Gs 300 mk1 z 3UZ-FE

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
moto-rzeczoznawcy
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 10 wrz 2015, o 23:57
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Gs 300 mk1 z 3UZ-FE

Post autor: moto-rzeczoznawcy »

Witam,
Przymierzam się do projektu wstawienia całego układu napędowego z GS430 mk2 do Gs300 mk1.
Czy ktoś z was próbował takiej przeróbki ??? Może znaleźliście coś w necie ???
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Gs 300 mk1 z 3UZ-FE

Post autor: krzywydg »

Ja mam gs mk1 z 3uz pod maska. Co chcesz wiedzieć?
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
moto-rzeczoznawcy
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 10 wrz 2015, o 23:57
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Gs 300 mk1 z 3UZ-FE

Post autor: moto-rzeczoznawcy »

O TO super :)... powiedz czy są jakieś problemy podczas całej operacji? I czy wszystko się da sparować ? jak ze skrzynia biegów? Pozdrawiam i dziękuje za każde wskazówki :)
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Gs 300 mk1 z 3UZ-FE

Post autor: ledziu »

krzywydg pisze:Ja mam gs mk1 z 3uz pod maska. Co chcesz wiedzieć?
Kurka a ja myślałem w co wsadzić 3uz... :biggrin2:
Rozważałem IS1 i GS1.
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Gs 300 mk1 z 3UZ-FE

Post autor: krzywydg »

Wkładasz cały silnik ze skrznią, jak masz silnik z gs430 to warto by było zmienić pompę wspomagania na tą z ls430 albo wyjąć serwotronik z niej, przed włożenim odkrecasz poduszki silnika i wiercisz jedną dziure w sankach. poduszke skrzyni obracasz o 180st., dorabiasz przewód od pompy wspomagania do magla. Podpinasz ori pedał gazu z 3uz i elektrykę klime itp. można jeździć
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
moto-rzeczoznawcy
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 10 wrz 2015, o 23:57
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Gs 300 mk1 z 3UZ-FE

Post autor: moto-rzeczoznawcy »

Dzięki.... masz na myśli chyba pompę ABS ??? jak z trakcją i z wybierakiem biegów?

PS: mam całego GS430 więc chyba mi niczego nie braknie....
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Gs 300 mk1 z 3UZ-FE

Post autor: krzywydg »

mam na mysli pompe wspomagania... bo nie skrecisz kołami w miejscu. abs działa na osobnym obwodzie i nie ruszaj go, filtr tylko stożkowy, i kombinacja z montażem zbiorniczka wyrównawczego wspomagania. trakcji nie bedzie a wybieranie biegów masz tylko 5,3,2,1. to tego obowiązkowo musisz mieć szpere z supry lub aristo lub soarera, bo nie pojeździsz....

Ledziu do is200 pieknie by spasowało wszystko łącznie ze wspomaganiem :D ... cały czas sie nad tym zastanawiam... chciałbym na skrzyni z is200 to spiąć tylko pewnie nie wytrzyma. A w ogóle to zastanawiałem sie nad 1uz vvti to może by i trakcja działała :)
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Gs 300 mk1 z 3UZ-FE

Post autor: ledziu »

W Is mnie rajcuje prowadzeniem, dobrą dostępnością gratów, seryjnym LSD no i masą mniejszą niż GS... a chciałem wreszcie auto do robienia rond bez martwienia się o turbinki, kolektorki i inne wynalazki diabła :biggrin2: ... Niby bmw e39 V8 byłoby ok. ale nie mogę się przekonać do wizerunku marki... chociaż dużą zaletą jest podanie wszystkiego na tacy czyli V8+manual... no ale masa dalej spora.
moto-rzeczoznawcy
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 10 wrz 2015, o 23:57
Model Lexusa: GS300
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: Gs 300 mk1 z 3UZ-FE

Post autor: moto-rzeczoznawcy »

OK czyli będę musiał poszukać szpery... jak by ktoś coś słyszał to proszę o kontakt.... Ale i tak powalczę z trakcją żeby działała :) ....
Apropo pompy wspomagania to rozumiem że w LS430 były bardziej wydajne bo wyglądają tak samo ???

Postaram się zrobić pełna dokumentację z przeróbki dla zainteresowanych :)
Awatar użytkownika
krzywydg
Lex Maniak
Posty: 787
Rejestracja: 14 sty 2011, o 00:42
Model Lexusa: GS430 MK I
Skąd:: Dąbrowa Górnicza
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Gs 300 mk1 z 3UZ-FE

Post autor: krzywydg »

sam to będziesz robił czy zlecał komuś?? bo bez kanału, podnośnika, wyciągarki do silnika, kluczy pneumatycznych i kilku innych pierdół będzie ciężko. Pompa z wyglądu taka sama tylko serwotronik gdzie indziej..w gs jest na pompie a w ls na maglu. w gs trakcja jest słaba i tak nie warto ale jak chcesz to życze powodzenia. dla mnie strata czasu :P
http://www.youtube.com/watch?v=ukbIh0q9X3A Nie ważne co masz w sercu... Ważne co masz w dupie!
Części Gs300/430
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości