(PL) Lexus IS 300h (2013) - test i jazda próbna

Tylko model IS
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: (PL) Lexus IS 300h (2013) - test i jazda próbna

Post autor: ledziu »

A ja tak podejdę do tematu jak lajkonik :biggrin2: motoryzacyjny...
Kolezanka kupiła BMW x6 nowe 4,0d. Była bardzo zadowolona bo to diesel bardzo małe spalanie w porównaniu do jej drugieego auta, generalnie sielenka podparta zużyciem ON na 100km.
3m-ce temu moja żonka wybrała się z naszą koleżanką i z dziećmi nad jeziorko, super dieslem o małym spalaniu :biggrin2:
Wycieczka skończyła się lawetą bo auto odmówiło współpracy przy przebiegu 47tyś.km.
Co się okazało wysypały się turbinki+coś z wtryskami koszt naprawy 16k+holowanko...
Teraz już koleżanka zmienia auto ale na hybrydę Lexa ponieważ jak podliczyła dwa diesle to okazało się że na naprawy od 2008r. wydała około 100k robiąc w sumie 270tyś.km.

P.S
Oba auta były kupione jako nowe (bez przebiegu)
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: (PL) Lexus IS 300h (2013) - test i jazda próbna

Post autor: lassar@tlen.pl »


Prawda jest taka, że my narzekamy na ASO Lexusa a właściciele BMW narzekają na swoje ASO. ;)
Mam samochody obu marek. Jak na razie nie mialem problemow wiekszych w Bawarii a w Lexusie juz mi sie zdarzylo.

Co do turbin czy "czegostam" padajacego: ja wymienilem w swoim zyciu tylko jedna turbine ( w VW passacie przy przebiegu 70 tys, 1,9 tdi potem byl z nim spokoj) jedna regenerowalem ( w 740d - bo nowa kosztowala duuuzo. Poza tym nigdy sie na BMW nie zawiodlem.
Lexusem sie tez nie zawiodlem. Kupowalem swiadomie, wiedzac dokladnie w co sie pakuje. W tej chwili mam 3 samochody do uzytku. Lexus stoi - zreszta idze na sprzedaz - jakos nikt nie chce nim jezdzic. I to nie dlatego, ze go nie lubimy - tylko dlatego ze BMW lubimy bardziej. Panowie z praktyki i bez sciemy -RX nie stal przy X5 i tyle.
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: (PL) Lexus IS 300h (2013) - test i jazda próbna

Post autor: lassar@tlen.pl »

Dodam tylko ze do 5 mam 2 lata gwarancji wymienne na 200tys km + 5 lat serwisu.
A ja tak podejdę do tematu jak lajkonik :biggrin2: motoryzacyjny...
Kolezanka kupiła BMW x6 nowe 4,0d. Była bardzo zadowolona bo to diesel bardzo małe spalanie w porównaniu do jej drugieego auta, generalnie sielenka podparta zużyciem ON na 100km.
3m-ce temu moja żonka wybrała się z naszą koleżanką i z dziećmi nad jeziorko, super dieslem o małym spalaniu :biggrin2:
Wycieczka skończyła się lawetą bo auto odmówiło współpracy przy przebiegu 47tyś.km.
Co się okazało wysypały się turbinki+coś z wtryskami koszt naprawy 16k+holowanko...
Teraz już koleżanka zmienia auto ale na hybrydę Lexa ponieważ jak podliczyła dwa diesle to okazało się że na naprawy od 2008r. wydała około 100k robiąc w sumie 270tyś.km.

P.S
Oba auta były kupione jako nowe (bez przebiegu)
3 miesiace temu mialo 47 tys przebiegu a teraz wymienila z przebiegiem 270 tys? bo nie rozumiem. A z ktorego roku ta X6? Bo w 2008 akurat 4.0d nie robili chyba. A gwarancji nie dostala jak nowe bez przebiegu? Moglbys jeszcze raz ta historie napisac bo nie zalapalem, a dociekliwy jestem.

A i jescze jedno - mam ponad 40 lat, zycie mnie nauczylo samemu sprawdzac niektore rzeczy bez uwzgledniania forumowych wieszczy. I jako ze tej wiedzy troche sie nazbieralo chetnie sie z nia dziel - raczej rzetelnie i bez zbytniego ubarwiania. Nie jestem wrogiem zadnej marki nie liczac skody. Ale nie lubie jak sie slepo i bezgranicznie ufa koncernom. Zarowno BMW jak i Lexus to w tej chwili auta bardziej chinskie niz porzadne. Niestety.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: (PL) Lexus IS 300h (2013) - test i jazda próbna

Post autor: carinus »

lassar@tlen.pl pisze: 3 miesiace temu mialo 47 tys przebiegu a teraz wymienila z przebiegiem 270 tys? bo nie rozumiem. A z ktorego roku ta X6? Bo w 2008 akurat 4.0d nie robili chyba. A gwarancji nie dostala jak nowe bez przebiegu? Moglbys jeszcze raz ta historie napisac bo nie zalapalem, a dociekliwy jestem.
Jeszcze raz przeczytaj co kolega napisał a doczytasz sie ze jest tam mowa o dwóch autach i ogólnym ich przebiegu.
Awatar użytkownika
Picakus
Lex user
Posty: 278
Rejestracja: 16 mar 2013, o 16:37
Model Lexusa: Zależnie od chwili
Skąd:: Pomiechówek
Kontakt:

Re: (PL) Lexus IS 300h (2013) - test i jazda próbna

Post autor: Picakus »

Ja zgodzę się z ledziem, diesele są teraz bardzo przekombinowane, 3-5 łańcuchów w rozrządzie, które czasem lubią pęknąć, klapy które lubią się zaciąć w pozycji zamkniętej i zostać wessane przez podciśnienie, oraz filtry cząstek stałych. Wszystko kosztowne i może padnie po 200 paru tysiącach, a może po 70...
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: (PL) Lexus IS 300h (2013) - test i jazda próbna

Post autor: ledziu »

lassar@tlen.pl pisze:
3 miesiace temu mialo 47 tys przebiegu a teraz wymienila z przebiegiem 270 tys? bo nie rozumiem. A z ktorego roku ta X6? Bo w 2008 akurat 4.0d nie robili chyba. A gwarancji nie dostala jak nowe bez przebiegu? Moglbys jeszcze raz ta historie napisac bo nie zalapalem, a dociekliwy jestem.
.
Pisałem o dwóch autach o jeepku 3,0crd i o x6
Jeepek był kupiony w 2008r.

Napisałem o tym nie po to żeby mówić że ogólnie ta marka jest lepsza od drugiej tylko po to żeby pokazać jak można wyjśc na samym przeliczaniu kosztów paliwa.

Co do BMW to mi osobiście przeszkadza wizerunek marki spotęgowany przez właścicieli EMpałerów 1,8.... :biggrin2:reszta jest gitarka :biggrin2:
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: (PL) Lexus IS 300h (2013) - test i jazda próbna

Post autor: tomekb »

Bmw jakos mam pecha ze w rodzinie mam maniaków tej marki to moge cos napisac.
750il 2010 rok przy przebiegu 48000km wymiana pompy pliwa oczywiscie gwarancja (swiezo po gwarancji) nie obejmuje bo się zatarała przez polskie paliwo 8000PLN z robota
X6 2009 w 2011 zaraz po gwarancji turbo BMW znowu umywa rece auto 85000km
520d 2011 zachwalana wyjazd służbowy brata 110000km (auto głównie w trasy) powrót na lawecie diagnoza BMW skrzynia padła 25000PLN naprawa wiec laweta jedzie do Pałka Skrzynie wymiana na uzywana regenerowana na gwarancji 8500PLN igosc mowi w co 5 BMW tak sie dzieje.
Dziekuje.
Brat kupił C5 kombi i ma wiecej miejsca niz w 520d w srodku i lepszy wypas za połowe ceny. Musi miec diesla a japonce diesli nie umieją produkować jak stwierdził

A ja kocham swojego ISa 260000km żadnych awarii nieplanowanych (poza za pracą serwisu przy wymianie rozrządu) skrzynia zmienia jak złoto a pompa paliwa działa rewelacyjnie , jesynie co musze zrobic to wyregulowac zaworki i zawieche z tyłu zrobic.
lassar@tlen.pl
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2011, o 16:12
Model Lexusa: RX400h - był. Ale się zbył.
Skąd:: Katowice
Kontakt:

Re: (PL) Lexus IS 300h (2013) - test i jazda próbna

Post autor: lassar@tlen.pl »

carinus pisze:
lassar@tlen.pl pisze: 3 miesiace temu mialo 47 tys przebiegu a teraz wymienila z przebiegiem 270 tys? bo nie rozumiem. A z ktorego roku ta X6? Bo w 2008 akurat 4.0d nie robili chyba. A gwarancji nie dostala jak nowe bez przebiegu? Moglbys jeszcze raz ta historie napisac bo nie zalapalem, a dociekliwy jestem.
Jeszcze raz przeczytaj co kolega napisał a doczytasz sie ze jest tam mowa o dwóch autach i ogólnym ich przebiegu.
Dlatego prosilem o uscislenie, bo ja tez moge napisac ze od 1989 przejechalem 2 mln kilometrow i malo co sie zepsulo. Tyle tylko ze samochodzow bylo okolo 20, ale tego juz nie warto wspominac :) A tam pani miala cieknacego dieasla z mercedesa wsadzonego do budzetowej budy Chryslera, a wszystkiemu winna X6.


Apropos. Dieasli BMW mialem kilka i tylko jedna turbine regenerowalem przy 230 tys zreszta. Ale ja wymieniam olej i staram sie tankowac na markowych stacjach ( mimo ze to moze wcale niewiele znaczyc) W tej chwili mamy na "podoredziu" w domu /firmie 4 dieasle. BMW x1, 520d, avensisa i exeo.
Beemy na gwarancji nic sie nie dzieje. Exeo 2010. Nic absolutnie. No i Toyota. 2,2 sol mać. Kupiona bo to taka bezawaryjna marka. Turbina przy okolo 90 tys, silnik przy 110. Wymieniony na refubrished czy jakos tak na dokupionej gwarancji. Do tego ASO wystawilo f-re na wymiane oleju.
Jesczze raz to napisze: era samochodow niepsujacych sie minela. Bezpowrotnie.

Osobiscie dieasli nie trawie. Jestem wychowany (nie liczac syreny) na tylnonapedowych samochodach z wolnossacymi silnikami. Nowoczesne dieasle to zlo konieczne. Przy zastosowaniu schematu: kupie, 2 lata jezdze, wymieniam jest to jedyna opcja "taniej" jazdy. Katowice - Berlin - Katowice jeden bak 320 PLN. I o to chodzi. Troche slabiej jest po miescie ale i tak da sie przezyc.

Zyjemy w czasach, gdy koncerny na sile probuja robic auta uniwersalne, co z natury rzeczy jest malo wykonalne. Wezmy moje X5 - praktyczny duzy SUV, usportowiony mocno. Start do setki super, moze ciagnac przyczepe. Co z tego jak wazy 2,3 tony i grawitacja w zakretach dziala? Co z tego ze ma pneumatyczne zawieszenie z regulacja wysokosci jak w teren i tak nie wjedzie - chocby ze wzgledu na koła?

Do is 300h podchodzilem 2 razy. Wmawialem sobie ze przeboleje deske rozdzielcza i cene. Nawet to ze to dalej Toyota. Ale wierzcie mi nie dalem rady. Z tylu glowy byla swiadomosc ze w rodzinie bedzie walka kto czym jedzie. I ze to ja musialbym nim jezdzic. Moze za 3 lata cos sie zmieni i podejme probe jeszcze raz. Zobaczymy jak bedzie. Na razie jest to samochod ktory w dobrym wyposazeniu stanowczo za duzo kosztuje w stosunku do tego co oferuje.


PS
Pompa paliwa do 750i kosztuje 1600 pln, w zamienniku 900 dobra, 700 tez dobra (InterCars np.) Gdzie zaplacili 8k? W nowszych sa pompy wtryskowe - 1800 pln InterCars.
Co do chorych cen w ASO - hak holowniczy do 520d - koszt zalozenia ASO - 11 tys PLN - i to jest chore.
Monitor nawigacji Lexus RX400h 2007 rok - 16 tys PLN - a to jest poj...ne a nie chore.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: (PL) Lexus IS 300h (2013) - test i jazda próbna

Post autor: tomekb »

Serwis katowice czekał na nią tydzień faktury nie widziałem ale teraz po cls kupił znowu 740 ale już myśli na zimę o awd
Jeśli kupujesz auto na 2 lata to masz duży komfort psychiczny i możesz sobie pozwolić na wszystko tak jak kumpel od 7 tylko że on zmienia co pol-1 rok i kupuje roczne bądź dwu
P.s. Temat rzeka punkt widzenia zależy od punktów siedzenia z mojej strony koniec tematu i tak wolę jezusa i is300h stanie kiedyś koło mojego ,is200 na podjeździe
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości