IS250 - osiągi

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
kawszyn
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 9 sie 2014, o 00:18
Model Lexusa: jest Accord i Soul
Skąd:: Wrocław
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

IS250 - osiągi

Post autor: kawszyn »

Mam pytanie.
Czy możliwym jest żeby 208konny IS250 miał aż 8,4sek do 100km/h?
Na każdym portalu motoryzacyjnym (np autocentrum.pl) jest napisane, że właśnie w okolicach 8,4sek
robi setke ten samochód. Nie wiem dlaczego ten wynik jest tak słaby, moc odpowiednia, moment też niczego sobie (ponad 250Nm).
Czy to sa sprawdzone dane? GDzieś w innym temacie wywiązała się dyskusja GS300 vs IS250 i sporo obrońców ISa przedstawiało
argument, że auto jest szybsze.....a suche dane tego nie potwierdzają :)
Sam zaczynam dość intensywnie wdrażać się w temat zakupu Lexa, cały czas byłem za GS450h, ale mało jest ich strasznie na polskim
rynku wtórnym, GS430 podobnie. IS jest malutki niestety (dla mnie największa wada), ale wyglada zjawiskowo. IS350 nie było w PL,
same ściągane powypadki składane z 4 przystanków zapewne, IS-F jeszcze sfera marzen i zostaje IS250. TYlko czy nie jest on zbyt mułowaty:/

jeżdze 155konnym Accordem sedan na niestandardowo dużych kołach i robie bez modyfikacji poniżej 9sek do setki i wiadomo,
że chciałbym coś szybszego.....
only JDM
sardzent
Lex user
Posty: 146
Rejestracja: 19 kwie 2013, o 11:31
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warsaw
Kontakt:

Re: IS250 - osiągi

Post autor: sardzent »

Hej

Jesli nie scigasz sie spod swiatel, nie przywiazujesz wagi do kazdej milisekundy to nie ma problemu, moze nie jest demonem predkosci ale silnik jest i elastyczny i daje mnostwo frajdy podaczas jazdy i sluchania ... nie jest zbyt mulowaty ... jesli tylko sie zmiescisz i spakujesz to "Bedzie Pan zadowolony" ;-)
turmoll
Lex user
Posty: 271
Rejestracja: 10 lis 2012, o 19:11
Model Lexusa: MKII, IS250, 2010, PL
Skąd:: Warszawa/Sadyba
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
Kontakt:

Re: IS250 - osiągi

Post autor: turmoll »

sardzent pisze:Hej

Jesli nie scigasz sie spod swiatel, nie przywiazujesz wagi do kazdej milisekundy to nie ma problemu, moze nie jest demonem predkosci ale silnik jest i elastyczny i daje mnostwo frajdy podaczas jazdy i sluchania ... nie jest zbyt mulowaty ... jesli tylko sie zmiescisz i spakujesz to "Bedzie Pan zadowolony" ;-)

Nic dodać nic ująć, wybierz się na jazdę próbną i się przekonaj. Nie jest ani wolny ani szybki. Jest w sam raz.
Kolega gucio6 mieżył czas: viewtopic.php?f=128&t=8677&start=40#p79498

Nowy is200t będzie miał ok 7s

/turmoll
Teraz: Volvo V60 AWD D4 + PoleStar 2017 PL
Wcześniej: MKII, IS250, 2010, PL
- już nie mój lex: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=20#p92608
- koszty utrzymania: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=128&t=7983#p61634
- wykres z hamowni: http://www.lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=85&t=7208&start=10#p77556
Opel Vectra C, CDTI, 150KM (188KM po chipie), Opel Astra II Bertone Coupe
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS250 - osiągi

Post autor: Dawid0ss »

IS250 to jednak konstrukcja z 2005 roku. To była jeszcze era trwałych silników ssących. A trwałość z reguły przekłada się na niższe osiągi :-) Zawsze możesz kupić jakiegoś przedstawiciela tego całego downsizing'u z motorem 1.6 turbo. Będzie szybszy hehe
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: IS250 - osiągi

Post autor: owczar »

Spokojnie, jak zmierzysz is250 tą samą metodą co accorda to będzie miał jakieś 7,7s do setki.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: IS250 - osiągi

Post autor: ledziu »

Panowie proszę Was :biggrin2: Wasze debatowanie o tabelkach ma tyle wspólnego z frajdą jazdy oraz z realnymi osiągami auta co sprawdzanie "ile ma na liczniku"... :ok:

Jeżeli nie wierzycie to proponuje przejechać się GS v8 i jakimś szybkim r4 ... wtedy zobaczycie co to znaczy różnica w jeździe przy takich samych tabelkach...

Bo idąc tym tropem jeżeli auto objeżdża motocykl mający 3,5s do 100km/h to oznacza że ma 2s do 100km/h????
Zresztą byłem świadkiem :wink: jak szybki sedan objechał dziwnego płaskiego stwora który w/g katalogu ma 3,5s. więc chyba nie ma co patrzeć tak ostro na tabelki... :hobby:
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ArtIS »

Lexus ma mocy wystarczająco dużo. Sam przesiadlem się z accorda 155KM. i tak stwierdzam: po co komu ten sprint do setki? Liczy się to ze przy wyprzedzaniu nie ma żadnych pośrodkow tylko dzida i wyprzedzasz.

Sprinty 0-100 są dla dresow w BMkach którzy dla szpanu są w stanie przełączyć gaz na benzynę. Chcesz szybko i tanio do setki? Stary Civic z wybebeszonym środkiem i spokojnie będzie koło 6-7 sek. Tylko po co...
Awatar użytkownika
szyman_leo
Lex user
Posty: 198
Rejestracja: 24 lut 2015, o 00:28
Model Lexusa: NX300h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: IS250 - osiągi

Post autor: szyman_leo »

Kolega ledziu dobrze prawi, nie można porównać R4 do większej ilości garów.
Sam osobiście przerobiłem niedawno przesiadkę z r6 na 8lat młodsze r4, oczywiście dużo sprawniejsze, ale pomimo satysfakcjonującego poziomu wyposażenia, to właśnie kultura pracy silnika zmotywowała mnie do zmiany wozidła.
Moja 250 z ATM ma nawet 8,7 s tabelkowo, ale sposób w jaki to robi ze sparowanym automatem, zresztą bardzo sprawnym, to jest to czego przez lata szukałem. Dodatkowo walory ATM, szczególnie w mieście i wszędobylskich zatwardzeniach na naszych wciąż nie doskonałych drogach, są warte grzechu.
Podsumowując, jest to taki kompromis w kwestii spalanie/osiągi, który daje sporą frajdę z jazdy, przy rzeczywiście dość ciasnym wnętrzu. Ja przy 182cm uważam, że wyżsi powinni się przymierzyć przed zakupem :)
Potrzeby NoPb95 NX300h Obrazek i wcześniejsze pijawki CT200h Obrazek IS250 Obrazek
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re:

Post autor: Dawid0ss »

ArtIS pisze:Sprinty 0-100 są dla dresow w BMkach którzy dla szpanu są w stanie przełączyć gaz na benzynę. Chcesz szybko i tanio do setki? Stary Civic z wybebeszonym środkiem i spokojnie będzie koło 6-7 sek. Tylko po co...
Rozumiem podejście. Aczkolwiek bardzo często tak właśnie twierdzą Ci, którzy nie mają czym z tych świateł wystartować ;-)
Prawda jest taka, że każdy czasami ma ochotę na sportową jazdę. Czy to ze świateł, czy to w trasie itp. Osobiście uważam, że nie można tłumaczyć IS250. Za te pieniądze, które niby jest warte, oferuje mało w kwestii dynamiki jazdy. Nie oszukujmy się. A chodzi mi dokładnie o to, że ma pod maską silnik V6. Jak komuś o tym powiesz, od razu pomyśli "ej to super, na pewno ma niezłego kopa". No i mocno się rozczaruje po jeździe próbnej.
Pzdr
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ArtIS »

Czy ja wiem? Jechałem GT-Rem i to jest ewentualnie auto do sprintu. Is nie jest autem sportowym, od tego jest IS-F. Według mnie jest dynamiczny i jak na sedana moc jest dostateczna. Ale i tak dużo pali :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 0 gości