Dziwne drżenie/bicie kierownicą IS 200

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sylwekkp500
Lex user
Posty: 144
Rejestracja: 3 cze 2014, o 03:30
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Brzesko
Kontakt:

Dziwne drżenie/bicie kierownicą IS 200

Post autor: sylwekkp500 »

Witam wszystkich ;)

Panowie mam pewien problem który mnie od jakiegoś czasu drażni, może nie jest on duży ale jednak jest, chodzi o to że, mam dziwne uczucie albo i to nie jest uczucie sam już nie wiem... Jadąc samochodem szybko bądź powoli przy lekkim skręcaniu kierownicą w lewo lub w prawo na zakrętach mam takie jakby bicie kierownicy (nie wali tak kiera że chciała by dać w mordę ale coś tam czuć ) przynajmniej ja to czuje. Na prostym odcinku bez żadnych zakrętów nic się nie dzieje tylko przy lekkim "winklowaniu". Gdy pokonujemy zakręt i już mamy skręconą kierownice obojętnie w którym kierunku i przez chwile jedziemy tak to też nic się nie dzieję.
Problem tylko występuje przy lekkim manewrowaniu w lewo i w prawo nie mam pojęcia co to może być.... :( Jeżeli ktoś zrozumiał o co mi tak naprawdę chodzi to śmiało pisać ;)

Pozdrawiam i browarek na wejściu ;) :piwo:
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Dziwne drżenie/bicie kierownicą IS 200

Post autor: tomcio105 »

Może to zabrzmi trochę banalnie, ale w jakim stanie masz opony i robiłeś w nim zbieżność ?
Awatar użytkownika
sylwekkp500
Lex user
Posty: 144
Rejestracja: 3 cze 2014, o 03:30
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Brzesko
Kontakt:

Re: Dziwne drżenie/bicie kierownicą IS 200

Post autor: sylwekkp500 »

Zbieżność robilem jakiś ponad rok temu jak wymieniałem sworznie... Co do opon to szału nie ma ale najgorzej też nie jest tyl zmienialem a przodu jeszcze nie... Nie wiem czy to może być tym spowodowane ale zauważyłem dolne tuleje wachacza a właściwie to jedna jest już trochę naderwona mogło by to być przez to?
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Dziwne drżenie/bicie kierownicą IS 200

Post autor: grucha2666 »

Miałem identycznie. sprawdź czy jak jedziesz na prostym odcinku i ruszasz delikatnie kierownicą w lewo/prawo (tak jakbyś np. zmieniał pas na autostradzie) czy wtedy bije? u mnie biło, zrobiłem zbieżność i przestało.
Awatar użytkownika
sylwekkp500
Lex user
Posty: 144
Rejestracja: 3 cze 2014, o 03:30
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Brzesko
Kontakt:

Re: Dziwne drżenie/bicie kierownicą IS 200

Post autor: sylwekkp500 »

Dokładnie tak jak właśnie piszesz jadąc autostradą zmieniając "pasy" jest to najbardziej odczuwalne ... W takim razie trzeba będzie popatrzeć na tą zbieżność, jak tylko to zrobię dam znać czy coś pomogło ;)
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: Dziwne drżenie/bicie kierownicą IS 200

Post autor: tomcio105 »

Oby pomogło, czekamy na informacje :ok:
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Dziwne drżenie/bicie kierownicą IS 200

Post autor: Damian87 »

grucha2666 pisze:Miałem identycznie. sprawdź czy jak jedziesz na prostym odcinku i ruszasz delikatnie kierownicą w lewo/prawo (tak jakbyś np. zmieniał pas na autostradzie) czy wtedy bije? u mnie biło, zrobiłem zbieżność i przestało.
W Twoim wypadu bardziej zależało to dokladnie od zbierzności czy może kąta pochylenia kół?
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości