is 250 bierze olej

sebasej
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 8 wrz 2015, o 23:51
Model Lexusa: is 250
Skąd:: katowice
Kontakt:

is 250 bierze olej

Post autor: sebasej »

Jestem posiadaczem is 250 .mój problem polega na nadmiernym zużyciu oleju.od wymiany do wymiany wlałem 3l oleju.wiem i czytałem juz na ten temat ze maja one ten problem po jakimś przebiegu mój ma 85 tys mil.wiec chce się coś więcej na ten temat dowiedzieć np czym to jest spowodowane jakie mogą być skutki na dalszą metę, i jeśli bym chciał to w jakiś sposób zniwelować jakie mogą być tego koszta i co potrzebne jest do naprawy.dodam ze samochód był serwisowany cały czas w salonie w UK . ostatnio serwis był w lexus Katowice jak byłem na urlopie w domu.
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: is 250 bierze olej

Post autor: tomcio105 »

sebasej pisze:od wymiany do wymiany wlałem 3l oleju
Tzn. ile km zrobiłeś? Japończyki lubią brać olej więc jak np. zrobiłeś 10 000 km to nie jest to ani trochę nadmierne branie oleju... Tzn. mieści się w normie ;)
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2015, o 11:17 przez tomcio105, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: is 250 bierze olej

Post autor: kupiec1985 »

tomcio105 pisze: Tzn. ile km zrobiłeś? Japończyki lubią brać olej więc jak np. zrobiłeś 100 000 km to nie jest to ani trochę nadmierne branie oleju... Tzn. mieści się w normie ;)
3L od wymiany do wymiany ?? w jakiej normie ??

ja w swoim is200 nic nie muszę dolewać od wymiany do wymiany czyli co 10k
Hondy wcześniej miałem też nie musiałem a do czerwonego pola lubię zakręcić rozgrzanym silnikiem
Jedynie co mazdę 1,8 kiedyś miałem to lubiła wypić ale to poprzedni właściciel o nią nie dbał i tak załatwił
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: is 250 bierze olej

Post autor: endrju1 »

zakładając od wymiany do wymiany czyli 10tyś, zaś do silnika (jak zgaduje) wchodzi pewnie 4-4,5l, to całkiem sporo. Trzeba by sprawdzać co jest przyczyną brania oleju (uszczelniacze zaworowe, pierścienie, czy może jakiś wyciek).
Zaczął bym od sprawdzenia czy nie ma jakiegoś wycieku (na odpalonym silniku jak i na postoju).
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: is 250 bierze olej

Post autor: lukas78 »

sebasej pisze:Jestem posiadaczem is 250 .mój problem polega na nadmiernym zużyciu oleju.od wymiany do wymiany wlałem 3l oleju.wiem i czytałem juz na ten temat ze maja one ten problem po jakimś przebiegu mój ma 85 tys mil.wiec chce się coś więcej na ten temat dowiedzieć np czym to jest spowodowane jakie mogą być skutki na dalszą metę, i jeśli bym chciał to w jakiś sposób zniwelować jakie mogą być tego koszta i co potrzebne jest do naprawy.dodam ze samochód był serwisowany cały czas w salonie w UK . ostatnio serwis był w lexus Katowice jak byłem na urlopie w domu.
85 tys mil to nie dużo.
Co na to serwis lexus Katowice? Wyciek raczej powinni w serwisie zlokalizować. Przy takim dużym zużyciu oliwy katy dostają ostro w kość, i na diagnostyce spalin też powinni na serwisie wykryć nieprawidłowość. Nie kopci na niebiesko? Być może poprzedni właściciel go przegrzał i pierścionki się zapiekły lub majstry z UK lali jakiś lipny olej. Generalnie podejrzana sprawa, bo zużycie 3litrów to dużo za dużo - no chyba, że interwały wymiany oliwy są co 30 tys. km - jak aktualnie co nie którzy producenci samochodów coraz częściej to rekomendują, gdzie kluczem do sukcesu mają być oleje typu Long Life :sarcastic:
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: is 250 bierze olej

Post autor: szyman_leo »

Tak dla formalności, interwał to 15k km przy normalnej eksploatacji, a ilość oliwy potrzebna przy wymianie, to 6,3 litra.
Zużycie około 1l / 10k km myślę, że było by akceptowalne IMO, 3l nawet na 15k km, to już trochę sporo. Kwestia jeszcze warunków eksploatacji, dojazd po mieście 3 km do pracy może "pomagać" w konsumpcji :piwko:
Ja bym jednak zainteresował się, czym w tych Katowicach go zalali, a potem zalał czymś z półki premium i obserwował co dalej. Nieszczelności nie zakładami, bo chyba by pokazali palcem w serwisie podczas obsługi, chyba że się ulało niedawno, to trzeba po oglądać.
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: is 250 bierze olej

Post autor: tomcio105 »

Szczerze to nie uwierzę w japończyka który by wcale nie brał oleju - dla mnie to z tym jest jak z przebiegiem 100 k na mercedesie z Niemiec (absolutne wyjątki).. Może 3 L na 10k to sporo, ale producenci przyjmują max 0,5-1,0 L na 1000. Rozsądnie jest przyjąć wartość max 0,3-0,4 i w niej kolega się mieści..
Oczywiście podjechać zapytać do serwisu nie zaszkodzi ;)
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: is 250 bierze olej

Post autor: kupiec1985 »

tomcio105 pisze:Szczerze to nie uwierzę w japończyka który by wcale nie brał oleju - dla mnie to z tym jest jak z przebiegiem 100 k na mercedesie z Niemiec (absolutne wyjątki).. Może 3 L na 10k to sporo, ale producenci przyjmują max 0,5-1,0 L na 1000. Rozsądnie jest przyjąć wartość max 0,3-0,4 i w niej kolega się mieści..
Oczywiście podjechać zapytać do serwisu nie zaszkodzi ;)
no wybacz ale przed chwilą specjalnie poszedłem sprawdzić , zawsze przy wymianie leje do max znacznika i teraz po zrobieniu od wymiany 5146 km praktycznie na LPG z czego 4k w trasie reszta na krótkich dystansach w mieście , nawet zdarzyło mi się jechać 220 licznikowe 215 wg nawigacji w tym bo lubię zapierdalać, a stan oleju mam taki sam jak wlałem czyli max kropka a olej czysty na bagnecie jak bym go dopiero wlał
Millers C3 .

Acha i przebieg Auta 166 000

Może mam coś popsute jak nie żłopie jak "prawdziwy" Japończyk ?? :dance3:
Awatar użytkownika
endrju1
Lex Master
Posty: 1019
Rejestracja: 13 lut 2015, o 17:11
Model Lexusa: is200
Skąd:: LLB
Kontakt:

Re: is 250 bierze olej

Post autor: endrju1 »

tomcio105 pisze:Szczerze to nie uwierzę w japończyka który by wcale nie brał oleju - dla mnie to z tym jest jak z przebiegiem 100 k na mercedesie z Niemiec (absolutne wyjątki).. Może 3 L na 10k to sporo, ale producenci przyjmują max 0,5-1,0 L na 1000. Rozsądnie jest przyjąć wartość max 0,3-0,4 i w niej kolega się mieści..
Oczywiście podjechać zapytać do serwisu nie zaszkodzi ;)
Akurat się zdarzają, w moim (odpukać) nie ubywa nawet milimetra na bagnecie, od wymiany do wymiany, a sprawdzam co jakiś czas, gdyż wcześniej miałem civica który brał olej i z przyzwyczajenia co kilka tankowań zerkam na poziom.
Awatar użytkownika
micrus
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 1 paź 2013, o 09:17
Model Lexusa: GS 300 III gen.
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: micrus »

W książce serwisowej jest info, że zużycie do 1000 ml/1000 km jest w normie. Oczywiście to przesada, ale jakimś tam rozsądnym zużyciem nie ma się co martwić.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość