tylne zawieszenie dziwnie się zachowuje

ODPOWIEDZ
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

tylne zawieszenie dziwnie się zachowuje

Post autor: medyss »

Witam. Otóż może ktoś już miał taki problem i może mi pomoże na których tulejkach znaleźć luz. Samochód na prostej drodze idzie równo gładko, wspomaganie działa precyzyjnie i ruchy kierownicą są pewne i przewidywalne, ogólnie na równej drodze jest ok ale za to na wybojach i przy szybszej jeździe zaczyna dziwnie uciekać tył przy siadnięciu samochodu... Najbardziej czuć na zakrętach jak tył samochodu dziwnie myszkuje i nierówno siada. Powietrza w kołach jest 2.4 bara. Amortyzatory 78% sprawności. Więc chyba sprawa dotyczy tulei... Tylko pytanie których bo na szarpakach nic nie wyszło ani samemu też nic nie stwierdziłem ani mechanik... Nic nie stuka w zawieszeniu, a tył na zakrętach i przy szybszej jeździe dziwnie myszkuje- zakręt w lewo, dołek wyrzuca w góre buda leci w prawo a jak siada leci w lewo. Tak to mniej więcej wygląda, ma ktoś jakieś pomysły lub miał coś podobnego? Przy wolniejszej jeździe jest ok ale problem zaczyna występować przy wyższych prędkościach 90+ i na zakrętach. Dodam że na prostej drodze tył też dziwnie osiada jakby któryś amortyzator był padniety... Proszę o podzielenie się swoimi przeżyciami z zawieszeniem w IS200 :piwo:
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: tylne zawieszenie dziwnie się zachowuje

Post autor: tomekb »

Jaki masz przelot. Ja bym zaczął szukać od łączników stabilizatora tył i tulei pływających ma dole w zwrotnicy
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: tylne zawieszenie dziwnie się zachowuje

Post autor: medyss »

przebieg blisko 200 tys. Łączniki sztywne, właśnie tych tuleji z kanału nie mogłem sięgnąć wzrokiem. Po zdjęciu koła będzie do nich większy dostęp?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: tylne zawieszenie dziwnie się zachowuje

Post autor: tomekb »

Z kanału nie na problemu trzeba najlepiej brecha podważyć na szarpakach odzywają sie przy ruchach poziomych
Ostatnio zmieniony 30 sie 2015, o 08:31 przez tomekb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: tylne zawieszenie dziwnie się zachowuje

Post autor: endrju1 »

tomekb pisze:Z kanału nie na problemu trzeba najlepiej Grecją podważyć na żarówkach odzywają sie przy ruchach poziomych
Można jakieś sprostowanie?
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: tylne zawieszenie dziwnie się zachowuje

Post autor: tomekb »

Poprawione
gucio6
Lex user
Posty: 101
Rejestracja: 9 kwie 2013, o 09:16
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Bełchatów
Kontakt:

Re: tylne zawieszenie dziwnie się zachowuje

Post autor: gucio6 »

moje zdanie..... tuleje metalowo-gumowe na tylnych wahaczach. Zapewne guma pękła i na przeciążeniach powstaje luz stąd odczucie pływającej "dupy"
medyss
Lex Driver
Posty: 510
Rejestracja: 17 lis 2013, o 17:11
Model Lexusa: IS 200 Classic
Skąd:: mazowsze
Kontakt:

Re: tylne zawieszenie dziwnie się zachowuje

Post autor: medyss »

Sprawdziłem i odkryłem że luz jest na dolnej tuleji wahacza od strony ustawiania zbieżności, o której mi wyżej mówiliście :) Z lewej gorszy z prawej mniej wyczuwalny. Pokusiłem się o sprawdzenie reszty elementów i przy okazji zobaczyłem że przednia poduszka dyfra też się rusza góra dół, da się to jakoś dociągnąć? Bo może przez to mam ten cały luz przy puszczeniu i dodawaniu gazu..
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości