Subwoofer lexus is 300 sportcross

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: kolunio »

Ładnie to wygląda....teraz trza,się,dostać do zaślepki suba i sprawdzić co tam jest....jak to zrobić? :)
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: WoznY »

raczej 12 calowego suba się tam nie spodziewaj :P może ta maskownica schodzi albo trzeba materiał z boku całego zrzucic
Awatar użytkownika
kolunio
Lex user
Posty: 274
Rejestracja: 11 sie 2011, o 10:52
Model Lexusa: is200
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: kolunio »

Heh panowie nawet nie zauważyłem ale też mam te gwizdki w tylnych słupkach :o to czas teraz rozszyfrować suba :D
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: kupiec1985 »

odświeże troche temat z tym subem w sc . ja niestety nie posiadam tego w moim mam tylko wysokotonowe i średnio-niskotonowe z przodu i dwie pierdzawki chyba tylko sredniotonowe z tułu w nadkolach :
Obrazek
Obrazek
na oryginalnym sprawnym radyjku gra to bardzo słabo, brakuje niskoch tonów a jak dam na radiu na poziom podbicia 2-3 to przy większej ampitudzie zaczyna to "pierdzieć"
z tego co tu czytam kazdy (prawie) chwali nagłośnienie w swoim lexie ale w moim jest patologia bo moge słuchac tylko radia a kiedy wkładam płyty z moim ulubionym trance to moge słuchać bez zniekształceń ale cichutko :(
w moim poprzednim aucie z '89 roku zamontowałem maty , 6 głośników Hertz i Suba JBL plus wzmacniacz i pod radiem alpine grało to nieporównywalnie lepiej, a tu niestety jest padaka , ostanio rozebrałem całę wnętrze i znalazłem dziwną kostkę przy lewym tylnim głosniku :
Obrazek
moim pytaniem jest co to jest i do czego ta kostka i czy do czegoś mozna ją wykorzystać ?? oraż chciałbym prosić tych większych szczęsliwców posiadających sportcrossa z lepszym audio o zrobienie dobrych jakościowo zdjeć tylnego bagaznika i rozmieszczenia tego suba o którym w tym temacie tak było głośno , przydałby się też jakis poglądowy schemat tej instalacji jak ktoś ma w pdf albo jpeg . ponieważ nie majac tego chciałbym znaleść miejsce na ulokowanie i podłaczenie skormnego głosnika niskotonowego JBL i małego wzmacniacza do niego aby poprawić trochę charakterystyke odsłuchu a nie chce tracić przestrzeni w bagażniku oraz za bardzo demolować wnętrze ....
Ostatnio zmieniony 7 maja 2014, o 10:30 przez kupiec1985, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: carinus »

Tylne głośniki to prawie wcale nie grają,można je pominąć bo efektu żadnego nie ma.Do tego skierowane w szybę tylnych drzwi odbijają niewiele tego dzwięku żałosnej jakości.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: kupiec1985 »

dokładnie , bardziej masują plecy tym z tyłu niz grają , choć miejsca ich umiejscowienia mają potenciał bo jest to dosyć duża przestrzeń którą można by własnie wykorzystac żeby wydobyć soczyste basy
Awatar użytkownika
turkus
Lex Driver
Posty: 508
Rejestracja: 11 cze 2013, o 21:25
Model Lexusa: is 300 SC
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: turkus »

Ej no marudzicie Państwo. Ja mam Premium z subem i gra bardzo ładnie, też z tyłu. Może macie sciszony tył?
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: carinus »

Ja nie mam właśnie suba i tył gra beznadziejnie,można go po prostu wyłączyć i nic się nie traci.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: kupiec1985 »

ja tez nie mam suba i jest padaka , jako taki dzwięk sie wydobywa tylko z przodu ale do 1/3 pokrętła volume ,pózniej jest kiszka , a tył to równie dobrze jak mój przedmówca napisał mogłoby go nie być i nie było by róznicy . chciałbym u siebie to zmienic , brakuje mi niskich a nie chce tracić przestrzeni bagażowej dlatego chciałbym wymienic głosniki z tyłu na cos lepszego oraz dodac duży głosnik niskotonowy w miejcu gdzie oryginalnie w systemie premium jest sub , odkręcał ktoś głosniki z tylnych nadkoli ?? maskownica nie za bardzo chce zjesc chyba ze jest na to jakiś sposób ??
Awatar użytkownika
WoznY
Lex user
Posty: 215
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 00:39
Model Lexusa: IS200 sc
Skąd:: Centrum
Kontakt:

Re: Subwoofer lexus is 300 sportcross

Post autor: WoznY »

Ja też mam zestaw bez premium i musiałem coś z tym zrobić...
co do masowania pleców, to polecam taki zestaw:

Obrazek

Co prawda nie słychać tylnich głośników( i dobrze), ale myśle nie ma powodów do narzekań :P A jak komuś brakuje miejsca to wypina się na klik 2 przewody i można to zostawić w domu.... chodź myślę byście żałowali :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości