GS 300 MKII rok prod 2000 problem z panelem dotykowym

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Drek
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 19:53
Model Lexusa: GS 300 MKII
Skąd:: Gniezno
Kontakt:

GS 300 MKII rok prod 2000 problem z panelem dotykowym

Post autor: Drek »

Od jakiegoś czasu po odpaleniu silnika panel nie startował. Pojawiał się napis Lexus na zielonym tle i ekran robił się biały. Ale po drugim odpaleniu wszystko wracało do normy. Obecnie w trakcie odpalenia pojawia się napis ale ekran staje się biały i koniec. Dotyk działa. Jak pamiętam gdzie był jakiś przycisk to działa po dotknięciu. Tylko jest biały ekran. Czy to coś może być związane z zasilaniem? Ciekawe jest to, że obecnie czasami trzeba silnik zgasić i odpalić ponownie żeby panel (choć biały) zaskoczył i żeby radio grało. Za drugim odpaleniem wysuwa się antena. Dzisiaj wymontowałem cały panel obejrzałem wszystko ok. Styki posprawdzałem i wyglądają jak z fabryki. Widać nikt nigdy tego nie ruszał. Krótkie podsumowanie: dotyk działa ekran jest biały. Czy ktoś może miał z czymś takim do czynienia? Z góry dziękuję za pomoc.
BOHEN
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 23 lip 2015, o 16:34
Model Lexusa: GS300
Skąd:: wschód
Kontakt:

Re: GS 300 MKII rok prod 2000 problem z panelem dotykowym

Post autor: BOHEN »

Gdzieś kiedyś wyczytałem, że takie navi nie działa wcale bez płyty w bagażniku. Co prawda nie wiem jakie są objawy braku płyty, ale może sprawdź tamto miejsce.
rsz1981/2
Lex user
Posty: 256
Rejestracja: 1 sty 2012, o 22:38
Model Lexusa: GS300
Skąd:: M-je
Kontakt:

Re: GS 300 MKII rok prod 2000 problem z panelem dotykowym

Post autor: rsz1981/2 »

Bez płyty tez powinno działać...raczej szukałbym winy w wyświetlaczu.
Noclegi nad morzem!!! CLIFF HOUSE Międzyzdroje-pok.1,2,3 i 4-osobowe, apartament 5-osobowy
Więcej informacji PW lub 535-550-888
Drek
Nowy lex user
Posty: 3
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 19:53
Model Lexusa: GS 300 MKII
Skąd:: Gniezno
Kontakt:

Re: GS 300 MKII rok prod 2000 problem z panelem dotykowym

Post autor: Drek »

wojtekS pisze:To są objawy braku styku - najprawdopodobniej popękane luty.

Po nastu latach bezołowiowe luty mają tendencję do pękania. Widać te pęknięcia pod lupą przeważnie. Do elektronika i przetopić.
W panelu czy w wiązkach szukać?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości