiec1985 »

nie potrzeba żadnego konwertera ani nie potrzeba rozbierać OEM suba , oprócz dodatkowego zasilania grubym przekrojem + i - z Aku ( poprzez oczywiście dodatkowe zabezpieczenie ) Wszystkie potrzebne sygnały są w kostce od OEM suba,(ANT+ czy jak kto woli Rem + , oraz niskonapięciowy kanał lewy i prawy )
Oem Sub ma swoje ograniczenia i nie każdego zadowolą jego parametry, dla chcących większej efektywności pozostaje niestety dołożenie wzmacniacza i klocka .
Pudelski7
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 17 cze 2020, o 07:54
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Dębowiec
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: Pudelski7 »

Witam
Odgrzeje temat. Chce wymienić tylne głośniki w sportcross-ie. Jakie głośniki tam da się zamontować (jaki rozmiar). Czy są to może takie same głośniki jak w drzwiach przednich i trzeba zastosować ten plastikowy pierścień przejściowy???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości